16 C
Warsaw
piątek, Czerwiec 22, 2018

Nylon, poliester, depilacja laserowa, wino

0

Właściwości poliestru i poliamidu to tkaniny, które zyskały na stałe uznanie w branży tekstylnej. Poliamid, zwany potocznie nylonem charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie się. Ma dobre właściwości higroskopijne. Jest wrażliwy na światło słoneczne. Poliester jest szorstki w dotyku oraz lżejsze w porównaniu do nylonu. Jego zaletą jest to, że bez trudu łączy się z innymi włóknami. Jest również niedrogi. Jego zadaniem jest poprawienie jakości tkaniny. Staje się ona mniej odporna na tarcie. Depilacja laserowa jest skierowana do tych osób, które uskarżają się na podrażnienia po tradycyjnych zabiegach. Nie jest to metoda tania, ale skuteczna. Zabiegi należy powtarzać systematycznie, by utrzymać zadowalający efekt. Depilacja laserowa może zostać przeprowadzona jedynie w momencie, gdy zostaną spełnione wszystkie warunki, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykorzystania lasera. Depilację trzeba przeprowadzać średnio co miesiąc, ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu. Wino – rodzaje i wpływ wina na zdrowie. Można je podzielić na wytrawne, półwytrawne, półsłodkie oraz słodkie. Odpowiednio dawkowane wino może przynieść naszemu organizmowi samych korzyści. Przykładowo, znajdujące się w winie polifenole przyczyniają się do obniżenia poziomu złego cholesterolu. Prowadzi to do zmniejszania ryzyka zachorowania na chorobę wieńcową. Jednocześnie, spożywanie czerwonego wina w sposób regularnych ma korzystny wpływ na procesy trawienne. Szczególnie pomaga w trawieniu tłustych potraw.

http://www.manukazdrowie.pl/

Ciąża i wirusy

0

Kobiety, które są na początku ciąży nie mogą doczekać się porodu. Zanim jednak to nastąpi, to usilnie wypatrują czasu, kiedy dziecko w ich łonie zacznie się ruszać. Kiedy to nastąpi, to w sumie zależne jest od samego dziecka. U jednych pań następuje to szybciej, a u innych troszkę wolniej. Jednak w końcu każda z Was poczuje ruchy płodu w ciąży. Takie ruchy są bardzo ważne, ponieważ jeżeli zaczynają zanikać, to znaczy, że z maluszkiem może dziać się coś niedobrego. Szczególnie pod koniec ciąży. Jeżeli nie czujecie już od dłuższego czasu ruchów maluszka, to jak najszybciej powinniście udać się do swojego lekarza, który sprawdzi, czy z ciąża jest wszystko dobrze, czy jednak trzeba Was od razu zawieźć do szpitala. Obserwacja ruchów płodu jest bardzo ważna i nikt nie powinien ich bagatelizować. Badania dla organizmu które warto wykonać profilaktycznie są najróżniejsze. Warto od czasu do czasu zdecydować się chociażby na morfologię krwi, aby sprawdzić, czy w Waszym organizmie nie rozwija się żadna choroba. Nawet, jeżeli dobrze się czujecie, to warto to czasem sprawdzić. Takie profilaktyczne badania, jak morfologia, mocz, tarczyca, cholesterol mogą pokazać, że w Waszym organizmie czai się jakiś groźny wirus, a czasem nawet podstępny rak. Im szybciej zostanie wykryty, tym dla Was będzie jeszcze lepiej. Czym jest wirus H3N2? Jest to wirus, który może prowadzić do spowodowania infekcji o różnym stopniu natężenia. Mówiąc w skrócie jest to grypa, która co roku atakuje wszystkie regiony świata.

http://www.journalofecologyandhealth.pl/

Kłopoty z alergią

0

Skóra wrażliwa i skłonna do alergii. Poporodowe zapalenie tarczycy – objawy i leczenie. Alergiczne zapalenie krtani – przyczyny objawy i leczenie. To kwestie, którymi zainteresuje się spory odsetek z nas, ponieważ z tego typu kłopotami zdrowotnymi nieustannie ktoś musi się zmagać. Nic zresztą w tym dziwnego, gdyż alergie wszelkiego rodzaju są coraz częstsze. A dlaczego? To jak najbardziej uzasadnione, ponieważ nasze środowisko jest już tak bardzo zanieczyszczone, że strach się bać. Alergie nie wybierają. To bez wątpienia choroba cywilizacyjna i jeden ze znaków czasów, w jakich przyszło nam żyć. Mało tego, alergii można nabawić się w każdym wieku, niestety. Współczesna medycyna próbuje walczyć z alergiami i to na różne sposoby, ale wcale nie jest to takie proste. Powszechnie stosuje się metodę odczulania, ale tak naprawdę nie wiadomo, w jakim stopniu tego typu działania są skuteczne. To okaże się dopiero w dalszej perspektywie czasowej. No cóż, wobec niektórych spraw jesteśmy póki co bezsilni. Ale nie ma co tracić nadziei, bo przecież nagle może się okazać, że ktoś odkryje jakieś genialne antidotum. Tak przecież niejednokrotnie już było i to w niejednym obszarze.
Wróćmy zatem do tematów, które zostały zasygnalizowane na początku niniejszego artykułu, czyli do kwestii, takich jak: Skóra wrażliwa i skłonna do alergii. Poporodowe zapalenie tarczycy – objawy i leczenie. Alergiczne zapalenie krtani – przyczyny objawy i leczenie. Jeśli kogoś takie dolegliwości dotkną, od razu powinien skontaktować się ze specjalista, który postawi diagnozę i rozpocznie leczenie.

http://www.pustelnica.pl/

Odwodnienie, zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego, 36. tydzień ciąży

0

Odwodnienie organizmu – jak do niego nie dopuścić? O tym, że organizm jest odwodniony świadczą brak apetytu, większe pragnienie, rzadsze oddawanie moczu, senność, spadek ciśnienia. Bardzo często jesteśmy odwodnieni cierpiąc na wymioty, biegunkę lub wysoką gorączkę. Jak nie dopuścić do odwodnienia? Najlepszym i najprostszym sposobem będzie przyjmowanie jak największej ilości płynów. Należy pamiętać o tym, aby nie nawadniać się zbyt gwałtownie. Codzienne przyjmowanie płynów dla osoby dorosłej to ok. 2 litry dziennie.
Cierpisz na zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego? Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego powoduje bardzo często bóle głowy, drętwienie karku, bóle karku oraz omdlenia. Przyczyny leżą w genetyce, jak i trybie życia jaki prowadzimy. Może być to też spowodowane urazem. W leczeniu chorego kręgosłupa szyjnego stosujemy tak zwany kołnierz ortopedyczny, który chroni, jak i odciąża nasz kręgosłup. Stabilizuje on połączenia międzykręgowe. Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego leczy się farmakologicznie – lekami przeciwbólowymi i niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Oprócz tego konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty.
36. tydzień ciąży jest to początek dziewiątego miesiąca. Już niedługo odbędzie się poród, a Wy poznacie swoje maleństwo. Meszek, który pokrywa ciało dziecka powoli znika, utwardzają się kości oraz czaszka, dziecko udoskonala również odruchy, np. odruch chwytania. Główka będzie kierować się w stronę kanału rodnego, a więc matce wygodniej będzie oddychać. Maluch jest już gotowy, aby samodzielnie żyć poza organizmem matki.

http://www.gadzinowski.pl/

Gdy biodro dokucza

0

Gdy biodro dokucza… sprawdź jak zwalczyć ból! Warto dbać o zdrowie bioder. Choroby i schorzenia bioder, to jedna z częstszych dolegliwości, dość ważnych, oraz które mogą powodować ból i skutecznie uprzykrzać życie. Odra u dzieci – 8 ważnych pytań, na które można skutecznie znaleźć odpowiedź, to ważny i palący problem dla większości z nas – należy koniecznie zwrócić na niego baczniejszą uwagę. Nie zwrócenie uwagi może bowiem poskutkować niestety wieloma konsekwencjami zdrowotnymi i bólowymi. Gdy biodro dokucza… sprawdź jak zwalczyć ból! Warto już dzisiaj lepiej zadbać o swoje zdrowie. Nie można lekceważyć bólu, ponieważ może on być spowodowany poważniejszymi schorzeniami i zwiastować nadejście kolejnych. Każde lekceważenie może się skończyć źle. Odra u dzieci – 8 ważnych pytań, to bardzo istotna kwestia, która nurtuje wielu fachowców. Wielu z nich odpowiedzieć może na ważne pytania, zadawane ze strony pacjentów i ich rodzin. Odra od wielu, wielu dziesiątek lat nurtuje szerokie grono medycznych ekspertów, powodując okazję do licznych badań i testów o charakterze naukowym. Odra to poważna choroba, powodująca groźne konsekwencje, w tym wysypkę i nie tylko. Każda z dolegliwości dotyczących bioder jest istotna i może skutkować poważniejszymi symptomami. Zatrzymanie wody w organizmie – przyczyny i sposoby leczenia, to problem poważny i dotyczący wielu kobiet. Może on być spowodowany rozmaitymi dolegliwościami, takimi jak na przykład: toczeń rumieniowaty układowy, choroba nowotworowa, choroby nerek i serca czy limfy.

http://www.dermix.pl/

Młodość a kłopoty ze zdrowiem

0

Problemy zdrowotne pojawiają się nie tylko u osób dorosłych, miewają je także dzieci i nastolatki.

Zaburzenia snu i impulsywność u nastolatków
Porywczość i impulsywność to typowe cechy przypisywane osobom w wieku nastoletnim. Również zaburzenia snu są u nich częstym zjawiskiem. Zdrowy sen w tym wieku powinien trwać 9 -10 godzin na dobę. Jednak zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie nastolatka często powodują problemy z zasypianiem. Podłożem tych zaburzeń obok czynników biologicznych mogą być również czynniki psychologiczne. Kłopoty ze snem mogą być objawami zaburzeń depresyjnych, lękowych czy osobowościowych. Impulsywność, a nawet agresja w tym wieku także może być związana z zaburzeniami snu.

Maliny – właściwości odżywcze i zdrowotne
Zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa jest szczególnie ważna dla dzieci i nastolatków, które niestety preferują niezdrowe odżywianie. Raczej trudno jest namówić nastolatka na soki lub sałatki warzywne. Warto jednak spróbować zwłaszcza latem, gdy na krzewach pojawiają się pyszne i aromatyczne maliny. Są one bogate nie tylko w liczne kwasy i związki organiczne oraz witaminy, ale także substancje mineralne, szczególnie istotne dla młodego organizmu, takie jak potas, magnez, wapń czy żelazo.

Kiedy poziom testosteronu jest za niski?
Młodzi mężczyźni miewają wiele problemów zdrowotnych, niekiedy jest to niski poziom testosteronu. Rozpoznać go można po tym, że sylwetka nabiera kobiecych kształtów, zarysowuje się biust, a jądra zmniejszają swoja objętość. Znika zainteresowanie seksem, pojawia się zmęczenie, niska samoocena, a nawet depresja. Norma, gdy chodzi o testosteron całkowity wynosi 12-40 nmol/l. Niższa wartość referencyjna wymaga już leczenia.

http://pobocza.pl/

O maseczkach antysmogowych

0

Od kilkunastu miesięcy systematycznie w mediach pojawia się problem smogu, który dotyczy mieszkańców dużych miast. Kiedyś ze smogiem borykali się mieszkańcy wielkich zagranicznych aglomeracji miejskich, takich jak Tokio czy Los Angeles. Teraz problem smogu dotyka także mieszkańców rodzimych miast- Warszawy, Krakowa, i wielu innych. Aby swobodnie poruszać się po takim mieście należy zaopatrzyć się w dobrej jakości maseczkę antysmogową. Jak wybrać właściwą maseczkę antysmogową? Poczytajmy na ten temat w dostępnych źródłach, choćby w Internecie- wybierzmy kilkuwarstwową maseczkę dobrze przylegającą do twarzy i wykonaną z niebarwionych, naturalnych materiałów.
Niestety niejednokrotnie jest tak, że za błędy młodości przychodzi nam płacić wtedy, kiedy jesteśmy już dorośli. Tak właśnie jest w przypadku, kiedy będąc w gimnazjum czy liceum pod wpływem grupy rówieśniczej lub buntu wykonaliśmy sobie tatuaż, który dziś uważamy za brzydki. Usuwanie tatuaży – jak to zrobić? Niestety- domowe sposoby na nic się nie zdadzą. Musimy udać się na konsultację do dermatologa lub innego specjalisty, a później- bardzo często pozostaje nam laserowe usuwanie tatuaży.
Mówi się, że ciąża to piękny okres w wieku każdej kobiety. I w tych słowach jest oczywiście bardzo dużo prawdy. Przyszła mama powinna jednak szczególnie dbać o siebie w tym okresie, aby nie brakowało jej żadnych witamin i mikroelementów. Zapotrzebowanie na wapń w czasie ciąży jest bardzo duże, gdyż przyszła mama musi wszystkim podzielić się z noszonym pod sercem maluszkiem. Pamiętajmy wiec o spożywaniu bogatych w wapń produktów.

http://www.wolabaranowska.pl/

Poszukiwanie ważnych odpowiedzi

0

Okres grzewczy teoretycznie jest już za nami, niemniej używamy czasami piecyków gazowych do podgrzania wody na kąpiel. Bywa również, że takowy piecyk może być wadliwy i wówczas następuje zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Co zrobić, gdy mamy jakieś niepokojące objawy? A kiedy już wystąpiło zatrucie tlenkiem gazu – jak je właściwie rozpoznać ?
Pytań możemy mieć w takich wypadkach naprawdę bardzo wiele, a i rodzących się wątpliwości i podejrzeń również. Niektóre objawy, jak nudności, są znane dosyć szeroko, lecz także każde inne, nietypowe zachowanie naszego organizmu, powinno być bardzo starannie sprawdzone.
Jeżeli jesteśmy przykładowo na coś uczuleni, często pojawia się swędząca pokrzywka – jak złagodzić reakcję alergiczną? Zaraz po tym zaś, gdyż jest to nie tylko uciążliwe i irytujące, ale może być również niebezpieczne dla zdrowia.
Mamy mnóstwo pytań i najczęściej natychmiast żądamy na nie odpowiedzi. Szczególnie boimy się wpływu na nas wszelakich trucizn i toksyn, a każdemu naszemu działaniu może towarzyszyć obawa o skutki uboczne.
Gdy prowadzimy samochód, zastanawiamy się, czy aby jest sprawny, opłaciliśmy ubezpieczenie albo, czy nie wystąpi w nim jakaś awaria? Tym bardziej wtedy, kiedy wybraliśmy się w dłuższą podróż. Kiedy pragniemy nieco stracić na wadze i poczuć się dzięki temu zdrowsi, nasuwa się pytanie, czy w czasie odchudzania z organizmu uwalniają się toksyny? I wiele innych, równie dręczących. I najlepiej jest sobie na nie odpowiedzieć, przeszukując, chociażby internet.

http://www.ingod.pl/

Krew w stolcu

0

Stolec jest wyznacznikiem kondycji naszego organizmu. Jego kolor, zwięzłość i obecność płynów ustrojowych świadczą o stanie układu pokarmowego. Przykładem jest krew, której obecność w kale może być objawem groźnych chorób.

HEMOROIDY
Hemoroidy są jednym z uciążliwych problemów wielu ludzi. Są to żylaki odbytu, które powodują swędzenie, ból oraz pieczenie. Kiedy pękną, zebrana w nich krew wypływa, powodując krwawienie. Wtedy warto szybko zasięgnąć pomocy lekarskiej, żeby nie dopuścić do rozwoju zakażenia. Ponadto rany odbytu bardzo trudno się goją. Żylaki można jednak wyleczyć zawczasu, stosując specjalne preparaty dostępne w każdej aptece.

WRZODZIEJĄCE ZAPALENIE JELITA GRUBEGO
Krew w stolcu może być również schorzenia jelita grubego. Wrzody znajdujące się na wewnętrznych ścianach narządu pękają, wydzielając śluz zmieszany z krwią. W tym wypadku należy natychmiast działać, by nie dopuścić do perforacji ściany jelita i jego dalszej degradacji.

ZAPALENIE GÓRNEGO ODCINKA PRZEWODU POKARMOWEGO
W tych okolicznościach stolec przybierze kolor smolisty. Dzieje się tak, ponieważ znajdująca się w kale krew wchodzi w reakcję z kwasem żołądkowym. Może to być sygnał wrzodów żołądka, podrażnienia ścian przełyku lub zapalenia dwunastnicy.

O JAKICH SCHORZENIACH MOŻE ŚWIADCZYĆ KREW UTAJONA W KALE?
Krew utajona w kale to taka, której nie widać gołym okiem. Powodem jest jej niewielkie wydzielanie przez uszkodzone narządy. jest bardzo niepokojącym objawem. Wykryć ją można, przeprowadzając zwykłe badanie kontrolne próbki kału. Krew utajona w stolcu może być oznaką następujących chorób:
– nowotwór jelita grubego,
– nowotwór żołądka,
– choroby żołądka powodujące krwawienie jego ścian (np. wrzody).

*Przyczyny i metody leczenia białkomoczu w czasie ciąży?
*Gronkowiec złocisty w nosie przyczyną kataru

http://www.ohho.pl/

Doczepianie rzęs i inne

0

Doczepiane rzęsy – czy warto skusić się na doklejane rzęsy? Plamienie w ciąży – jakie są przyczyny krwawienia w ciąży? O czym może świadczyć podwyższony kwas moczowy? To taki przykładowy zestaw pytań, na które chyba warto znać odpowiedź. Wprawdzie nie wszystkie kwestie może dotyczą każdego, ale nie zaszkodzi przecież zyskać informacje na dany temat. Zawsze to lepiej wiedzieć więcej niż mniej. Tak przynajmniej wydaje się sporej grupie osób. Człowiek zresztą jest istotą, która w swej naturze jest ciekawa, a może lepiej powiedzieć, że wręcz ciekawska. Ma to swoje dobre i złe strony. Jeśli ktoś chłonie wszelakie informacje li tylko po to, by mieć temat do plotek to nie jest to pozytywne. Ale ludzka ciekawość ma też i pozytywny aspekt. Mianowicie, to ciekawość rodzaju ludzkiego leży u podstaw naszej cywilizacji. Gdyby człowiek nie rozwiewał swoich wątpliwości i nie odpowiadał sobie wciąż na nowe pytania, nasz świat wyglądałby zgoła odmiennie, żeby nie powiedzieć, że nadal siedzielibyśmy na drzewach.
Wróćmy jednak do zasadniczych kwestii niniejszego artykułu, bo wszak mieliśmy odpowiedzieć na pytania typu: Doczepiane rzęsy – czy warto skusić się na doklejane rzęsy? Plamienie w ciąży – jakie są przyczyny krwawienia w ciąży? O czym może świadczyć podwyższony kwas moczowy? Otóż, najlepiej byłoby pójść do specjalisty w poszczególnych dziedzinach i bezpośrednio u niego zasięgnąć rzetelnych informacji. Można też do tego celu wykorzystać internet, ale trzeba przy tym pamiętać, żeby wszystkiego, co wyczytamy w sieci nie brać bezkrytycznie.

http://www.darmoland.pl/