12.7 C
Warsaw
wtorek, Październik 27, 2020

Nowoczesny wystrój wnętrza baru w stylu industrialnym

0
wystrój wnętrza baru

Czy właśnie zostałeś właścicielem lokalu, w którym chcesz otworzyć na przykład bar piwny? Może prowadzisz już swój biznes i zastanawiasz się jak odświeżyć wygląd swojego lokalu?

Podróżowanie z laptopem, czyli przedsiębiorca na wakacjach

0
Podróżowanie z laptopem

Z wyłączeniem szeroko pojętych branż: turystycznej, gastronomicznej i transportowej, okres wakacji to zwykle czas zmniejszenia liczby zapytań ofertowych, liczby realizowanych zamówień i świadczonych usług, a przez to także i mniejszych obrotów. To również czas, w którym wielu samozatrudnionych wybiera się na zasłużony urlop. Większość jednak nie potrafi odpowiednio zrelaksować się i zabiera ze sobą laptop i inne niezbędne do pracy akcesoria (np. firmowy telefon komórkowy).

Przedsiębiorca na wakacjach nie ma łatwo, zwłaszcza jeżeli mówimy o osobie pracującej wyłącznie na własny rachunek. W zależności od prowadzonego biznesu, sytuacja może być różna. Właściciele sklepów spożywczych lub kwiaciarni zwykle wystawiają karteczkę za oknem z informacją o niedostępności z powodu wyjazdu na urlop. Niekiedy dodają informację na swojej stronie internetowej oraz fanpage na Facebooku. W ten sposób dają jasny i czytelny sygnał potencjalnym klientom, że będą przez z góry określony czas niedostępni. Sami natomiast świadomie decydują się na zmniejszenie przychodów w trakcie urlopu. W przypadku przedsiębiorców prowadzących np. butiki z odzieżą lub obuwiem, sytuacja może być zgoła inna.

Wakacje bez laptopa i bez spadku przychodów

Specjalista ds marketingu internetowego to osoba, która doradzi albo pomoże wdrożyć wiele skutecznych rozwiązań, które w okresie urlopowym pozwolą przyjmować zamówienia. Jednym z takich rozwiązań jest np. budowa sklepu internetowego. Poza tym, że jest to rozwiązanie, które pracuje przez cały rok i może stanowić (i często stanowi) główne źródło przychodów wielu firm, to również jest to znakomite wyjście w sytuacji planowanego wyjazdu na wakacje.

Wystarczy kilka kliknięć w panelu administracyjnym aby wyświetlić klientom informację, że realizacja zamówień będzie odbywać się od danej daty, zgodnie z kolejnością zamówień. Rzetelna informacja z pewnością będzie doceniona przez klientów i zauważalnie nie zmniejszy liczby zamawianych produktów. Innym pomysłem może być zorganizowanie akcji promocyjnej w sklepie internetowym podczas wyjazdu wakacyjnego. Po powrocie z dużą dozą pewności można spodziewać się wielu zamówień.

Doświadczony specjalista od marketingu internetowego pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla danego biznesu, a jednocześnie podpowie jak je samodzielnie wdrożyć lub osobiście podejmie się tego działania.

Gdzie szukać dobrego specjalisty ds. marketingu internetowego?

Gdzie zatem szukać e-marketingowca? W zależności od oczekiwań i możliwości finansowych, można szukać odpowiedniego specjalisty działającego jako freelancer, albo jako samodzielna, jednoosobowa firma – mikroagencja, albo wśród pracowników dużych agencji marketingu internetowego.

W okresie wakacyjnym większość agencji ma swego rodzaju „przestój”. Sytuacja jest zgoła inna w przypadku agencji marketingu internetowego, a w szczególności tych, które zajmują się prowadzeniem kampanii reklamowych w Google, sieci partnerskiej Google oraz na Facebooku i innych portalach społecznościowych. Tu działania podejmowane są w sposób konsekwentny przez cały rok.

Wartym podkreślenia jest fakt, że za wskazówką specjalisty ds. marketingu internetowego, tworząc stronę internetową lub sklep www dla swojego biznesu, nie będzie on przynosić wymiernych korzyści, jeżeli nie będzie odpowiednio promowany. Tu może przyjść z pomocą agencja SEO, a precyzyjniej specjalista ds. pozycjonowania stron.

Zakładając, że przedsiębiorca prowadzi biznes w Jaworznie, w celu znalezienia odpowiedniej firmy/specjalisty wystarczy że wpisze w wyszukiwarkę słowa „pozycjonowanie Jaworzno” aby mieć dostęp do różnego rodzaju podmiotów świadczących usługi SEO. Analogiczna sytuacja jest w przypadku przedsiębiorcy, który prowadzi biznes w Krakowie. Może oczywiście szukać firmy po frazie „pozycjonowanie Jaworzno”, ale bardziej zasadne będzie wpisanie „pozycjonowanie Kraków”. W ten sposób znajdzie firmy z Krakowa i okolicy, które specjalizują się w pozycjonowaniu stron i sklepów internetowych.

Podsumowanie

Przedsiębiorca na wakacjach zatem wcale nie musi być uwięziony w pokoju z laptopem. Korzystając z pomocy zewnętrznych podmiotów lub zatrudniając pracownika, jest w stanie należycie i bezstresowo wypoczywać. Nie musi martwić się, że wyjazd na wakacje będzie wiązać się ze zmniejszeniem liczby zamówień i tym samym przychodów. Można o to zadbać zawczasu, kontaktując się z pomocy odpowiednią agencji lub specjalisty ds. marketingu internetowego.

W jaki sposób zostać brokerem ubezpieczeniowym?

0
broker

Broker zawodowy i agent ubezpieczeniowy są to dwa zawody mające podobno nazwę, która bardzo często jest ze sobą mylone. Musimy wiedzieć jednak, że choć oba i przedstawiciele tych zawodów zajmują się tematyką ubezpieczeń, nie reprezentują takich samych stron. Agent ubezpieczeniowy jest to osoba zajmująca się pozyskiwanie klientów, ale pracuję dla towarzystwa ubezpieczeniowego i ich interesy reprezentuje. Broker ubezpieczeniowy działa na innej zasadzie. Jego szefem jest klient, który poszukuje ubezpieczenia na najkorzystniejszych warunkach. Tym właśnie zajmuje się broker, który działa w interesie klienta, a nie ubezpieczalni. W jaki sposób zostać osobą wykonującą takie czynności? Jakie wykształcenie jest wymagane do podjęcia się pracy brokera ubezpieczeniowego? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/broker-ubezpieczeniowy-a-agent-ubezpieczeniowy-jak-zostac-brokerem-ubezpieczeniowym/

Wykształcenie zawodowe brokera ubezpieczeniowego

Nie ma formalnych wymogów co do tego, Jakie wykształcenie powinniśmy mieć, aby zostać brokerem ubezpieczeniowym. Musi być to jednak minimum wykształcenie na poziomie średnim. Istotna jest wiedza na temat ubezpieczeń, psychologii biznesu oraz uwarunkowań prawnych. Dodaj przygotowanie w tej dziedzinie dadzą nam studia wyższe dotyczące tematyki prawnej, finansowej lub ekonomicznej. Możemy też oczywiście kształcić się samodzielnie, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach.

Jakie są wymagania wstępne do pracy jako broker ubezpieczeniowy?

Aby podjąć takiej pracy musimy być przede wszystkim osobami pełnoletnimi o stałym miejscu zameldowania znajdującym się na terenie naszego kraju. Nie możemy być również pozbawieni zdolności do czynności prawnych, ani być skazanie prawomocnym wyrokiem. Szczególnie tyczy się do przestępstw związanych dziedziną karną skarbową, przeciwko mieniu trzy wiarygodności dokumentów. Prawdopodobnie nieakceptowalny jest też składanie fałszywych oświadczeń w przeszłości.

Oprócz tego Musimy złożyć rękojmię oraz posiadać wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej z tytułu działalności brokera. Aby móc starać się o uprawnienia na takim stanowisku musimy wcześniej przepracować minimum 2 lata w branży.

Broker ubezpieczeniowy – jak zdobyć uprawnienia?

Najtrudniejszym momentem jest specjalny Egzamin dla Brokerów Ubezpieczeniowych. Organizowany jest on przez KNF dwa razy w roku. W komisji egzaminacyjnej znajdują się osoby wydelegowane przez ministra zajmującego się finansami. Egzamin posiada formę testową. Jego pomyślne zdanie jest to przełomowy krok na drodze do zostania brokerem ubezpieczeniowym.

Zobacz też: http://www.poczujnature.pl/strazak-jak-wyglada-praca-w-takim-zawodzie/

Zepsuty samochód podczas wakacji – co robić?

0
Zepsuty samochód podczas wakacji

Wyobraź to sobie. Wyjeżdżasz wraz z rodziną na wakacje, jesteś już w połowie drogi do celu, i Twoje auto odmawia posłuszeństwa. Co robisz? Zakładając, że sytuacja miała miejsce w niedalekiej odległości od domu, rodziny lub znajomych, z pewnością zadzwonisz po kogoś, kto pomoże odholować auto do mechanika. Jeżeli korzystasz z wyższego pakietu assistance to z pewnością zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela z prośbą o podstawienie samochodu zastępczego. A co jeżeli samochód zepsuje się „nie tam gdzie powinien”, czyli w jakimś mniej zaludnionym miejscu, a Ty nie dysponujesz odpowiednim ubezpieczeniem?

Zepsuty samochód podczas wakacji to jeden z powszechnym tematów. Choć zwykle dotyczy pojazdów starszych, to nie ma na to reguły. Może dotyczyć również samochodów, które świeżo wyjechały z salonu. Bez względu na rodzaj usterki oraz jej miejsce, konieczna jest każdorazowo wizyta w serwisie (np. warsztacie samochodowym czy u wulkanizatora).

Samochód zepsuł się, co robić?

Kiedy samochód zepsuje się podczas wakacyjnych wojaży, w pierwszej kolejności nie wolno dać się ponieść emocjom. Panika oraz nerwy nie będą pomocne. Opanowanie jest na wagę złota. W pierwszej kolejności należy ubrać odblaskową kamizelkę (powinniśmy mieć ją zawsze „pod ręką” w samochodzie), przekręcić kluczyk w stacyjce aby wyłączyć pojazd, a następnie bezpiecznie opuścić go. Za samochodem, w odpowiedniej odległości, należy umieścić trójkąt ostrzegawczy. W miarę możliwości oraz w zależności od wstępnej diagnozy usterki, należy samochód usunąć z drogi, np. poprzez przepchanie go na pobocze.

Zakładając, że nie dysponujemy odpowiednim pakietem assistance oraz w pobliżu nie znajduje się nikt kogo znamy, w dalszej kolejności należy skontaktować się z autopomocą (lawetą) lub znaleźć w internecie numer do najbliższego warsztatu mechanicznego. Warto poszukiwanie pomocy zacząć od warsztatu, gdyż częstokroć tego typu przedsiębiorcy dysponują własną lawetą lub współpracują z kimś, dzięki czemu koszt transportu może być nieco niższy niż szukając kogoś samodzielnie.

Warsztat samochodowy nie dysponuje odpowiednim sprzętem. I co teraz?

„Złośliwość rzeczy martwych” to często przytaczane powiedzenie przez osoby, którym zepsuł się samochód podczas wyjazdu na wakacje. Natomiast o prawdziwym pechu można mówić wtedy, kiedy warsztat samochodowy nie dysponuje odpowiednimi narzędziami lub dostępem do części, tudzież kiedy na ich dostawę będzie trzeba czekać więcej niż kilka dni roboczych. Co wtedy?

Tu z pomocą może przyjść platforma WOOPauto. Jest to polski serwis internetowy działający pod adresem woopauto.com. Jego oferta i asortyment są skierowane do właścicieli serwisów samochodowych (od warsztatów mechanicznych, przez lakierników, po wulkanizatorów i serwisy klimatyzacji). WOOP (bo tak powszechnie nazywana jest ta platforma internetowa) umożliwia zakup części samochodowych, narzędzi, normaliów i specjalistycznego sprzętu stanowiącego wyposażenie warsztatów bezpośrednio od producentów oraz ich głównych importerów i dystrybutorów.

Zamówienia realizowane są niezwłocznie, zaś sama cena nabywanych towarów jest dużo niższa niż w przypadku tradycyjnych hurtowni samochodowych, stacjonarnych i internetowych sklepów motoryzacyjnych oraz specjalistycznych firm trudniących się wyposażeniem warsztatów. Zauważalnie niższa cena oraz szybsza dostawa wynika z tego, iż ograniczona jest liczba pośredników w sprzedaży. To realna oszczędność, z której warto skorzystać.

Jest to również jest w interesie klienta, aby mechanikowi powiedzieć o istnieniu takiej platformy sprzedażowej. Właściciel serwisu nie będzie mieć problemów z rejestracją swojego konta w niniejszym marketplace, zwłaszcza że platforma działa praktycznie analogicznie jak każdy inny sklep motoryzacyjny online.

W przypadku awarii samochodu dokonanie zamówienia przez WOOPauto może okazać się zbawienne. Potencjalnie popsuty wakacyjny wyjazd może szybko zostać przywrócony na właściwy tor. Warto więc o tym pamiętać i zamiast załamywać ręce i lamentować, zasugerować mechanikowi skorzystanie z zamówienia części, narzędzi i niezbędnych sprzętów warsztatowych poprzez woopauto.com

Owoce o niskiej kaloryczności

0
owoce niska kaloryczność
fot. pixabay.com

Owoce to samo zdrowie! Jednakże nie wszystkie owoce to samo zdrowie i możemy je jeść do woli. Niektóre owoce posiadają bardzo dużo kalorii oraz wysoki indeks glikemiczny i lepiej na nie uważać w diecie redukcyjnej. Które owoce mają najniższą kaloryczność? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/najmniej-kaloryczne-owoce/

Owoce

Owoce powinny znaleźć miejsce w naszej codziennej diecie. Dostarczają nam one wiele niezbędnych witamin, minerałów oraz błonnika. Owoce również mogą zaspokoić naszą chęć na słodycze, gdyż same zawierają naturalne cukry.

Owoce jednak należy jeść z umiarem. Zwłaszcza, że niektóre z nich są wysokokaloryczne, a także mają wysoki indeks glikemiczny. Nie powinno się ich również zjadać przed spaniem, gdyż mogą fermentować w naszym układzie pokarmowym i powodować rano nieprzyjemne dolegliwości.

Owoce powinno się spożywać w niewielkich ilościach, do godzin popołudniowych.

Najmniej kaloryczne owoce

Owoce, które posiadają najmniej kalorii i mogą z powodzeniem zastąpić ci deser, to arbuz, porzeczki, truskawki, melon, brzoskwinia, grejpfrut, nektarynka, żurawina, agrest, pomarańcze, śliwki, morele, wiśnie, ananas, jagody, maliny, jabłko, mandarynka, gruszka.

Z powyższych owoców możesz przygotować świetny mix, który zastąpi ci słodycze lub zdecydować się na jedzenie codziennie jednego, innego owocu. A jeśli chcesz zrobić z nich coś bardziej smacznego, możesz zdecydować się na połączenie owoców i warzyw w pożywnym smoothie.

Owoce są wskazane w naszej diecie, gdyż posiadają wiele cennych składników oraz błonnik pokarmowy, który nie tylko ułatwia trawienie, ale również ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Dodatkowo w niektórych owocach znajduje się dużo wody, która jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Jedz owoce, lecz pilnuj ich ilości oraz czasu ich spożywania. Nie jedz ich na noc, ale raczej do godzin popołudniowych, jedz je najlepiej w surowej postaci, jeśli możesz to również ze skórką, w której kryje się wiele cennych witamin.

Przeczytaj też: http://www.poczujnature.pl/paczki-a-dieta/

 

Jak zarejestrować kartę SIM w Orange?

0
Jak zarejestrować kartę SIM w Orange?

Zanim zaczniesz korzystać z numeru w Orange na kartę, musisz go zarejestrować. Jak to zrobić? Oto sposoby, dzięki którym szybko zarejestrujesz kartę SIM.

Rejestracja karty SIM polega na przypisaniu do niej Twoich danych: imienia, nazwiska i numeru PESEL. Dopóki tego nie zrobisz, Twój numer pozostanie nieaktywny. Obowiązek rejestracji kart SIM wynika z przepisów Ustawy o działaniach antyterrorystycznych i od 25 lipca 2016 roku dotyczy wszystkich osób, które korzystają z numeru na kartę.

Numer na kartę w Orange możesz zarejestrować w punktach usługowych i handlowych na terenie całej Polski:

  • w marketach (na przykład Media Markt);
  • w kioskach i salonikach prasowych (Kolporter, Ruch, Inmedio, Relay, Świat Prasy);
  • w sklepach spożywczych (Żabka, Fresh Market);
  • w placówkach Poczty Polskiej;
  • na wybranych stacjach benzynowych (Circle K, BP).

Aby zarejestrować numer, musisz mieć przy sobie kartę SIM oraz dokument, który potwierdzi Twoją tożsamość – paszport lub dowód osobisty.

Kartę SIM możesz zarejestrować także w salonie Orange. Aby przyśpieszyć tę procedurę, przed wizytą w salonie możesz wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 80170 ‒ w jego treści powinno znaleźć się Twoje imię, nazwisko oraz numer PESEL.

Numer w Orange możesz też zarejestrować online na stronie https://www.orange.pl/view/zarejestruj-numer, na której znajdziesz też informacje na temat różnych metod rejestracji.

Rejestracja online w serwisie banku

Jeżeli jesteś klientem banku Millenium, ING lub PBS, kartę SIM możesz zarejestrować bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Zaloguj się do serwisu transakcyjnego i znajdź usługę „Zarejestruj numer na kartę”, następnie podaj numer telefonu oraz numer karty SIM. Resztę niezbędnych danych uzupełni system bankowy, który wyśle Twój wniosek do Orange. Po zakończeniu procesu otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem rejestracji.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy rejestracja przebiegła pomyślnie, możesz samodzielnie sprawdzić, czy Twój numer jest aktywny. Wystarczy, że wyślesz SMS-a o treści NUMER pod bezpłatny numer 80190.

Więcej informacji o tym, jak możesz zarejestrować kartę SIM, najdziesz na stronie Orange: https://doladowania.orange.pl/oferta/czy-twoj-numer-jest-zarejestrowany/

Artykuł sponsorowany.

Jak można zadbać o siebie podczas wakacji?

0
Jak można zadbać o siebie podczas wakacji

Zdecydowana większość osób z niecierpliwością odlicza dni do zaplanowanego urlopu. Czas, który można wykorzystać tylko dla siebie, warto dokładnie zaplanować. Niezależnie od tego, czy marzą ci się wakacje z rodziną, wypad ze znajomymi, czy może wyjazd tylko we dwoje, postaw na wypoczynek połączony z możliwością zadbania o siebie. Pozwoli ci na to urlop, który spędzisz w ośrodku oferującym pakiety SPA.

Zasłużona nagroda

Kiedy po wielu miesiącach pracy przyszedł wreszcie czas na wypoczynek, nie zmarnuj okazji i postaraj się naładować baterie na kolejny rok. Zostaw za sobą troski i zmartwienia oraz pozwól sobie na odrobinę luksusu.

Jeżeli nie lubisz spartańskich warunków i zdecydowanie nie jesteś miłośnikiem survivalowych przygód, nie rezygnuj z wygodnego łóżka, pysznego jedzenia w restauracji i wyszukanych atrakcji. Pomyśl o tym, aby nagrodzić się pobytem na przykład w hotelu ze SPA.

Wakacje, które umilą cię liczne zabiegi – regeneracyjne czy kosmetyczne – na pewno będą należały do udanych. Nie musisz też obawiać się nudy. W nowoczesnych SPA możesz skorzystać z zabiegów przeprowadzanych według autorskich rytuałów. Opracowując je, korzysta się z między innymi z tajników sztuki masażu oraz z medycyny chińskiej.

Coś więcej niż zwykłe wakacje

Jeżeli wakacje polegające jedynie na wylegiwaniu się na plaży czy podziwianiu okolicznych zabytków nie są dla ciebie, pomyśl o urozmaiceniu swojego urlopu.

Pakiety SPA zostały stworzone po to, aby zapewnić gościom hoteli możliwość wszechstronnego relaksu. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć aktywny wypoczynek z profesjonalnymi zabiegami. Jeżeli właśnie w ten sposób spędzisz urlop, szybko przekonasz się, że była to najlepsza możliwa decyzja.

Co może obejmować pakiet SPA? Ich oferta jest niezwykle różnorodna i w dużej mierze zależy od samego ośrodka. Mimo tego goście zawsze mogą liczyć na:

  • masaże, podczas których wykorzystywane są np. czekolada, miód, bambus. Warto także zdecydować się odprężający masaż twarzy;
  • zabiegi pielęgnacyjne twarzy, czyli na przykład rytuały odmładzające, odżywcze i łagodzące. Dużą popularnością cieszy się również mezoterapia igłowa oraz peeling kawitacyjny
  • zaawansowaną pielęgnację ciała, obejmującą zabiegi wyszczuplające i przywracające skórze jędrność i sprężystość. Poddanie się takim rytuałom to szansa na poprawę kondycji ciała oraz na pełnowartościowy wypoczynek.

Oprócz tego w SPA skorzystasz także z usług kosmetyczki czy zrobisz manicure.

Na taką formę relaksu możesz poświęcić cały urlop lub tylko kilka dni. Jednak możesz być pewien, że po wakacjach spędzonych w ten sposób wrócisz do domu z solidnym zapasem energii.

Co jeszcze możesz zrobić dla siebie w czasie urlopu?

Jeśli wybierzesz sprawdzony ośrodek oferujący szeroki wachlarz usług, taki jak na przykład Hotel Medical Spa Malinowy Dwór, będziesz miał okazję skorzystać także z innych atrakcji.

Po tym, jak spędzisz czas na pieszych i rowerowych wycieczkach, możesz popływać w basenie lub wziąć kąpiel w jacuzzi. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o własną formę, co umożliwi bogato wyposażona sala fitness.

Żywiec – idealne miejsce do życia

0
Żywiec

Żywiec to miasto położone w województwie śląskim. Jest siedzibą powiatu żywieckiego. W skład miasta wchodzi 8 dzielnic, które zamieszkuje ok. 32 tysięcy osób. Żywiec znajduje się na wysokości 345-350 m n.p.m.. Jest znanym ośrodkiem turystycznym, głównie dzięki bliskości Jeziora Żywieckiego oraz okolicznych zimowych kurortów sportowych, tj. Szczyrk, Zwardoń i Korbielów.

Pobliskie pasma górskie, tj. Beskid Mały, Beskid Śląski i Beskid Żywiecki oraz mnogość atrakcji turystycznych (np. Stary Zamek,  Pałac Habsburgów, Muzeum Browaru Żywiec, lotnisko sportowe u stóp góry Żar) i wydarzeń o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym sprawiają, że co roku miasto odwiedzają tysiące turystów.

Dużym atutem miasta jest jego położenie. Bliskość drogi ekspresowej S1 oraz granicy ze Słowacją i Czechami umożliwia nie tylko szybkie przemieszczanie się na północ kraju, ale również i za granicę. To sprzyja wymianie handlowej oraz rozwojowi turystyki. Dobra infrastruktura drogowa umożliwia również szybkie połączenie z największym miastem w regionie – Bielsko-Białą.

Pozostając przy kwestiach gospodarczych, Żywiec to ośrodek przemysłowy. Słynie z produkcji piwa, które podobno było już warzone w czasach średniowiecznych. Są tu również różnego rodzaju zakłady, tj. Zakłady Mięsne w Żywcu, producent profili tarasowych i balkonowych oraz mat drenażowych, największy producent sprzętu medycznego czy fabryka mydeł. Istnieje również wiele firm usługowych, typowych dla potrzeb mieszkańców miasta.

Mieszkanie w Żywcu – gdzie i jak szukać?

Żywiec to miasto powszechnie znane i cenione. Zdaniem jego mieszkańców, to idealne miejsce do życia. Coś w tym jest. Liczba mieszkańców Żywca na przestrzeni lat rośnie. To sprzyja inwestycjom, w tym także w nieruchomości. Pojawiają się oferty z rynku pierwotnego, ale nie brak też ofert z rynku wtórnego. Jak zatem szukać swojego miejsca w Żywcu?

Sposobów jest wiele. Można przeglądać oferty w Internecie, w prasie drukowanej. Niekiedy w radio oraz na bilboardach miejskich można znaleźć ogłoszenia o nowych inwestycjach w mieście. Najlepszym jednak wyjściem, zwłaszcza jeżeli nie mieszkamy w okolicy, jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura nieruchomości specjalizującego się w pośredniczeniu w transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości na rynku lokalnym.

W Żywcu takim biurem jest m.in. Józef Kufel Nieruchomości. Jest to powszechnie znana i uznana agencja, która istnieje na rynku od 1993 roku. Posiada swoje stacjonarne biuro w centrum Żywca, przy al. Piłsudskiego 34/1. Z jej agentami można skontaktować się telefonicznie: 601 996 588 oraz mailowo: biuro@jkn.com.pl

Pomoc biura nieruchomości z Żywca

Dlaczego akurat warto skorzystać z usług specjalistycznego, lokalnego biura nieruchomości? Przede wszystkim dlatego, że jego agenci doskonale wiedzą, które mieszkania na sprzedaż w Żywcu są warte uwagi, a które warto omijać szerokim łukiem (np. ze względu na nieatrakcyjne położenie, niesympatycznych sąsiadów lub okolicę i inne bardzo ważne cechy).

Domy na sprzedaż w Żywcu również cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą zamieszkać lub zainwestować w nieruchomości znajdujące się w stolicy powiatu żywieckiego. Znajomość przepisów prawa oraz wiedza w jaki sposób sprawdzić nieruchomość czy jest zadłużona lub czy posiada jakieś ukryte wady, to umiejętności, które są nie do przecenienia w trakcie zakupu nieruchomości budynkowej i gruntowej. Korzystanie z usług lokalnego i polecanego biura nieruchomości może zatem uchronić przed kosztowną pomyłką.

Niekiedy na rynku żywieckich nieruchomości nie ma zbyt wielu ofert sprzedaży mieszkań lub domów. Wówczas część zdeterminowanych osób zaczyna rozglądać się za inwestycją w grunt. Na działki w górach jest stały popyt. W Beskidzie Żywieckim, ale i nie tylko, wciąż można znaleźć prawdziwe okazje. Często pojawiają się oferty działek nad jeziorem Żywieckim lub widokowych działek w Korbielowie, Szczyrku, Zwardoniu i innych popularnych śląskich kurortach górskich.

Z racji tego, że są bardzo atrakcyjne, zdarza się, że pojawiają się na kilka dni na stronie biura, po czym po chwili są już sprzedane lub zarezerwowane. To cenna informacja dla osób, które chcą zamieszkać w Żywcu. Spieszmy się korzystać z okazji, gdyż tak szybko mogą być nieaktualne. Nie bójmy się korzystać z usług biur. Te profesjonalne pomogą nam znaleźć dokładnie tę nieruchomość, której poszukujemy.

Urlop w Szczyrku – wszystko, co musisz wiedzieć

0
Urlop w Szczyrku

Urlop w Szczyrku to zdecydowanie dobry pomysł. Bez względu na datę przyjazdu, w Szczyrku nie można narzekać na nudę. Wie to zarówno ten, kto na wakacje w górach wybiera serce Beskidu Śląskiego, jak i ten, kto na urlop w Szczyrku wybiera się zimową porą.

Co robić w Szczyrku podczas urlopu?

Ten znany górski kurort jest zlokalizowany pomiędzy dwoma górskimi szczytami – Skrzycznem i Klimczokiem. Obecność gór i szlaków turystycznych daje możliwość odbywania górskich wycieczek pieszych i rowerowych, zaś zimą wycieczek pieszych i skiturowych. Co więcej, w samym tylko Szczyrku znajduje się kilkanaście obiektów narciarskich, których trasy zjazdowe dają łącznie największy rezultat pod względem liczby i ich długości w Polsce.

Atrakcje podczas urlopu w Szczyrku to nie tylko wycieczki górskie oraz jazda na nartach i snowboardzie. To również możliwość zwiedzania licznych atrakcji, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje zabytkowe, drewniane Sanktuarium św. Jakuba, Sanktuarium na Górce z cudownym źródełkiem, Bator Art Gallery (beskidzka galeria sztuki) oraz kompleks skoczni narciarskich Skalite.

Urlop w Szczyrku może również być świetną okazją do poznania regionalnych smaków i tradycji. Turystyka gastronomiczna Szczyrku od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jest tu wiele restauracji i knajp, które oferują możliwość skosztowania regionalnych dań i trunków. Są też miejsca takie jak Bar 6. Piętro, które umożliwiają skosztowanie pysznej, świeżo mielonej kawy, wysokiej jakości alkoholu, domowego ciasta i przystawek z menu tapas siedząc przy stoliku z widokiem na panoramę szczytów Beskidu Śląskiego.

W Szczyrku istnieje również wielu lokalnych artystów, którzy prowadzą swoje indywidualne pracownie. Jest tu pracownia artystyczna wyrobów ceramicznych oraz galeria pod Aniołkiem z cudowną i niepowtarzalną kolekcją ręcznie rzeźbionych aniołków.

Dla osób, które lubią spędzać urlop w Szczyrku w nieco inny sposób, mogą skorzystać z lotu helikopterem, lotu w tandemie na paralotni oraz wypożyczyć sobie rower górski lub elektryczny w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo i zjeżdżać nim ze Skrzycznego lub Klimczoka lub przemieszczać się nim po wyznaczonych trasach Enduro Trails.

Biznes podczas urlopu w Szczyrku

Niesłabnącą popularnością cieszą się sale konferencyjne w górach, a precyzyjniej – ich wynajem. W Szczyrku, przez cały rok, organizowane są różnego rodzaju spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje i warsztaty często połączone z impreza integracyjnymi. Część uczestników tego typu wydarzeń traktuje je jako swego rodzaju urlop. Mając bardzo małe dzieci lub będąc w trakcie np. budowy domu, każdy wyjazd poza miasto jest traktowany jako urlop.

Tego typu osoby traktują urlop w Szczyrku jako wybawienie. Świeże, rześkie, górskie powietrze, piękne widoki, pyszne jedzenie oraz odejście od miejskiego zgiełku i problemów dnia codziennego pozwala na godnie wypocząć. A o to właśnie chodzi w wyjeździe na urlop.

Gdzie rezerwować urlop w Szczyrku?

Nie ma się zatem co dziwić, że wpisując w wyszukiwarce frazę: „noclegi Szczyrk” można znaleźć tak wiele różnego rodzaju obiektów oferujących zakwaterowanie w górach. Część z nich umożliwia poza wynajęciem pokoju z prywatną łazienką, także wyżywienie całodzienne oraz wspomnianą wcześniej dostępność sal konferencyjnych. Wśród tego typu obiektów na szczególne wyróżnienie zasługuje największy z nich – Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo.

Jest to obiekt położony w malowniczym miejscu, z niepowtarzalnym widokiem z okien na panoramę górskich szczytów (w tym na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne). Orle Gniazdo dysponuje kilkuset miejscami noclegowymi, kilkoma lokalami gastronomicznymi ze zróżnicowaną ofertą, kilkunastoma różnych rozmiarów salami konferencyjnymi, strefą SPA&Wellness z gabinetem rehabilitacyjnym, jacuzzi, sauną, basenem zewnętrznym z podgrzewaną wodą i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

W sprawie zakwaterowania na urlop w Szczyrku można skontaktować się z jego działem recepcji:

Fotowoltaika – wady i zalety

0
Fotowoltaika panele

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularną metodą pozyskiwania energii. Decyduje się na nią coraz więcej osób, gdyż to rozwiązanie ekologiczne i opłacalne. Czym dokładnie jest fotowoltaika oraz jakie są jej wady i zalety?