7.3 C
Warsaw
środa, Wrzesień 18, 2019

Co warto zobaczyć w Chinach?

0
Co warto zobaczyć w Chinach

Każdy, kto uwielbia podróże w odległe zakątki, poszukuje ciekawych ofert, które zapewnią mu niezapomniany czas i wrażenia, o jakich mu się nie śniło. Osoby lubiące zwiedzać i poznawać nowe kultury, z całą pewnością są na bieżąco w aktualnych promocjach dotyczących wyjazdów krajoznawczych i zagranicznych.

Wielu z nich planuje podróże z wyprzedzeniem, ale jest też spore grono osób, które zdecydowanie wolą spontaniczne działanie i nie nastawiają się na skrupulatne planowanie, bo nie ma ono dla nich większego sensu, czy też znaczenia. Bez względu na to, do jakiej grupy osób się należy, na pewno warto dowiedzieć się, co warto zobaczyć w Chinach, jeśli akurat podróż do tego kraju się planuje. Wiele osób marzy o takiej podróży, ale nie każdy ma szansę w nią wyruszyć.

Jeśli poszukuje się okazji i promocji, to na pewno nie zaszkodzi sprawdzać na bieżąco, jakie są oferty, bo może się okazać, że uda się kupić bilet lotniczy za naprawdę niewielkie pieniądze. A nie ulega żadnej wątpliwości, że to właśnie przelot jest najdroższą częścią takiej wyprawy. Zwłaszcza gdy chce się od razu zakupić bilet powrotny. W związku z tym trzeba trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, czy nie pojawiają się nowe, interesujące oferty. A jeśli takie są, to nie ma się co długo zastanawiać, bo zazwyczaj znikają szybko jak świeże bułeczki.

Wycieczki do Chin są bardzo popularne, bo tamten kierunek cieszy się sporym zainteresowaniem. Wiele osób zastanawia się, czy warto szukać noclegów, zanim jeszcze wyjadą. Niektórzy decydują się na rezerwację w hotelach, a inni w mieszkaniach prywatnych. Na pewno warto zadbać o ten detal, jakim jest nocleg, jeśli nie podróżuje się w pojedynkę, tylko w większym gronie. Często bowiem może się zdarzyć, że akurat w danym terminie ciężko będzie znaleźć wolne pokoje. Ci, którzy lubią planować, na pewno zaplanują i zorganizują wszystko stosunkowo wcześniej, bo na pewno nie chcieliby być w sytuacji, w której okazałoby się, że nie mają gdzie spędzić nocy. Jest to po prostu zbyt stresujące, a po długiej podróży samolotem marzy się o odpoczynku, by móc kolejnego dnia mieć siłę na zwiedzanie danego miasta.

Osoby, które wchodzą na http://ctpoland.com.pl/wycieczki-do-chin, z całą pewnością wiedzą, czego można spodziewać się po tego typu wycieczce i zastanawiają się, czy warto się na nią zdecydować. Na pewno korzystanie z takich ofert jest sporym udogodnieniem dla tych osób, które nie lubią i nie potrafią zaplanować szczegółów podróży samodzielnie. Warto więc skorzystać z pomocy.

Kantor w centrum Warszawy

0
Kantor w centrum Warszawy

Wielu ludzi, którzy mają długi, wie, że często wystarczającym działaniem będzie zastawienie danego majątku na przykład biżuterii w lombardzie. Czasem można też sprzedać taką rzecz na aukcji i wówczas nie trzeba brać pożyczki, od której jak wiadomo, także trzeba płacić odsetki. To jak dana osoba poradzi sobie z danym problemem, zależy tylko i wyłącznie od niej. Jeśli ma się głowę na karku, to nie powinno być najmniejszego problemu i taka osoba z całą pewnością sobie poradzi i wyjdzie obronną ręką z tej sytuacji.

Wielu odwiedza kantory w centrum Warszawy, jeśli mają gotówkę w obcej walucie i chcą ją wymienić. Jeśli natomiast jest się osobą niezaradną, to sprawa taka wydaje się znacznie bardziej skomplikowana, ale również nie na tyle patowa, żeby nie móc sobie z nią poradzić prędzej czy później. Każdy musi sam pilnować swoich interesów, a jeśli nie ma już wyboru, skupić się na poszukiwaniu skutecznych rozwiązań, dzięki którym, możliwe będzie codzienne życie bez zmartwień. A do takiego stanu rzeczy jak wiadomo, dąży cześć społeczeństwa, bez względu na to, w jakim wieku są osoby, o których mowa i czy interesują się one zagadnieniem, jakim są kursy walut w Warszawie, czy też nie.

Osoby, które mają długi w różnych bankach, a także wiszą pieniądze osobom prywatnym, mogą skorzystać z produktu, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Jeśli się go otrzyma, to pieniądze, o jakie się wnioskowało, z reguły trafiają bezpośrednio na konto danej instytucji lub osoby i w ten sposób ma się spłacone zadłużenie, więc nie trzeba już więcej o nim pamiętać. Pozostaje natomiast do spłaty jedna rata kredytu, który się wzięło.

Różni ludzie chętnie korzystają z tego rodzaju możliwości, bo jest to dla nich tak zwana ostatnia deska ratunku, a inni chcą po prostu zacząć w końcu panować nad swoimi wydatkami i finansami i interesuje ich tylko wymiana walut w Warszawie. Bez względu na to, jaka motywacja kieruje daną osobą, na pewno postawa ta zasługuje na uznanie i trzeba dopingować ludzi, którzy pragną zmian w swoim życiu na lepsze. Warto pamiętać o tym, że każdy bez względu na status społeczny i stan posiadania, może znaleźć się w nieciekawej sytuacji finansowej prędzej czy później.

Czy warto pojechać na wczasy do Czarnogóry?

0
Czy warto pojechać na wczasy do Czarnogóry?

Na wczasy w Czarnogórze każdego roku decydują się miliony turystów. Z każdym rokiem wybór tego kierunku na wymarzone wakacje staje się coraz popularniejszy. Nic dziwnego, bowiem Czarnogóra to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących regionów w Europie. Jest to prawdziwa skarbnica niesamowitych krajobrazów, niezwykle smacznej kuchni oraz specyficznych, ale bardzo przyjaznych dla turystów obyczajów.

Gdzie zlecić przeprowadzkę?

0
Gdzie zlecić przeprowadzkę

Część osób zastanawia się od czasu do czasu, czy nie byłoby dobrze zmienić miejsce zamieszkania. Część osób staje przed koniecznością zakupu większego mieszkania, ponieważ powiększyła się im rodzina. Jest to dla nas bardzo istorne, aby każdy z domowników dobrze czuł się w domu. Dlatego staramy się stworzyć w nim warunki, które będą nam odpowiadały.

Przeprowadzka jednak to czynność, która nie należy do przyjemności. Właściwie jest to proces, który trwa dosyć długo i trzeba wiele spraw zorganizować, aby przebiegł ona sprawnie. Jeśli zastanawiamy się, jaka firma przeprowadzkowa będzie najlepsza w naszym przypadku to musimy zapoznać się z ofertami wielu firm. Zazwyczaj korzystamy z takich usług, ponieważ nie mamy do dyspozycji dużego samochodu, który przewiezie kanapy, meble, lodókę czy pralkę, a także zmywarkę. Zazwyczaj przenosimy wiele mebli ze sobą do nowego mieszkania, ponieważ jest to dla nas korzystniejsze. Trwa to wiele czasu, jednak nie będziemy przecież kupować nowych rzeczy. Wiele pożytecznych informacji znajdziemy na stronie internetowej znajdującej się pod adresem https://tiptoptrans.pl/

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, zależy nam na tym, aby przeprowadzka przebiegła sprawnie i szybko. Gdzie zlecić przeprowadzkę w Gdańsku? Część osób stara się podejść do tego racjonalnie, ale wybór firmy nie jest łatwy. Wwarto popytać znajomych, którzy mają już jakieś doświadczenie w tej kwestii. Zazwyczaj mamy sporo rzeczy, które chcemy przenieść do nowego mieszkania. Mają one dla nas być może wartość sentymentalną lub są szklane i zależy nam na ostrożności. Firma transportowa, która będzie pomagała nam w przeprowadzce zazwyczaj ma duże doświadczenie w przewożeniu różnych mebli – również tych bardzo cennych. Dlatego warto zaufać tym osobom, ponieważ dobrze wiedzą co robią, a my możemy już planować i organizować przestrzeń w swoim nowym mieszkaniu, które z pewnością urządzimy zgodnie ze swoimi potrzebami. U wielu osób wywołuje to duży entuzjazm i sprawia wiele przyjemności.

Kominek w domu. Jak wybrać?

0
Kominek w domu

Kominek w domu często jest centralnym punktem salonu. Kominek ma nie tylko pełnić funkcje dekoracyjna, przede wszystkim musi ogrzewać dom. Jak wybrać kominek, który będzie piękny, estetyczny i będzie grzał nasz dom?

Skandynawskie ciepło

Klimat nie rozpieszcza Skandynawów. Wiedzą oni bardzo dokładnie, czym jest porządna, sroga zima. Dzięki temu technika grzewcza w państwach skandynawskich jest bardzo dobrze rozwinięta a Duńczycy, czy Norwegowie zatroszczyli się o eleganckie kominki, które umieją ogrzać dom.

Manufaktura kominków – https://manufaktura-kominkow.pl/ – jest firmą, która zajmuje się dystrybucją oraz montażem najlepszych Norweskich kominków firmy Jøtul oraz Scan. Są to kominki, których celem jest uzyskanie jak największego ciepła przy, jak najmniejszej ilości spalanych materiałów.

Dodatkowo kominki Jøtul oraz Scan charakteryzują się eleganckim, ponadczasowym design, który sprawdzi się w domu, który jest urządzony nowocześnie, klasycznie, czy w stylu skandynawskim. Nowoczesne, stalowe piece na drewno harmonizują z każdym rodzajem wnętrza.

A co z montażem?

Manufaktura kominków, która stawia sobie za cel najlepszą obsługę klientów, nie tylko sprzedaje, ale również doradza w wyborze kominków oraz montuje je. Dzięki takiej ofercie wiadomo, że cały proces montażu kominka będzie przebiegał sprawnie i bez żadnych niespodzianek.

Piece montowane są zgodnie z restrykcyjnymi przepisami, które zapewniają bezpieczeństwo oraz maksymalne wykorzystanie zalet grzewczych pieca.

Zakup pieca jest wydatkiem, który zwróci się w bardzo krótkim czasie, dzięki ekologicznej, oszczędnej eksploatacji. Dodatkowo dobrze wykonany piec zapewni przyjemne ciepło w chłodne, zimowe dni. Decyzję o założeniu pieca trzeba dobrze przemyśleć, gdyż jest to inwestycja na wiele lat. Warto wybrać to, co jest na rynku najlepsze. Firma Scan, która na rynku działa od 1978 roku i może pochwalić się wieloletnią tradycją przywiązuje wielka wagę do jakości produktów oraz nowoczesnego design.

Dentysta w Gdyni

0
Dentysta w Gdyni

O zęby należy dbać w każdym wieku. Nigdy nie jest bowiem za późno, by stać się posiadaczem pięknego, olśniewającego uśmiechu. Co zrobić, gdy nasz uśmiech nie wygląda tak ja należy? Zapraszam poniżej. Naprawdę warto.

1. Zabiegi

Już od małego należy systematycznie dbać o zęby. Oprócz szczotkowania zębów w odpowiedni sposób, bardzo ważne są również systematyczne wizyty u stomatologa. Dentysta Gdynia dba o to, by już najmłodsi nabyli nawyk regularnego sprawdzania jamy ustnej, leczenia zębów oraz unikania szkodliwych substancji dla szkliwa. By dzieci nie bały się tych wizyt, niezwykle istotną kwestią jest podejście lekarzy stomatologów do nich. Tylko to gwarantuje, iż młody człowiek chętnie będzie dbał o zęby.

2. Zabiegi dla dorosłych

Niestety obecnie wielu dorosłych również boi się wizyt u stomatologów. Boją się bólu, nieprzyjemnych narzędzi oraz mocnych środków. To wielki błąd. Leczenie zębów w Gdyni odbywa się za pomocą wysokiej klasy sprzętu, narzędzi oraz środków, dzięki którym pacjenci całkowicie mogą zapomnieć o bólu. Ponadto, wpływ na to mają również nowoczesne techniki oraz wiedza doświadczonych lekarzy. Każdy pacjent może czuć się komfortowo już od wejścia. Po dokładnym przeglądzie jamy ustnej, ustalany jest plan leczenia oraz przedstawiane są możliwości, które można zastosować, by uzyskać piękny uśmiech.

3. Stomatolog w Gdyni – zabiegi

Oprócz tradycyjnego leczenia, warto również zwrócić uwagę na szereg zabiegów, które mają na celu stworzyć u pacjenta piękny uśmiech. Do takich estetycznych zabiegów zalicza się między innymi: wypełnianie ubytków, wybielanie zębów różnymi metodami, prostowanie zębów oraz wiele, wiele innych. Przed zabiegiem warto dokładnie skonsultować z lekarzem swój problem oraz zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi metodami leczenia. W przypadku cięższych przypadków – możliwa jest naprawa uśmiechu za pomocą różnorodnych protez czy licówek. Dostępne metody leczenia zapewniają, iż po kilku wizytach można cieszyć się nowych, fantastycznym uśmiechem.

Fachowo zorganizowany obóz rpg dla dzieci

0
Fachowo zorganizowany obóz rpg dla dzieci

Rozważacie różne opcje dotyczące wakacyjnej lokalizacji Waszych pociech? Chcecie bowiem, aby wybór pod wieloma względami był dokładny, staranny oraz sumienny? Na pewno bardzo ważne w tym temacie jest to, aby ten wariant był po prostu związany z zainteresowaniami Waszego dziecka. Co jeszcze jest tutaj jak najbardziej istotne? Jakie kwestie należy poruszyć, żeby został wybrany odpowiedniej jakości obóz rpg?

Bez wątpienia nie jest to wcale tak łatwa decyzja, jak komuś wydaje się na pierwszy rzut oka. Niemniej jednak warto zauważyć, że rodzice często decydują się na takie rozwiązanie. Szczególnie, że pociecha więcej czasu spędza na dworze niż przed ekranem komputera. Następna ważna sprawa odnosząca się do tego tematu jest taka, że uczy się współpracować z innymi w grupie, poznaje nowych kolegów oraz koleżanki. Jak krok po krok wybrać najlepsze rozwiązanie, aby zdecydować się po prostu na odpowiedniej jakości obóz rpg? Na pewno trzeba zwracać uwagę na doświadczenie podmiotu oferującego rozwiązania w branży turystycznej. Najlepiej, by tego typu firmy miały minimum kilka, albo nawet kilkanaście lat stażu. Niezwykle ważne w tym temacie jest również to, żeby mieć pewność, że wychowawcy to będą osoby o naprawdę wysokiej jakości oraz kulturze osobistej. Nauczyciele muszą mieć dobre podejście do pociechy, posiadać mnóstwo wiedzy, bardzo duże doświadczenie itp. Czym jeszcze charakteryzuje się odpowiedniej jakości obóz rpg ? Na pewno ważne jest to, aby nie brakowało wielu ciekawych zajęć związanych z tą tematyką. Fachowcy przedstawiają informacje teoretyczne, nie brakuje też ćwiczeń typowo praktycznych w terenie.

Aby znaleźć taki właśnie obóz rpg, dobrze jest po prostu wejść na stronę internetową Kogis. Dlaczego? Na stronie kogis.pl na pewno nie brakuje wyboru. Chcielibyśmy tylko wstępnie zaznaczyć, że można zdecydować się na obozy letnie, obozy zimowe, kolonie, zielone szkoły, wycieczki szkolne itp. Firma Kogis gwarantuje duży wybór, ponieważ można stawiać na wakacje w Polsce oraz wakacje poza granicami naszego właśnie kraju… Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie marzenia mają Wasze dzieci, a Wy jakie macie możliwości finansowe. Na stronie internetowej kogis.pl można również zdecydować się na inne, bardzo ciekawe rozwiązania. Jeśli Wasza pociecha interesuje się taką tematyką, jak właśnie obóz rpg, to na pewno przypadnie jej to do gustu. Wszystkie opcje są dokładnie sprawdzane, a także weryfikowane. Każdy obóz, każda kolonia itp. jest pieczołowicie opisana. Dodatkowo możecie po prostu skorzystać z różnych fotografii, aby łatwiej było podejmować finalne decyzje. Czym charakteryzuje się obóz tego typu? To wysokiej jakości wychowawcy którzy mają bardzo dobre podejście do pełnienia zawodu w tym temacie. Na pociechy czekają ciekawe zajęcia od rana do wieczora. Nie będzie brakowało wycieczek oraz imprez integracyjnych.

Jakie jeszcze aspekty warto tutaj poruszyć? Osoby, które zdecydowały się na obóz rpg dla swojego dziecka ze strony internetowej kogis.pl nie muszą obawiać się na przykład o warunki dotyczące zakwaterowania. W końcu wszystkie oferty z platformy Kogis oznaczają bardzo atrakcyjne ośrodki wypoczynkowe pod wieloma względami. Łóżka są jak najbardziej wygodne, komfortowe, nie będzie brakowało nikomu miejsca. Warto w tym temacie również dodać, że w pokoju panuje porządek. Te lokalizacje zostały dokładnie wysprzątane przed przybyciem nowych gości. Taki obóz to również zapewnienie odpowiednich posiłków, które są serwowane dzieciom czterokrotnie w ciągu jednej doby. Dużo osób zastanawia się, czy jest bezpiecznie. Jak najbardziej tak! Pociechy korzystają jedynie z certyfikowanego sprzętu, a nad wszystkim czuwają wykwalifikowani specjaliści. Na dodatek można liczyć na całodobowy kontakt z kadrą oraz opiekę medyczną. Jest zatem praktycznie zerowe ryzyko, że ktoś dozna jakiegoś drobnego urazu lub kontuzji. Rodzice mogą zatem spać bardzo spokojnie, kiedy ich dzieci będą bawiły się na swoich wakacjach.

Joie Stages – fotelik samochodowy inny niż wszystkie

0
Joie Stages – fotelik samochodowy inny niż wszystkie

Fotelik samochodowy dla dziecka nie jest zakupem, który można spychać na dalszy margines. Posiadanie go w aucie jest zobligowane prawem i zdrowym rozsądkiem. Przewożenie dziecka bez fotelika to szczyt nieodpowiedzialności. Fotelik owszem jest wydatkiem, jednak nie na tyle dużym by z niego rezygnować na rzecz oszczędnościowych argumentów. Fotelik samochodowy dla dziecka będzie inwestycją, która szybko się zwróci zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku pozwalając zyskać pewność, że maluchowi nic w trakcie jazdy nie zagraża. Wybierając fotelik trzeba kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością oraz możliwościami jakie ten dodatek daje.

Foteliki Joie Stages trafioną inwestycją

Joie Stages to jakość, którą szybko się odczuje. Cenowo foteliki te znajdują się na korzystnym poziomie, w efekcie nie spowodują one znacznego ubytku w domowym budżecie. Joie Stages daje szerokie pole do manewru zarówno dla rodzica jak i dziecka. Warianty Joie Stages są dostosowane zarówno do konkretnej wagi i wieku, jak i są tworzone w bardziej szerokich widełkach wagowych np. od 0 – 25 kg. W efekcie rodzic może sprawniej dopasować fotelik do unikalnych potrzeb swojego malucha, jego wieku oraz wagi. Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka trzeba kierować się jakością. Kupowanie no-nameowych fotelików byle tylko zaoszczędzić marginalne sumy jest najlepszą strategią na kłopoty. Źle dopasowany fotelik będzie uciskał, powodował odciski, zadrapania oraz ogólny dyskomfort malucha. Pamiętać trzeba, że dziecko w samochodzie musi posiadać odpowiedni zakres swobody. Wiązanie go jak szynkę do fotelika przyniesie odwrotny skutek do zamierzonego. Joie Stages przychodzi tutaj z ratunkiem oferując wysokiej jakości foteliki, które łączą w sobie jakość, wydajność, solidność oraz korzystną cenę.

Zainwestuj w sprawdzone rozwiązania z Joie Stages

Joie Stages to inwestycja, której poczynienia szybko pogratuluje sobie każdy rodzic planujący rozbudować swój samochód o fotelik dla dziecka. Joie Stages został specjalnie zaprojektowany żeby wpisywać się w unikalne potrzeby małych pasażerów zapewniając im pełny komfort oraz bezpieczeństwo. W efekcie rodzic ma świadomość, że jego dziecku jest wygodnie oraz że nic mu nie zagraża. Dzięki temu może spokojnie w pełni skupić się na jeździe i bezpiecznym dotarciu do punktu B. Zakup jakościowego fotelika pozwoli zdjąć z barków rodzica wiele problemów, a inwestycja w jakość szybko przyniesie wielowymiarowe korzyści.

Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/ser-pol-10-Joie-Stages.html

Podróż do Maroka na własną rękę

0
Podróż do Maroka na własną rękę

Podróże do Maroka można zorganizować samodzielnie, nie decydując się na ofertę biura. Wiąże się to jednak z przygotowaniem się do wyjazdu i troską o każdy aspekt, by podróż przebiegła bez zakłóceń.

Maroko na własną rękę

Maroko można zwiedzić już w… tydzień. Oznacza to, co prawda, bardzo intensywną podróż, ale, co istotne, nie jest niemożliwe. Zwłaszcza, kiedy od dawna mamy marzenia o tym, by zwiedzić właśnie ten zakątek ziemi, spędzić noc na pustyni i niebieskie miasto Szafszawan.

Przed wyjazdem warto poczytać o tym miejscu i jego największych atrakcjach. Przydatne będą blogi, prowadzone przez podróżników, zwłaszcza tych, którzy już odwiedzili Maroko.

Termin podróży, czyli dlaczego wyjazd na wiosnę jest dobrym rozwiązaniem?

Do Maroka warto udać się wiosną, kiedy tam również można dostrzec pierwsze symptomy odradzającej się do życia natury. To dobry moment, kiedy ceny biletów nie są tak wysokie jak latem. Nie ma też tłumów turystów, dlatego, jeśli ktoś ceni sobie spokój i mały ruch – wyjazd na wiosnę będzie idealny.

Lot samolotem – jaki wybrać i dlaczego?

Połączenia lotnicze w Europie nie należą do tanich. Dlatego, jeśli decydujemy się na lot do Maroka warto wybrać bezpośredni lot do Agadiru.

Warto też skupić się na tym, by, w miarę możliwości, zdecydować się tylko na bagaż podręczny. To znaczna oszczędność, ponieważ nie płaci się dodatkowo za bagaż rejestrowany. A, jeśli wybieramy się do Maroka na tydzień, to wówczas można zmieścić najpotrzebniejsze rzeczy w jednym bagażu.

Wypożyczenie samochodu

To polecana metoda na podróż po Maroku, jeśli tylko ktoś czuje się na siłach. Jazda nie sprawia większych problemów, zwłaszcza, że można korzystać z autostrad.

Nocleg

To istotna kwestia, jak podczas każdego wyjazdu. Warto nocować w riadach – tj. tradycyjnych, marokańskich domach. Zaletą jest cena, ale minusem fakt, że późno, bo na ogół po 8, podają śniadania.

Jeśli ktoś posiada, zatem mocno ograniczony czas, wówczas może wybrać hotel. A możliwości jest wiele. Riady są unikalne i piękne, posiadają klimat, który powoduje, że wchodząc w nie odkrywa się całkiem inny świat. Warto poznać opinie o riadach i hotelach w Maroku na długo przed wyjazdem, by mądrze wybrać i zarezerwować.

Wydatki dodatkowe

Warto być na nie przygotowanym. A do nich zalicza się m.in.: opłaty za wyżywienie, koszty pamiątek, opłaty za wejściówki i przewoźników, opłaty za wynajem samochodu oraz umycie go przed oddaniem i za parkingi miejskie. Warto wcześniej określić, na ile pozwala domowy budżet i trzymać się go.

Jazda pod wpływem alkoholu – jaka kara Ci grozi?

0
Jazda pod wpływem alkoholu – jaka kara Ci grozi?

Jazda pod wpływem alkoholu może stanowić wykroczenie lub przestępstwo. Zależy to od poziomu tej substancji we krwi i w wydychanym powietrzu. W zależności od kwalifikacji tego czynu oraz okoliczności zdarzenia, przepisy polskiego prawa nakładają na sprawcę określone kary. Jakich konsekwencji prawnych możesz się spodziewać za jazdę „na podwójnym gazie”. Co Cię czeka po kontroli drogowej?

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu w 2019 roku?

W zależności od stężenia alkoholu we krwi sprawcy, będzie to albo wykroczenie, albo przestępstwo. Jeżeli zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila (czyli od 0,1 do 0,25 m alkoholu w wydychanym powietrzu) wtedy zachodzi tzw. „stan po spożyciu alkoholu”. Jazda autem w takim stanie to wykroczenie. Stan nietrzeźwości jest wtedy, gdy zawartość wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi lub więcej niż 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu. Ta sytuacja będzie wiązała się już z odpowiedzialnością na podstawie przepisów Kodeksu karnego.

Za wykroczenie grozi kara aresztu (od 5 do 30 dni), grzywny nie niższej niż 50 zł (maksymalnie 5.000 zł). Ponadto, sąd zawsze orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów (na okres od 6 miesięcy do 3 lat). Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwym grożą następujące konsekwencje karne:

  • grzywna zależna od dochodu;
  • ograniczenie wolności od miesiąca do 2 lat lub pozbawienie wolności do lat 2;
  • świadczenie pieniężne od 5 000 zł do 60 000 zł;
  • odebranie prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat.

Jak wygląda procedura karania nietrzeźwych kierowców?

Niezależnie czy zostałeś zatrzymany za przestępstwo czy za wykroczenie, Twoja sprawa i tak trafi do sądu. Możesz uniknąć rozprawi sądowej, „dobrowolnie poddając się karze”. Przeważnie, na pierwszym przesłuchaniu (na które zostaniesz wezwany kilka dni po kontroli drogowej), zostanie Ci zaproponowana kara jaka zostanie na Ciebie nałożona w zamian za przyznanie się do winy. Niestety, bardzo często nie jest to najlepszy wybór, jaki możesz w tej chwili podjąć. Może się okazać, że w Twoim przypadku, lepszym rozwiązaniem okaże się staranie się o warunkowe umorzenie kary. Prawo polskie przewiduje bowiem w niektórych sytuacjach możliwość umorzenia postępowania karnego pod określonymi przez sąd warunkami (np. poddaniu się leczeniu). Oczywiście, żeby móc się starać o warunkowe umorzenie postępowania, muszą być spełnione określone prawem przesłanki. Jeżeli je spełniasz (najlepiej jak o tym zadecyduje profesjonalny prawnik), będziesz mógł dzięki temu pozostać w świetle prawa jest osobą niekaraną. Poza tym, możesz liczyć na łagodniejsze niż przewidziane w kodeksach kary. Jest to również jedyna szansa na to, żeby zachować prawo jazdy. W każdym innym wypadku zatrzymania pod wpływem alkoholu, prawo jazdy zostanie Ci odebrane na co najmniej 6 miesięcy (w przypadku wykroczenia) lub 3 lata (jeżeli Twój stan upojenia wskazuje na popełnienie przestępstwa).

O tym jaką strategię procesową wybrać w Twoim przypadku, powinien zadecydować profesjonalista. O tym, jak wybrać najlepszego adwokata lub radcę prawnego w Twojej sytuacji, przeczytasz w artykule: „Jazda po alkoholu”.