14.3 C
Warsaw
środa, Lipiec 17, 2019

Joie Stages – fotelik samochodowy inny niż wszystkie

0
Joie Stages – fotelik samochodowy inny niż wszystkie

Fotelik samochodowy dla dziecka nie jest zakupem, który można spychać na dalszy margines. Posiadanie go w aucie jest zobligowane prawem i zdrowym rozsądkiem. Przewożenie dziecka bez fotelika to szczyt nieodpowiedzialności. Fotelik owszem jest wydatkiem, jednak nie na tyle dużym by z niego rezygnować na rzecz oszczędnościowych argumentów. Fotelik samochodowy dla dziecka będzie inwestycją, która szybko się zwróci zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku pozwalając zyskać pewność, że maluchowi nic w trakcie jazdy nie zagraża. Wybierając fotelik trzeba kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością oraz możliwościami jakie ten dodatek daje.

Foteliki Joie Stages trafioną inwestycją

Joie Stages to jakość, którą szybko się odczuje. Cenowo foteliki te znajdują się na korzystnym poziomie, w efekcie nie spowodują one znacznego ubytku w domowym budżecie. Joie Stages daje szerokie pole do manewru zarówno dla rodzica jak i dziecka. Warianty Joie Stages są dostosowane zarówno do konkretnej wagi i wieku, jak i są tworzone w bardziej szerokich widełkach wagowych np. od 0 – 25 kg. W efekcie rodzic może sprawniej dopasować fotelik do unikalnych potrzeb swojego malucha, jego wieku oraz wagi. Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka trzeba kierować się jakością. Kupowanie no-nameowych fotelików byle tylko zaoszczędzić marginalne sumy jest najlepszą strategią na kłopoty. Źle dopasowany fotelik będzie uciskał, powodował odciski, zadrapania oraz ogólny dyskomfort malucha. Pamiętać trzeba, że dziecko w samochodzie musi posiadać odpowiedni zakres swobody. Wiązanie go jak szynkę do fotelika przyniesie odwrotny skutek do zamierzonego. Joie Stages przychodzi tutaj z ratunkiem oferując wysokiej jakości foteliki, które łączą w sobie jakość, wydajność, solidność oraz korzystną cenę.

Zainwestuj w sprawdzone rozwiązania z Joie Stages

Joie Stages to inwestycja, której poczynienia szybko pogratuluje sobie każdy rodzic planujący rozbudować swój samochód o fotelik dla dziecka. Joie Stages został specjalnie zaprojektowany żeby wpisywać się w unikalne potrzeby małych pasażerów zapewniając im pełny komfort oraz bezpieczeństwo. W efekcie rodzic ma świadomość, że jego dziecku jest wygodnie oraz że nic mu nie zagraża. Dzięki temu może spokojnie w pełni skupić się na jeździe i bezpiecznym dotarciu do punktu B. Zakup jakościowego fotelika pozwoli zdjąć z barków rodzica wiele problemów, a inwestycja w jakość szybko przyniesie wielowymiarowe korzyści.

Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/ser-pol-10-Joie-Stages.html

Podróż do Maroka na własną rękę

0
Podróż do Maroka na własną rękę

Podróże do Maroka można zorganizować samodzielnie, nie decydując się na ofertę biura. Wiąże się to jednak z przygotowaniem się do wyjazdu i troską o każdy aspekt, by podróż przebiegła bez zakłóceń.

Maroko na własną rękę

Maroko można zwiedzić już w… tydzień. Oznacza to, co prawda, bardzo intensywną podróż, ale, co istotne, nie jest niemożliwe. Zwłaszcza, kiedy od dawna mamy marzenia o tym, by zwiedzić właśnie ten zakątek ziemi, spędzić noc na pustyni i niebieskie miasto Szafszawan.

Przed wyjazdem warto poczytać o tym miejscu i jego największych atrakcjach. Przydatne będą blogi, prowadzone przez podróżników, zwłaszcza tych, którzy już odwiedzili Maroko.

Termin podróży, czyli dlaczego wyjazd na wiosnę jest dobrym rozwiązaniem?

Do Maroka warto udać się wiosną, kiedy tam również można dostrzec pierwsze symptomy odradzającej się do życia natury. To dobry moment, kiedy ceny biletów nie są tak wysokie jak latem. Nie ma też tłumów turystów, dlatego, jeśli ktoś ceni sobie spokój i mały ruch – wyjazd na wiosnę będzie idealny.

Lot samolotem – jaki wybrać i dlaczego?

Połączenia lotnicze w Europie nie należą do tanich. Dlatego, jeśli decydujemy się na lot do Maroka warto wybrać bezpośredni lot do Agadiru.

Warto też skupić się na tym, by, w miarę możliwości, zdecydować się tylko na bagaż podręczny. To znaczna oszczędność, ponieważ nie płaci się dodatkowo za bagaż rejestrowany. A, jeśli wybieramy się do Maroka na tydzień, to wówczas można zmieścić najpotrzebniejsze rzeczy w jednym bagażu.

Wypożyczenie samochodu

To polecana metoda na podróż po Maroku, jeśli tylko ktoś czuje się na siłach. Jazda nie sprawia większych problemów, zwłaszcza, że można korzystać z autostrad.

Nocleg

To istotna kwestia, jak podczas każdego wyjazdu. Warto nocować w riadach – tj. tradycyjnych, marokańskich domach. Zaletą jest cena, ale minusem fakt, że późno, bo na ogół po 8, podają śniadania.

Jeśli ktoś posiada, zatem mocno ograniczony czas, wówczas może wybrać hotel. A możliwości jest wiele. Riady są unikalne i piękne, posiadają klimat, który powoduje, że wchodząc w nie odkrywa się całkiem inny świat. Warto poznać opinie o riadach i hotelach w Maroku na długo przed wyjazdem, by mądrze wybrać i zarezerwować.

Wydatki dodatkowe

Warto być na nie przygotowanym. A do nich zalicza się m.in.: opłaty za wyżywienie, koszty pamiątek, opłaty za wejściówki i przewoźników, opłaty za wynajem samochodu oraz umycie go przed oddaniem i za parkingi miejskie. Warto wcześniej określić, na ile pozwala domowy budżet i trzymać się go.

Jazda pod wpływem alkoholu – jaka kara Ci grozi?

0
Jazda pod wpływem alkoholu – jaka kara Ci grozi?

Jazda pod wpływem alkoholu może stanowić wykroczenie lub przestępstwo. Zależy to od poziomu tej substancji we krwi i w wydychanym powietrzu. W zależności od kwalifikacji tego czynu oraz okoliczności zdarzenia, przepisy polskiego prawa nakładają na sprawcę określone kary. Jakich konsekwencji prawnych możesz się spodziewać za jazdę „na podwójnym gazie”. Co Cię czeka po kontroli drogowej?

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu w 2019 roku?

W zależności od stężenia alkoholu we krwi sprawcy, będzie to albo wykroczenie, albo przestępstwo. Jeżeli zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila (czyli od 0,1 do 0,25 m alkoholu w wydychanym powietrzu) wtedy zachodzi tzw. „stan po spożyciu alkoholu”. Jazda autem w takim stanie to wykroczenie. Stan nietrzeźwości jest wtedy, gdy zawartość wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi lub więcej niż 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu. Ta sytuacja będzie wiązała się już z odpowiedzialnością na podstawie przepisów Kodeksu karnego.

Za wykroczenie grozi kara aresztu (od 5 do 30 dni), grzywny nie niższej niż 50 zł (maksymalnie 5.000 zł). Ponadto, sąd zawsze orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów (na okres od 6 miesięcy do 3 lat). Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwym grożą następujące konsekwencje karne:

  • grzywna zależna od dochodu;
  • ograniczenie wolności od miesiąca do 2 lat lub pozbawienie wolności do lat 2;
  • świadczenie pieniężne od 5 000 zł do 60 000 zł;
  • odebranie prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat.

Jak wygląda procedura karania nietrzeźwych kierowców?

Niezależnie czy zostałeś zatrzymany za przestępstwo czy za wykroczenie, Twoja sprawa i tak trafi do sądu. Możesz uniknąć rozprawi sądowej, „dobrowolnie poddając się karze”. Przeważnie, na pierwszym przesłuchaniu (na które zostaniesz wezwany kilka dni po kontroli drogowej), zostanie Ci zaproponowana kara jaka zostanie na Ciebie nałożona w zamian za przyznanie się do winy. Niestety, bardzo często nie jest to najlepszy wybór, jaki możesz w tej chwili podjąć. Może się okazać, że w Twoim przypadku, lepszym rozwiązaniem okaże się staranie się o warunkowe umorzenie kary. Prawo polskie przewiduje bowiem w niektórych sytuacjach możliwość umorzenia postępowania karnego pod określonymi przez sąd warunkami (np. poddaniu się leczeniu). Oczywiście, żeby móc się starać o warunkowe umorzenie postępowania, muszą być spełnione określone prawem przesłanki. Jeżeli je spełniasz (najlepiej jak o tym zadecyduje profesjonalny prawnik), będziesz mógł dzięki temu pozostać w świetle prawa jest osobą niekaraną. Poza tym, możesz liczyć na łagodniejsze niż przewidziane w kodeksach kary. Jest to również jedyna szansa na to, żeby zachować prawo jazdy. W każdym innym wypadku zatrzymania pod wpływem alkoholu, prawo jazdy zostanie Ci odebrane na co najmniej 6 miesięcy (w przypadku wykroczenia) lub 3 lata (jeżeli Twój stan upojenia wskazuje na popełnienie przestępstwa).

O tym jaką strategię procesową wybrać w Twoim przypadku, powinien zadecydować profesjonalista. O tym, jak wybrać najlepszego adwokata lub radcę prawnego w Twojej sytuacji, przeczytasz w artykule: „Jazda po alkoholu”.

Pomysły na randkę w Krakowie

0
Pomysły na randkę w Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych (a zdaniem wielu – najpiękniejsze, i basta) miasto w Polsce. Ze świecą szukać drugiego, które ma aż tak romantyczny klimat. Myślisz o randce z ukochaną osobą? Stolica Małopolski sprawdzi się idealnie. I uwaga – wcale nie musisz spędzić czasu stereotypowo – na Rynku, Plantach czy Kazimierzu. Mamy dla Ciebie bardziej nietypowe pomysły. Sprawdź!

Wybieramy najlepszy hotel na konferencje

0
Wybieramy najlepszy hotel na konferencje

Organizowanie konferencji na pewno nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli ktoś ma już doświadczenie, wtedy jest o wiele prościej, ale i tak trzeba poświęcić sporo czasu, zrobić dobry research ofert hotelowych i zadbać o swoich gości, aby konferencja była w pełni udana.

Okna aluminiowe w polskich domach

0
Okna aluminiowe w polskich domach

Do niedawna stosowano je praktycznie wyłącznie w obiektach użyteczności publicznej. Okna aluminiowe nie były postrzegane w Polsce jako atrakcyjne rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym. Kilka ostatnich lat to jednak odwrót tego trendu i zwrócenie uwagi inwestorów indywidualnych na szereg zalet, jakie mają nowoczesne okna wykonane z aluminium.

Dlaczego docenianie pracowników jest ważne?

0
Dlaczego docenianie pracowników jest ważne?

Nie każdy przedsiębiorca wie, że docenianie pracowników jest ważne. Dobrze zmotywowani ludzie pracują wydajniej. Jeśli są zadowoleni ze swojej pracy i czują się w niej dobrze, nie myślą nawet o zmianie miejsca zatrudnienia. Dbanie o dobro zespołu może mieć realny wpływ na zyski firmy. Czy warto doceniać pracowników?

Zdecydowane tak!

Docenianie jest ważne. Daje motywację i siłę do działania. Doceniony pracownik czuje się wyróżniony i chce być doceniony ponownie. W tym celu stara się pracować jak najlepiej. Dzięki temu chce udowodnić, że zasłużył na wcześniejsze docenienie i chce zasłużyć na następne. To naturalny mechanizm. Ważne jest też pamiętać, że obecnie prawdziwi specjaliści są na wagę złota. Jest dla nich wiele pracy, więc jeśli nie będą zadowoleni ze swojego miejsca zatrudnienia to po prostu je zmienią. To bardzo ważna wiedza, która ułatwia uniknięcie sytuacji przejścia pracowników wprost do konkurencji. Docenianie pracownika i dbanie o niego może owocować długą współpracą.

Jak to robić?

Sposobów na docenienie pracowników jest wiele. Podstawowym jest udzielanie premii finansowej. Metoda ta nie powinna być nadużywana, bo może za bardzo obciążyć budżet firmy. W ramach docenienia pracowników organizowane są też kolacje i imprezy. Ich atutem jest charakter integracyjny. Pracownicy mają okazję by budować zdrowe relacje pomiędzy sobą i poznać się lepiej. Ciekawą propozycją jest też oferta https://nais.pl. Polega ona na tym, że pracownik może sam wybierać benefity, z których chce skorzystać. Pracodawca niczego nie narzuca, jedynie przekazuje pieniądze. Dzięki temu pracownik może sam wybrać, na co chce przeznaczyć swoją premię. Taki sposób doceniania jest mało angażujący dla przedsiębiorcy. Jest, więc oszczędnością czasu. Równocześnie daje dużo zadowolenia pracownikom, którzy mogą samodzielnie realizować swoje plany. W programie nais bierze udział wiele znanych firm. Oznacza to, że pracownik może skorzystać ze zniżek, robiąc zakupy w popularnych sieciach sklepów lub w sklepach internetowych.

Wybieramy najlepsze centrum konferencyjno-szkoleniowe na imprezę firmową

0
Wybieramy najlepsze centrum konferencyjno-szkoleniowe na imprezę firmową

Imprezy firmowe w biurze to już przeszłość. Dzisiaj eventy firmowe to dopracowane w każdym calu wydarzenia z mnóstwem atrakcji. Organizacją takich imprez, nie zajmują się już pracownicy, a agencje eventowe. Jednak czy to kierownik z pracy, czy event manager, przed każdym z nich stawiamy to samo zadanie. Na naszą imprezę firmową potrzebujemy najlepszego centrum szkoleniowo-konferencyjnego. Gdzie zatem szukać tego naj?

Rewal, Raszyn i Rytro – co można w nich zobaczyć?

0
Rewal, Raszyn i Rytro – co można w nich zobaczyć?

Te trzy miejscowości położone w różnych częściach Polski, każdego roku ściągają do siebie wielu turystów. Co można w nich zobaczyć? Jakimi atrakcjami mogą nas do siebie zachęcić?

Warsztaty jogi – pomysł na weekend wyciszenia

0
Warsztaty jogi - pomysł na weekend wyciszenia

W świecie, w którym prym wiodą pośpiech, stres, i goniące terminy każdy z nas czuje wypalenie, zmęczenie i brak energii. Życie w biegu sprawia, że coraz mniej mamy czasu na rozmowę z partnerem, spokojny posiłek, nie mówiąc już o wsłuchaniu się we własne ciało. Jak więc znaleźć równowagę w tym szalonym świecie?