-10.4 C
Warsaw
sobota, Styczeń 16, 2021

Pamiątki z Łodzi dla twojej firmy

0
Pamiątki z Łodzi

Prowadząc biznes, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważne są pamiątki i gadżety reklamowe, które możesz zaoferować swoim klientom. Wielu z nich uważa je za niezwykle miły gest, a jednocześnie pomagają w budowaniu wizerunku twojej firmy. Poznaj gamę ciekawych artykułów i dowiedz się, dlaczego warto po nie sięgnąć.

Pamiątkowe gadżety, które pomogą w budowaniu wizerunku twojej firmy

Oferowanie klientom drobnych pamiątek i gadżetów to w dzisiejszych czasach nie tylko dobry obyczaj, ale już niemal codzienność. Praktycznie na każdym kroku jesteśmy zasypywani ciekawymi artykułami, które możemy wykorzystać, a jednocześnie upamiętniają spotkanie czy miejsce, w którym byliśmy.

Prowadząc swój biznes w Łodzi, także powinieneś wykorzystać łódzkie pamiątki do budowania wizerunku swojej firmy oraz nawiązywania relacji z klientem. Będą mu one przypominały o miłych chwilach, spędzonych w twoim towarzystwie, co na pewno zachęci go do powrotu. Co więcej, staną się idealną reklamą twojej firmy, którą każdy gość twojego klienta będzie mógł u niego zobaczyć.

Pamiętaj także, że miłe gesty pozwalają na zbudowanie trwalszych relacji z klientem i podnoszą poziom jego zadowolenia. Dzięki temu na pewno chętniej da ci dobrą opinię i skorzysta z kolejnej okazji, by nawiązać z tobą kontakt.

Dlaczego warto wykorzystać akurat pamiątki nawiązujące do Łodzi?

Prowadząc firmę w Łodzi i wykorzystując w swojej firmie regionalne pamiątki, będziesz mógł wesprzeć lokalny rynek i zareklamować swoje miasto. Jednocześnie wiele osób na pewno doceni, że lubisz swoje miasto, dzięki czemu będą mieć o tobie jeszcze lepszą opinię. Co więcej, regionalne, łódzkie pamiątki najlepiej będą im przypominać, u kogo i gdzie gościli, dzięki czemu twoja firma stanie się dla nich jeszcze bardziej rozpoznawalna.

Co możesz wybrać do swojej firmy?

Szeroką gamę pamiątek oferuje Łódzka Organizacja Turystyczna, która twojej firmie może zaproponować zarówno klasyczne, popularne gadżety, jak i bardziej niecodzienne artykuły. Wśród pierwszej kategorii na twoją uwagę powinny zasługiwać między innymi magnesy, wykonane z różnorodnych materiałów, w tym ceramiczne czy metalowe. Równie interesujące mogą być pocztówki, przedstawiające starą Łódź, jakiej dzisiaj nikt już nie zobaczy. Klasycznym gadżetem, który warto podarować swoim klientom, jest także kubek lub malowana filiżanka, przedstawiające architekturę miasta. 

Jeśli jednak pragniesz wybrać do swojej firmy bardziej unikatowe pamiątki, możesz zdecydować się na ciekawe koszulki czy nawet skarpetki. To przedmioty, które na pewno będą chętnie wykorzystywane każdego dnia, dzięki czemu często będą przypominały o miłych odwiedzinach.

Czy chusta do noszenia dziecka może zastąpić wózek?

0
chusta do noszenia dziecka

Ilu rodziców, tyle opinii, również w kwestii transportu najmłodszych dzieci. Rozwiązań jest wiele, a każdy może obecnie wybrać to, które najbardziej odpowiada zarówno rodzicowi, jak i maluchowi. Jedni stawiają na klasykę, inni na chusty. Wielu, zwłaszcza młodych rodziców przekonuje, że chusta potrafi całkowicie zastąpić standardowy wózek. Czy faktycznie jest to możliwe?

Wózek – podstawa dla transportu malucha

Typów wózków jest naprawdę wiele, dzięki czemu łatwo wybrać optymalne rozwiązaniem, dopasowane do potrzeb malucha i jego opiekunów.

Już od pierwszych tygodni życia można bez przeszkód wozić dziecko w praktycznych wózkach gondolowych, które oferuje sklep Wozki-Foteliki.pl.  Dla starszych, nawet już samodzielnie chodzących, idealnie sprawdzają się spacerówki.

Co wyróżnia dobry wózek? Wielu rodziców przede wszystkim zwraca uwagę na trwałość rozwiązania. Wiadomo bowiem, że jest to konstrukcja, której używa się regularnie, w mocno zróżnicowanych warunkach. Powinna zatem przetrwać bez uszkodzeń dłuższy czas, co gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo dla rodzica i dziecka.

Nowoczesne wózki powinny być lekkie. Coraz chętniej podróżujemy, również nawet z całkiem małymi dziećmi. Podczas nieustannego przemieszczania się samolotem lub samochodem dbamy o zmniejszenie wagi bagażu. A jak wiadomo wózek stanowi jego solidną część.

Z tego powodu szczególną popularnością cieszą się modele umożliwiające szybkie i proste złożenie wózka i schowanie go do bagażnika samochodu lub luku bagażowym.

Wózki dopasowuje się do wzrostu i wagi dziecka, dzięki czemu zapewnia mu się wygodne warunki podczas nawet dłuższych wycieczek. Maluch może w wózku odpoczywać lub nawet spać, schowany przed palącymi promieniami słońca.

Jako wielką zaletę wózka uznaje się szereg akcesoriów montowanych do jego konstrukcji, jak choćby parasolki, dodatkowe schowki na rozmaite, przydatne drobiazgi. Zwiększają one komfort oraz ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Czy wózki dla dzieci mają wady?

Warto równocześnie pamiętać, że wózek nie sprawdza się w każdych warunkach. Oczywiście producenci przygotowują rozmaite modele, o większych i mniejszych kołach oraz innych udogodnieniach (np. amortyzatorach), dzięki którym z łatwością zabierzemy dziecko w wózku w plener. W niektórych przypadkach jednak takie rozwiązanie się nie sprawdza. Trudno manewrować wózkiem choćby na górskich szlakach lub wędrować plażą przez wiele kilometrów.

Oprócz tego niekiedy wózki są po prostu zbyt ciężkie. Bywa to szczególnie problematyczne dla rodziców mieszkających w bloku na czwartym piętrze bez windy.

Chusty do noszenia dzieci – czy to się sprawdza?

Moda na chusty do noszenia dzieci zaczęła się już jakiś czas temu i obecnie jest niezmiernie rozpropagowana. Dla wielu osób staje się ona wręcz sposobem na życie, co przekłada się na całkowitą rezygnację z wózka.

Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Chusta pozwala na wygodne noszenie malucha zawsze przy sobie. Zwolennicy tej metody twierdzą, że pozwala nawiązać olbrzymią bliskość z dzieckiem, co jest niemożliwe w przypadku spacerowania z wózkiem.

Ponadto chusta sprawia, że mamy cały czas wolne ręce, dzięki czemu możemy zabrać dziecko ze sobą na zakupy lub zająć się rozmaitymi innymi obowiązkami.

Czy chusta sprawdza się w każdej sytuacji?

Również chusty nie są jednak rozwiązaniem idealnym. Sprawdzają się zwłaszcza przy młodszych dzieciach. Noszenie żywotnych starszaków potrafi być już wyzwaniem. Gdy maluch jest bardzo ruchliwy i ciekawy świata, a wszystko, co widzi chce od razu złapać w małe rączki, raczej trudno wyobrazić sobie robienie zakupów lub gotowanie z dzieckiem w chuście – może to bowiem prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Nie zapominajmy o tym, że noszenie dziecka w chuście przez dłuższy czas bywa męczące również dla kręgosłupa opiekuna. W teorii bowiem ciężar rozłożony jest równomiernie, jednakże dodatkowych dziesięć lub piętnaście kilogramów w chuście oraz torba z potrzebnymi akcesoriami i zwykła torebka to już solidne obciążenie.

Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że taki typ noszenia dziecka, zwłaszcza w upalne dni, potrafi być przyczyną solidnego dyskomfortu cieplnego zarówno dla malucha, jak i dla jego rodzica.

Wózek czy chusta?

Nie ma jednego optymalnego rozwiązania. Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Wózki sprawdzają się w innych sytuacjach niż chusty. Nie oznacza to jednak, że trzeba poddać się wyłącznie jednemu z rozwiązań.

Najlepiej bowiem zachować zdrowy rozsądek i postawić na to, co przydaje się najlepiej w danych okolicznościach. Dzięki takiemu racjonalnemu podejściu chusta staje się wygodnym uzupełnieniem wózka i vice versa.

Usługi księgowe świadczone przez najlepsze biuro rachunkowe z Poznania

0
Usługi księgowe świadczone przez najlepsze biuro rachunkowe z Poznania

Duża liczba firm świadcząca usługi księgowe może wprawić w zakłopotanie. Jak podjąć właściwą decyzję? Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego z Poznania? Na jakie usługi należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania pomocy z księgowości?

Cechy najlepszego biura rachunkowego

Powiedzenie „im więcej, tym lepiej” niekoniecznie musi się sprawdzić przy poszukiwaniach biura rachunkowego. Przy dużej ilości ofert związanych ze wsparciem księgowości można niezwykle łatwo natrafić na firmę, która pozornie wydaje się profesjonalna. Ładnie wyglądająca strona internetowa to nie wszystko! Warto wiedzieć, co wyróżnia prawdziwych specjalistów, zwłaszcza że w grę wchodzi powierzenie finansów własnej działalności gospodarczej.

Do najważniejszych cech profesjonalnego biura rachunkowego należą:

 • posiadanie Świadectwa Kwalifikacyjnego, które jest swego rodzaju certyfikatem potwierdzającym umiejętności teoretyczne i praktyczne księgowych;
 • posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – dobrze jest znać jego wartość i zakres;
 • odpowiednie procedury dotyczące skutecznej ochrony powierzonych danych osobowych;
 • właściwy sposób przechowywania i archiwizowania niezbędnej dokumentacji, którą co miesiąc będzie dostarczać klient;
 • pozytywne opinie wśród dotychczasowych klientów;
 • profesjonalna kadra i przede wszystkim doświadczenie we współpracy z firmami różnego formatu (począwszy od mikro przedsiębiorstw przez małe, a skończywszy na średnich, a nawet dużych firmach).

Jakie usługi świadczą biura rachunkowe?

Profesjonalne biuro rachunkowe zapewnia przedsiębiorcom kompleksową usługę, której cena jest ustalana indywidualnie do aktualnych potrzeb. Finalne koszty mogą być różne. Są uzależnione od szeregu kwestii: począwszy od liczby zatrudnionych pracowników, przez formę rozliczenia podatku oraz liczbę faktur, a skończywszy na samym charakterze firmy (np. jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki cywilne, jawne, z ograniczoną odpowiedzialnością czy komandytowe).

Niejednokrotnie pracownicy biura rachunkowego pomagają przedsiębiorcom w dokonaniu wyboru odpowiedniej usługi i jej zakresu. Biura rachunkowe obsługujące podmioty gospodarcze świadczą usługę outsourcingu działu księgowego. Mogą zajmować się kompleksową obsługą księgową i kadrowo-płacową, jak również stanowić wsparcie w bieżącej obsłudze rachunkowej firmy.

Jakie obowiązki może spełniać biuro rachunkowe?

Najlepsze biura rachunkowe świadczą usługi księgowe na najwyższym poziomie. Rzetelnie, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i w terminie:

 • rozliczają firmy które wybrały ryczałt ewidencjonowany jako formę opodatkowania;
 • prowadzą księgi rachunkowe (tzw. pełną księgowość);
 • rozliczają podatkowe księgi przychodów i rozchodów (kpir);
 • świadczą kompleksową obsługę kadrowo-płacowa dostosowaną do wielkości i charakteru przedsiębiorstwa;
 • przygotowują odpowiednie deklaracje (np. PIT) i dokumenty do urzędów (np. urzędu skarbowego, ZUS);
 • prowadzą niezbędną dokumentację firmową w szeroko pojętym zakresie księgowo-kadrowym;
 • oferują doradztwo księgowe i kadrowo-płacowe w ramach świadczonej usługi.

Co można zyskać dzięki profesjonalnemu biurowi rachunkowemu?

Dzięki korzystaniu z usług profesjonalnego biura rachunkowego można przede wszystkim zyskać dodatkowy czas i energię na rozwój firmy. Właściciele firm mogą bez najmniejszych oporów skoncentrować się na zarządzaniu własnym biznesem i wdrażać nowe pomysły, które pomogą m.in. zwiększyć sprzedaż, poprawić wizerunek, czy wejść na nowy rynek.

Ponadto biura rachunkowe umożliwią zaoszczędzenie pieniędzy, które niejednokrotnie mogą zostać zaprzepaszczone np. przez zbyt późne wysłanie odpowiednich dokumentów lub nieznajomość przepisów prawa. Profesjonalni księgowi dzięki znajomości prawa podatkowego mogą wykorzystać przepisy do zapewnienia firmie korzystnych rozwiązań i ograniczenia kosztów.

W jaki sposób znaleźć najlepsze biuro rachunkowe w Poznaniu?

Poszukiwania na poznańskim rynku usług księgowych mogą wydawać się trudne, ale to tylko pozory. Dzięki Internetowi i wpisaniu odpowiednich fraz można niezwykle łatwo znaleźć firmę, której usługi okażą się niebywale pomocne podczas prowadzenia biznesu.

Wszystko jest uzależnione od precyzji przygotowanego zapytania. Przy formułowaniu zapytania do wyszukiwarki, zawsze warto dodać nazwę miasta, co ułatwi odszukanie odpowiedniej strony firmowej. Przykładem ogólnego zapytania w wyszukiwarce może być fraza „poznań biuro rachunkowe”, natomiast bardziej szczegółowymi są np.: „rozliczanie pit poznań” czy „pełna księgowość poznań”.

W stolicy Wielkopolski można również postawić na sprawdzone i doświadczone biuro rachunkowe, z którego usług korzysta wiele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jest nim: AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Poniżej zaprezentowane dane kontaktowe do w/w biura rachunkowego:

 1. lokalizacja: ul. Wojciecha Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
 2. telefon: +48 601 781 634
 3. e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
 4. strona internetowa: www.biurorachunkowe-poznan.eu

Turystyka stadionowa – skąd czerpać wiedzę?

0
Turystyka stadionowa

Turystyka stadionowa to dokładnie groundhopping, czyli zwiedzanie różnych stadionów na całym świecie. Fani piłki nożnej podróżują do najsłynniejszych budowli sportowych. To alternatywny sposób zwiedzania. Szacuje się, że piłka nożna ma około 4 miliardy fanów, turystyka stadionowa nie jest jeszcze zbyt popularna. Skąd w takim razie można czerpać wiedzę o najsłynniejszych stadionach na świecie? Przedstawiamy subiektywną listę dobrych źródeł na temat groundhoppingu.  

Kanały YouTube o turystyce stadionowej

Jesteśmy społeczeństwem obrazkowym. Znacznie lepiej przyswajamy i koncentrujemy się na treściach w formie zdjęć, filmów video. Nic więc dziwnego, że na popularnej platformie YouTube publikowanych jest coraz więcej filmików o różnym zakresie tematycznym. Jeśli chodzi o najlepsze kanały na YouTube o turystyce stadionowej na wyróżnienie zasługuje: 

 • Szafa Fana – na tym kanale jest playlista poświęcona podróżom fana piłki nożnej. Twórca zaczął publikować filmy jeszcze przed mundialem w 2018 r. i opowiadały głównie o dwóch państwach. W pierwszej kolejności oglądaliśmy Japonię, a następnie Rosję. Następnie pojawiła się także Estonia i Rumunia,
 • Footy Adventures – polski YouTube jednak nie jest jeszcze tak bogaty w filmy traktujące o sporcie. Jeśli chodzi o anglojęzyczne propozycje polecamy Footy Adventures. Na kanale znajdziemy relacje ze zwiedzania najbardziej popularnych stadionów w różnych zakątkach świata,
 • Kartofliska – choć ten kanał nie jest stricte „sportowy”, to znajdziemy na nim filmy o świecie sportu. YouTuber chwali się, że zdążył oglądać mecze już w 44 krajach i nie zamierza na tym poprzestawać. Zrealizował również serię „Jak nie zwiedzać”, z której można wyciągnąć wiele przydatnych informacji na temat podróżowania,
 • Qesek z serią „Odwiedzam STADIONY EUROPY” – YouTuber Qesek planuje umieszczać na swoim kanale filmiki z przygotowań do zagranicznych podróży na mecze. Seria „Odwiedzam STADIONY SPORTOWE” ma duży potencjał, ponieważ wciąż temat turystyki stadionowej jest w Polsce niszowy.

Blogi sportowe 

Internet jest nieograniczonym źródeł wiedzy. Surfując po nim można natknąć się na wiele wartościowych źródeł. Blogi sportowe często prowadzone są przez prawdziwych pasjonatów, którzy nie tylko relacjonują mecze, przygotowują typy bukmacherskie na mecze, ale i opisują karierę sportowców, a nawet piszą na temat stadionów. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Niektóre portale sportowe mają opcję wysyłki newslettera, dzięki czemu zawsze będziesz na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami. 

Książki 

Zawsze najlepszym źródłem informacji są książki. Wbrew pozorom na temat sportu również można znaleźć wiele ciekawych pozycji. W temacie turystyki sportowej polecamy zapoznać się z publikacją o tytule „Stadiony i widowiska. Społeczne przestrzenie sportu”. Dostępna jest we wszystkich największych księgarniach. „Obiekty sportowe powinny być należycie osadzone w kulturowym i naturalnym kontekście danego miejsca. Estetyczna jakość architektury i nowatorstwo konstrukcji obiektów sportowych niejednokrotnie sytuują te ostatnie jako znaczące osiągnięcia w historii architektury.(…) W prezentowanej książce Michał Lenartowicz i Jakub Mosz ciekawie przedstawiają wspomniane zagadnienia i konteksty związane ze społecznym wymiarem przestrzeni sportowej” – zauważył prof. dr hab. Wojciech Zabłocki, architekt i olimpijczyk.

Podcasty 

Coraz częściej słuchamy podcastów o różnej tematyce. Podcasty mogą towarzyszyć nam w trakcie jazdy samochodem, w komunikacji miejskiej, czy nawet jako “tło” do porannego joggingu. Fani sportu mogą wybierać spośród wielu sportowych podcastów, które zawierają wiele ciekawych informacji. Polecamy Waszej uwadze podcast “Futbol i cała reszta”, czyli rozmowy Przemysława Rudzkiego z Arkadiuszem Sitarzem w Newonce radio. Usłyszycie tam o historiach gwiazd polskiej piłki nożnej, dziennikarzy sportowych i nie tylko. Serwisy streamingowe mają bardzo szeroką ofertę, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Czasem wystarczy wpisać w wszyskiwarce odpowiednie hasło, takie jak “Groundhopping podcast”, żeby znaleźć interesujące nas słuchowiska.  

Tajemnica popularności Gubałówki

0
Tajemnica popularności Gubałówki

Żaden wielbiciel gór nie może zaprzeczyć temu, że aby poznać podhalański klimat i poczuć tatrzańską atmosferę, trzeba udać się do Zakopanego. Ta stolica polskich Tatr ma do zaoferowania turystom całe mnóstwo atrakcji oraz walorów przyrodniczych. Nie bez powodu jednym z najczęściej odwiedzanych tam miejsc jest Gubałówka. W czym tkwi sekret popularności tego ważnego punktu na mapie Zakopanego?

Dlaczego Gubałówka cieszy się taką popularnością wśród turystów?

Gubałówka to góra, która wznosi się na wysokości 1 126 m n.p.m. Ponadto znajduje się w miejscu, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Zakopane. Z jej szczytu można zobaczyć także panoramę polskich i części słowackich Tatr. Dlatego też jest ona dobrym początkiem zwiedzania całego regionu.

Niemalejąca popularność Gubałówki wynika również z tego, że łatwo tam dotrzeć. Na szczyt góry można dotrzeć bardzo dobrze oznakowanym szlakiem, który prowadzi z Krupówek – najbardziej znanej ulicy Zakopanego. Osoby lubiące piesze wycieczki, mogą dotrzeć tam na własnych nogach. Jednak także ci, którzy nie do końca są przekonani do wspinaczki, mają możliwość podziwiania panoramy miasta. Na szczyt Gubałówki można wjechać kolejką linową, która została uruchomiona w 1938 roku. Jej trasa ma długość nieco ponad 1300 m i można ją tym sposobem pokonać w kilka minut. Kolejka ta w ciągu godziny jest w stanie przetransportować na szczyt niemal 2000 osób!

Jakie atrakcje czekają na turystów na Gubałówce?

Największym atutem Gubałówki są oczywiście nietuzinkowe widoki i krajobrazy. Mimo tego ci, którzy liczą na więcej atrakcji, na pewno nie zawiodą się po dotarciu na jej szczyt.

Gubałówka to dobre miejsce na zrobienie zakupów i wybranie pamiątek. Stragany i kramy ciągną się przez wiele kilometrów. Można też tam zjeść obiad, napić się grzanego wina czy skosztować ciepłych oscypków.

Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu snowpark otwarty w okresie zimowy. W innych porach roku najmłodsi mogą oddać się zabawie na jednym z placów zabaw. Poza tym niezapomnianą przygodą będzie przejażdżka kolejką grawitacyjną. Pojazd ten osiąga prędkość od 25 km/h. Jest to sposób na podziwianie widoków Tatr z innej perspektywy oraz szansa na poczucie zastrzyku adrenaliny.

Planując pobyt w Zakopanem warto zarezerwować pobyt w miejscu, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie jego największych atrakcji – na przykład Gubałówki. Do takich miejsc można zaliczyć między innymi JLS Apartamenty. Znajdujące się apartamenty pod Gubałówką to idealny pomysł na wypoczynek ze względu na ich standard oraz bliskość tej wyjątkowej góry.

Nieprzyjemny zapach potu – jak sobie z tym poradzić?

0
spocona dziewczyna

Pot to wydzielina gruczołów potowych, która jest częścią mechanizmu odpowiadającego za termoregulację całego organizmu. Pocimy się, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i pH skóry. Pot to również jeden ze sposobów dla organizmu, aby wydalić szkodliwe substancje i elektrolity (m.in. kwas moczowy, amoniak, sód, wapń, potas oraz magnez). Zapach potu nie jest stały i zależy m.in. od stresu, poziomu hormonów, chorób ogólnoustrojowych i skórnych, stosowanych leków i używek, np. papierosów, a także kosmetyków czy materiału, z którego są wykonane ubrania, które nosisz. Jednak bardzo często do zmiany zapachu potu przyczynia się niewłaściwa dieta. W jaki sposób dokładnie?

Od czego zależy zapach potu?

Bakterie, które bytują w okolicach pach, żywią się głównie białkami i tłuszczami, w związku z tym należy ograniczyć spożywanie pokarmów, które są bogate w te substancje. Nie dotyczy to jednak zdrowych źródeł białka i tłuszczów, a niezdrowej, wysokokalorycznej żywności. Żeby poprawić zapach potu (a właściwie zapach skóry, która intensywnie się poci), w codziennej diecie należy unikać produktów, które wydzielają związki siarki. Do tej grupy należą np. cebula, czosnek i brokuły. Powinniśmy również unikać produktów zawierających sztuczne barwniki i konserwanty. Nieprzyjemny zapach potu może pojawić się także w efekcie nieprawidłowego metabolizmu niektórych produktów. Pot wydzielany przez gruczoły potowe jest bezwonny i tylko procesy zachodzące w organizmie sprawiają, że zapach potu się zmienia na skórze. Zapach potu jest rezultatem aktywności mikroorganizmów znajdujących się na skórze. To one przyczyniają się do rozkładania tłuszczów, cukrów i białek oraz innych substancji wydzielanych przez niektóre gruczoły potowe i mogą powodować nieprzyjemny zapach. Wyróżniamy dwa rodzaje gruczołów potowych: ekrynowe i apokrynowe, które różnią się rodzajem produkowanego potu. Wydzielony pot, zarówno ekrynowy, jak i apokrynowy, jest bezwonny, a brzydki zapach powodują procesy mające miejsce w organizmie.

Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem potu?

Pot jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i to one odpowiadają za jego nieprzyjemną woń. Żeby zmniejszyć intensywność zapachu potu, trzeba wprowadzić zmiany w swoim sposobie odżywiania. Jedną z opcji jest skorzystanie z diety pudełkowej, którą oferuje catering dietetyczny. Aby zmniejszyć intensywność zapachu potu, zaleca się zrezygnować z ostrych potraw, ograniczyć spożycie nabiału, pleśniowych serów, smażonych dań mięsnych i zawiesistych sosów. Poza tym warto na jakiś okres zrezygnować picia alkoholu i w miarę możliwości ograniczyć palenie papierosów. Z problemem odżywiania może pomóc nam dieta pudełkowa Częstochowa.

Kreatyna – czym jest i jaką wybrać?

0
Kreatyna

Kreatyna to suplement sportowy, który naprawdę działa, co potwierdzają liczne rezultaty badań. Kreatyna zwiększa siłę oraz objętość mięśni, nie będąc przy tym sterydem anabolicznym i jest uznawana przez większość zawodowych sportowców. Wielu kulturystów wymienia kreatynę jako najskuteczniejszy suplement na uzyskanie beztłuszczowej masy mięśniowej i zwiększenie wydolności podczas treningów o wysokiej intensywności. Jakie są powody, dla których sportowcy tego potrzebują? Jak działa kreatyna i jak prawidłowo ją przyjmować?

Czym jest kreatyna?

Kreatyna, czyli kwas betametyloguanidynooctowy, to związek chemiczny pochodzenia organicznego pełniący ogromną rolę w naszym życiu. Ze względu na obecność azotu jego cząsteczka jest zbliżona do aminokwasów (budulca białek). Kreatyna jest potrzebna mięśniom i aktywnie wpływa na ich funkcję, jednak organizm jest w stanie ją wyprodukować tylko w niewielkich ilościach. Jako element mięśni i ścięgien wpływa bezpośrednio na ich funkcjonowanie poprzez dość skomplikowany schemat działania. Krótko mówiąc, kreatyna w procesie fosforylacji (przyłączania reszty fosforanowej do nukleofilowych atomów różnych związków chemicznych), która odbywa się za pomocą enzymu zwanego kinazą kreatynową (główna rola w homeostazie komórkowej ATP) staje się fosfokreatyną. Organizm syntetyzuje kreatynę z aminokwasów glicyny i argininy – niezbędnych dla metabolizmu, ale jednocześnie dość rzadkich w pożywieniu. W mięśniach znajduje się aż 98% kreatyny występującej w całym organizmie. Pozostałe 2% znajdziemy w mózgu, nerkach i wątrobie, a śladowe ilości także w jądrach.

Rodzaje kreatyny

Kreatyna ma bardzo duży wpływ na organizm, przede wszystkim w przypadku sportowców: kreatyna wpływa na zdolność regeneracji naszych włókien mięśniowych oraz gojenie się ran, duże znaczenie ma jej obecność w walce z stresem oksydacyjnym i utlenianiu tkanek. Obecnie możemy spotkać wiele rodzajów tego suplementu. Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym rodzajem jest monohydrant kreatyny, która cechuje się wysoką przyswajalnością i anabolicznym działaniem, jednocześnie wykazująca skłonności do retencji wody. Dużą popularnością cieszą się także jabłczan kreatyny (który powoduje nieco mniejszą retencję wody w organizmie niż monohydrant) i azotan kreatyny. Nieco mniej popularnymi rodzajami, ale nie mniej skutecznymi, są kreatyna alkalizowana, chelat magnezowy kreatyny, cytrynian kreatyny, alfaketoglukaran kreatyny, chlorowodorek kreatyny oraz orotan kreatyny. Sama kreatyna nie jest jednak najważniejszym elementem zdrowego odżywiania. Znacznie większe znaczenie ma dieta. Zdrową dietę może zapewnić catering dietetyczny Pyskowice.

 

Nowoczesny wystrój wnętrza baru w stylu industrialnym

0
wystrój wnętrza baru

Czy właśnie zostałeś właścicielem lokalu, w którym chcesz otworzyć na przykład bar piwny? Może prowadzisz już swój biznes i zastanawiasz się jak odświeżyć wygląd swojego lokalu?

Podróżowanie z laptopem, czyli przedsiębiorca na wakacjach

0
Podróżowanie z laptopem

Z wyłączeniem szeroko pojętych branż: turystycznej, gastronomicznej i transportowej, okres wakacji to zwykle czas zmniejszenia liczby zapytań ofertowych, liczby realizowanych zamówień i świadczonych usług, a przez to także i mniejszych obrotów. To również czas, w którym wielu samozatrudnionych wybiera się na zasłużony urlop. Większość jednak nie potrafi odpowiednio zrelaksować się i zabiera ze sobą laptop i inne niezbędne do pracy akcesoria (np. firmowy telefon komórkowy).

Przedsiębiorca na wakacjach nie ma łatwo, zwłaszcza jeżeli mówimy o osobie pracującej wyłącznie na własny rachunek. W zależności od prowadzonego biznesu, sytuacja może być różna. Właściciele sklepów spożywczych lub kwiaciarni zwykle wystawiają karteczkę za oknem z informacją o niedostępności z powodu wyjazdu na urlop. Niekiedy dodają informację na swojej stronie internetowej oraz fanpage na Facebooku. W ten sposób dają jasny i czytelny sygnał potencjalnym klientom, że będą przez z góry określony czas niedostępni. Sami natomiast świadomie decydują się na zmniejszenie przychodów w trakcie urlopu. W przypadku przedsiębiorców prowadzących np. butiki z odzieżą lub obuwiem, sytuacja może być zgoła inna.

Wakacje bez laptopa i bez spadku przychodów

Specjalista ds marketingu internetowego to osoba, która doradzi albo pomoże wdrożyć wiele skutecznych rozwiązań, które w okresie urlopowym pozwolą przyjmować zamówienia. Jednym z takich rozwiązań jest np. budowa sklepu internetowego. Poza tym, że jest to rozwiązanie, które pracuje przez cały rok i może stanowić (i często stanowi) główne źródło przychodów wielu firm, to również jest to znakomite wyjście w sytuacji planowanego wyjazdu na wakacje.

Wystarczy kilka kliknięć w panelu administracyjnym aby wyświetlić klientom informację, że realizacja zamówień będzie odbywać się od danej daty, zgodnie z kolejnością zamówień. Rzetelna informacja z pewnością będzie doceniona przez klientów i zauważalnie nie zmniejszy liczby zamawianych produktów. Innym pomysłem może być zorganizowanie akcji promocyjnej w sklepie internetowym podczas wyjazdu wakacyjnego. Po powrocie z dużą dozą pewności można spodziewać się wielu zamówień.

Doświadczony specjalista od marketingu internetowego pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla danego biznesu, a jednocześnie podpowie jak je samodzielnie wdrożyć lub osobiście podejmie się tego działania.

Gdzie szukać dobrego specjalisty ds. marketingu internetowego?

Gdzie zatem szukać e-marketingowca? W zależności od oczekiwań i możliwości finansowych, można szukać odpowiedniego specjalisty działającego jako freelancer, albo jako samodzielna, jednoosobowa firma – mikroagencja, albo wśród pracowników dużych agencji marketingu internetowego.

W okresie wakacyjnym większość agencji ma swego rodzaju „przestój”. Sytuacja jest zgoła inna w przypadku agencji marketingu internetowego, a w szczególności tych, które zajmują się prowadzeniem kampanii reklamowych w Google, sieci partnerskiej Google oraz na Facebooku i innych portalach społecznościowych. Tu działania podejmowane są w sposób konsekwentny przez cały rok.

Wartym podkreślenia jest fakt, że za wskazówką specjalisty ds. marketingu internetowego, tworząc stronę internetową lub sklep www dla swojego biznesu, nie będzie on przynosić wymiernych korzyści, jeżeli nie będzie odpowiednio promowany. Tu może przyjść z pomocą agencja SEO, a precyzyjniej specjalista ds. pozycjonowania stron.

Zakładając, że przedsiębiorca prowadzi biznes w Jaworznie, w celu znalezienia odpowiedniej firmy/specjalisty wystarczy że wpisze w wyszukiwarkę słowa „pozycjonowanie Jaworzno” aby mieć dostęp do różnego rodzaju podmiotów świadczących usługi SEO. Analogiczna sytuacja jest w przypadku przedsiębiorcy, który prowadzi biznes w Krakowie. Może oczywiście szukać firmy po frazie „pozycjonowanie Jaworzno”, ale bardziej zasadne będzie wpisanie „pozycjonowanie Kraków”. W ten sposób znajdzie firmy z Krakowa i okolicy, które specjalizują się w pozycjonowaniu stron i sklepów internetowych.

Podsumowanie

Przedsiębiorca na wakacjach zatem wcale nie musi być uwięziony w pokoju z laptopem. Korzystając z pomocy zewnętrznych podmiotów lub zatrudniając pracownika, jest w stanie należycie i bezstresowo wypoczywać. Nie musi martwić się, że wyjazd na wakacje będzie wiązać się ze zmniejszeniem liczby zamówień i tym samym przychodów. Można o to zadbać zawczasu, kontaktując się z pomocy odpowiednią agencji lub specjalisty ds. marketingu internetowego.

W jaki sposób zostać brokerem ubezpieczeniowym?

0
broker

Broker zawodowy i agent ubezpieczeniowy są to dwa zawody mające podobno nazwę, która bardzo często jest ze sobą mylone. Musimy wiedzieć jednak, że choć oba i przedstawiciele tych zawodów zajmują się tematyką ubezpieczeń, nie reprezentują takich samych stron. Agent ubezpieczeniowy jest to osoba zajmująca się pozyskiwanie klientów, ale pracuję dla towarzystwa ubezpieczeniowego i ich interesy reprezentuje. Broker ubezpieczeniowy działa na innej zasadzie. Jego szefem jest klient, który poszukuje ubezpieczenia na najkorzystniejszych warunkach. Tym właśnie zajmuje się broker, który działa w interesie klienta, a nie ubezpieczalni. W jaki sposób zostać osobą wykonującą takie czynności? Jakie wykształcenie jest wymagane do podjęcia się pracy brokera ubezpieczeniowego? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/broker-ubezpieczeniowy-a-agent-ubezpieczeniowy-jak-zostac-brokerem-ubezpieczeniowym/

Wykształcenie zawodowe brokera ubezpieczeniowego

Nie ma formalnych wymogów co do tego, Jakie wykształcenie powinniśmy mieć, aby zostać brokerem ubezpieczeniowym. Musi być to jednak minimum wykształcenie na poziomie średnim. Istotna jest wiedza na temat ubezpieczeń, psychologii biznesu oraz uwarunkowań prawnych. Dodaj przygotowanie w tej dziedzinie dadzą nam studia wyższe dotyczące tematyki prawnej, finansowej lub ekonomicznej. Możemy też oczywiście kształcić się samodzielnie, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach.

Jakie są wymagania wstępne do pracy jako broker ubezpieczeniowy?

Aby podjąć takiej pracy musimy być przede wszystkim osobami pełnoletnimi o stałym miejscu zameldowania znajdującym się na terenie naszego kraju. Nie możemy być również pozbawieni zdolności do czynności prawnych, ani być skazanie prawomocnym wyrokiem. Szczególnie tyczy się do przestępstw związanych dziedziną karną skarbową, przeciwko mieniu trzy wiarygodności dokumentów. Prawdopodobnie nieakceptowalny jest też składanie fałszywych oświadczeń w przeszłości.

Oprócz tego Musimy złożyć rękojmię oraz posiadać wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej z tytułu działalności brokera. Aby móc starać się o uprawnienia na takim stanowisku musimy wcześniej przepracować minimum 2 lata w branży.

Broker ubezpieczeniowy – jak zdobyć uprawnienia?

Najtrudniejszym momentem jest specjalny Egzamin dla Brokerów Ubezpieczeniowych. Organizowany jest on przez KNF dwa razy w roku. W komisji egzaminacyjnej znajdują się osoby wydelegowane przez ministra zajmującego się finansami. Egzamin posiada formę testową. Jego pomyślne zdanie jest to przełomowy krok na drodze do zostania brokerem ubezpieczeniowym.

Zobacz też: http://www.poczujnature.pl/strazak-jak-wyglada-praca-w-takim-zawodzie/