0 C
Warsaw
niedziela, Luty 18, 2018

Zimowe szaleństwo – gdzie warto wyruszyć z dzieckiem w góry?

0

Wszystkie okoliczne górki dla małych saneczkarzy są zabłocone, na ulicach miast próżno szukać białego puchu, a pogoda za oknem przypomina bardziej jesień niż zimę? To znaczy, że znaki na ziemi i na niebie sugerują, że trzeba wyjechać w góry i pokazać dzieciakom prawdziwą zimę. Oto lista ciekawych miejsc, gdzie możesz wybrać się z rodziną na zimowe szaleństwo.

Dlaczego warto odwiedzić Bali?

0

Nie brakuje turystów, którzy co roku jadą na Bali. Dlaczego tak się dzieje? Składa się na to kilka czynników. Trzeba zaznaczyć, że Bali to wyjątkowo urokliwe miejsce. Europejczycy mogą podziwiać tam inną kulturę, a także wiele pięknych miejsc. Jakich? O kilku z nich przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

Virgin Beach

Bali znane jest z posiadania wielu pięknych plaż. Bez wątpienia jedną z nich jest Virgin Beach. To idealne miejsce na odpoczynek i zregenerowanie się przed dalszym zwiedzaniem. Okolica jest wyjątkowo urokliwa, można nawet napisać, że wygląda jak z bajki. Oczywiście, trzeba liczyć się z dużą liczbą turystów, dlatego zazwyczaj jest tam dość gwarnie. Niemniej jednak to miejsce na Bali jest warte zobaczenia. Widoki zapierają dech w piersiach. Niebieskie morze, czysty piasek oraz niezwykły krajobraz – rozpościerający się wokół Virgin Beach – to prawdziwa uczta dla każdego wielbiciela piękna. Jeśli zatem zastanawiacie się, dlaczego warto odwiedzić Bali, to jednym z powodów są właśnie nieziemsko wyglądające plaże.

Świątynia Taman Tirta Ganga

Będąc na Bali nie można ominąć tego miejsca. Dlaczego? Lokalizacja jest wyjątkowo czarująca. Znajdują się tam fontanny i oczka wodne. Nie brakuje również starannie wykonanych posągów, które dają namiastkę kultury i wrażliwości na piękno, jaką posiadają Balijczycy. Ciekawostką jest fakt, że na miejscu znajdują się również kręgi na wodzie. Turyści mają szansę pochodzić po nich, co dla wielu z nich jest dużą frajdą. Niektórzy decydują się nawet… wykąpać w jednym ze zlokalizowanych tam basenów. Trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, ale zazwyczaj pokusa jest zbyt silna, żeby jej się oprzeć.

Tarasy ryżowe

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Bali? Turyści, którzy byli kiedykolwiek w tym zakątku podkreślają, że duże wrażenie robią tarasy ryżowe. Trudno się z tym nie zgodzić. Zlokalizowane na Bali tarasy ryżowe wyglądają bowiem zjawiskowo i przedstawiają inne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Dla Europejczyków jest to coś kompletnie nowego. Warto zaznaczyć, że w niektórych miejscach można nawet przechadzać się specjalnie wyznaczonymi trasami i podziwiać ich estetykę. Przy okazji można też popatrzeć na wulkany, które tylko podkreślają te wyjątkowe tereny.

Pura Gunung Kawi

Ludzie, którzy nie wiedzą, dlaczego warto odwiedzić Bali powinni też zainteresować się tym miejscem. Pura Gunung Kawi to kompleks świątynny, który został wykuty w skałach zbocza bardzo malowniczej doliny. Trzeba zaznaczyć, że dojście do tego miejsca wymaga pokonania kilkuset kamiennych schodków. Dolina jest zaś zlokalizowana wśród zapierających dech w piersiach tarasów ryżowych. Teren jest nie tylko piękny, ale także cichy i spokojny.

Sekumpul Waterfall

To kolejne bajkowe miejsce na Bali, które jest najwyższym wodospadem na tej wyspie. Nie brakuje turystów, którzy chętnie kąpią się właśnie w tej lokalizacji. Wrażenia są niesamowite, a przy okazji można podziwiać cudowną roślinność. Nie może zatem dziwić, że coraz mniej osób zastanawia się, dlaczego warto jechać na Bali. Ludzie dostrzegają rozmaite zalety wynikające z takiego rozwiązania i po prostu decydują się na ten krok.

Nowy trend wśród młodych – podróże za marihuaną!

0

Podróżowanie wśród młodych ludzi jest bardzo popularne. Bodźcem do wyjazdu najczęściej jest zwiedzanie, imprezowanie czy odpoczynek. W ostatnich latach zaobserwowano nowy trend, gdzie młodzi podróżują do miejsc w których marihuana jest legalna. Jakie kierunki są popularne?

Dostawa wody Dar Natury – zobacz opcje, które możesz wybrać!

0

Cennych właściwości wody źródlanej nie potrzeba nikomu tłumaczyć. Założony dystrybutor wody w domu lub w firmie znacznie ułatwi sprawę, umożliwiając dostęp do wody w każdej chwili. Dostawa wody źródlanej np. Dar Natury pozwoli Ci cieszyć się znakomitą jakością i smakiem wody w domu lub w firmie. Doskonałe orzeźwienie zapewni woda źródlana, posiadająca zbilansowaną zawartość składników mineralnych.

Pierwsza dziecięca podróż – jak wybrać plecak dla dziecka?

0

Każde dziecko bardzo emocjonalnie podchodzi do podróży, zwłaszcza tych pierwszych, w których świadomie bierze udział. Warto z tego powodu zadbać o odpowiednie dobranie sprzętu, bo plecak szkolny na pewno nie nada się w celach turystycznych. Sprawdźmy, jak powinien być dobrany plecak dla dziecka, aby sprawdzić się tak pod kątem funkcjonalności, jak i… estetyki!

Sam wyjazd na wycieczkę – czy to wypad z rodzicami w góry, czy też zorganizowane kolonie z rówieśnikami – dostarcza dziecku sporej dawki emocji. Z tego powodu istotne jest, aby plecaki dla dzieci były funkcjonalne i wygodne, aby nie zniszczyć pozytywnych emocji związanych z tym wydarzeniem. Co więcej, ich wygląd powinien być też wybrany przez zaangażowane w sprawę dziecko.

Jaka pojemność?

Podstawową sprawą jest pojemność plecaka. Standardowo turystyczne plecaki dla dzieci dostępne są w kilku pojemnościach, dostosowanych głównie do potrzeb dziecka oraz jego wagi i wzrostu. Dla kilkulatka plecak powinien maksymalnie mieć pojemność do 10 litrów, podczas gdy dziecko dwa razy starsze może mieć już model do 15 litrów. W ten sposób maluch schowa do plecaka czapkę, wodę, kanapki i coś słodkiego, a także znajdzie jeszcze miejsce na małą latarkę, złożony płaszcz przeciwdeszczowy czy chusteczki. Niekiedy rodzice zastanawiają się też nad zakupem plecaka ze stelażem. To rozwiązanie jest dobre przede wszystkim w sytuacji, gdy planujemy długie wędrówki z noclegiem pod gołym niebem albo w schroniskach górskich, a i wtedy stelaż musi być odpowiednio lekki. Warto bowiem pamiętać, że do ciężaru plecaka dochodzi jeszcze ciężar jego zawartości, a zbyt duże obciążenie źle działa na kręgosłup dziecka.

Praktyczny, czyli jaki?

Plecak dla dziecka, zwłaszcza taki turystyczny, powinien być przede wszystkim praktyczny. Sprawdzą się usztywniane plecy na specjalnej, amortyzującej siatce, które pozwolą oddychać skórze w cieplejsze dni. Plecak turystyczny powinien zawierać dodatkowo sporo małych kieszonek, również takich w zasięgu dziecięcej ręki, np. na wodę czy na włożenie telefonu komórkowego i chusteczek. Dobrze jest, gdy dziecko ma możliwość przymierzyć plecak, aby ocenić, czy np. odstęp między ramionami nie jest zbyt duży, co będzie powodowało, że plecak ześlizguje się podczas wędrówki. Jeśli ma on służyć do dłuższych wędrówek, to przydatny będzie specjalny pokrowiec wodoodporny albo tkanina odporna na nagły deszcz, a także miejsce na karimatę czy przyczepienie czapki tak, by była zawsze pod ręką.

Estetyka a funkcjonalność

Dzieciom zazwyczaj podobają się produkty, które niekoniecznie zachwycają rodziców pod względem jakości. Z tego powodu dobrze jest najpierw samemu obejrzeć plecaki dla dzieci, np. w sklepie stacjonarnym czy internetowym, a następnie pokazać je dziecku. Niech dokona wyboru samodzielnie, ale z listy zawężonej przez nas – w ten sposób będzie posiadało dużo większą satysfakcję z samego wyboru, a potem również wycieczki. Coraz więcej firm tworzy plecaki dedykowane specjalnie dzieciom, a przy okazji również wykonane np. z wodoodpornej tkaniny, która sprawdzi się na wycieczkach.

Pieniny – noclegi z widokiem na szczyty gór

0

Polskie góry  skrywają przed turystami wiele tajemnic. Kuszą tym, co niepoznane. Intrygują swoją majestatycznością i niedostępnością. Jakie atrakcje czekają na podróżnych w malowniczych Pieninach? Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na nocleg w tych pięknych górach?

Jakich atrakcji nie można pominąć, będąc w Pieninach?

Poznawanie okolicznych terenów warto rozpocząć od przekroczenia progu Pienińskiego Parku Narodowego – pierwszego parku narodowego w Polsce, który powstał jeszcze przed II wojną światową. Nie jest on może największy, nadrabia za to bajecznymi widokami i bogactwem przyrody. Perełką dawnej architektury jest zamek w Czorsztynie, wybudowany w XIV wieku, znajdujący się nad Dunajcem. Zażyć kąpieli można w niedalekim Jeziorze Czorsztyńskim. Z plaży rozciąga się widok na wspaniałe góry. Będąc na wycieczce w Pieninach, nie sposób pominąć również zamku w Niedzicy, datowany na XIV wiek.

Wspaniałe górskie szczyty zachęcają turystów do włożenia nieco wysiłku w ich lepsze poznanie. Najwyższym szczytem Pienin Środkowych są oczywiście Trzy Korony. Nie da się ukryć, że to jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym rejonów górskich. Bogactwo roślinności, samotne turnie, zbocza z licznymi dolinami i potokami – region jest tak urokliwy, że aż żal z niego wyjeżdżać.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając nocleg w Pieninach?

Wyjazd typowo turystyczny warto poprzedzić starannym poszukiwaniem noclegu. W szczycie sezonu może być ciężko znaleźć coś na szybko, a najlepsze pokoje będą już pozajmowane. Wybierając nocleg, warto zwrócić uwagę na zdjęcia umieszczone na stronie internetowej danego ośrodka czy gospodarzy, np. na tej stronie www.willamagiera.pl. Jaki widok rozpościera się za oknem? Czy obok ośrodka nie ma przypadkiem ruchliwej szosy? Czy w najbliższej okolicy jest przystanek autobusowy? Jeśli przyjechaliśmy własnym autem, równie ważna staje się kwestia bezpiecznego parkingu, najlepiej ogrodzonego. Dobrze też, jeśli w najbliższej okolicy znajduje się choć mały sklepik.

Przed rezerwacją miejsca warto sprawdzić w internecie opinie dotyczące właściciela obiektu. Z recenzji często dowiemy się sporo na temat rzeczywistego stanu technicznego pokoju i łazienki, a także poziomu czystości i jakości obsługi. Dowiemy się również, czy personel ośrodka bywa pomocny i czy możemy liczyć na śniadania w cenie pokoju. Więcej informacji na temat noclegu w Willi Magiera można znaleźć na stronie internetowej http://www.willamagiera.pl/noclegi-pieniny.html.

USA – jak wygląda procedura wizowa?

0

Nie ma chyba osoby, która nie marzyła nigdy o tym, żeby choć raz w życiu polecieć do Stanów Zjednoczonych, żeby na własne oczy zobaczyć wodospad Niagara, plaże w Kalifornii, Wielki Kanion, albo Nowy Jork ze Statuą Wolności. W USA jest zresztą mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia, więc nic dziwnego, że co roku wiele osób postanawia ubiegać się o realizację marzeń i złożyć podania o wizy na wjazd do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Procedura wizowa jednak wiele osób przeraża – jak dokładnie wygląda?

Poduszki w podroży – ulga dla kręgosłupa!

0

Lubisz często podróżować? A może to Twoja praca? Bez względu na to jaki jest powód tego, że wiele godzin spędzasz w samochodzie powinieneś zawsze dbać o swoją wygodę, ale również troszczyć się o zdrowie i doskonałą kondycję kręgosłupa.

Zamek Czocha nad Zalewem Leśniańskim

0

Jest uznawany za jeden z najbardziej pięknych i oryginalnych zamków w Polsce – zamek Czocha położony w miejscowości Sucha, nad Zalewem Leśniańskim jest chętnie wybierany przez turystów Jeśli także chcesz przeżyć niezwykłą przygodę z historią, warto go odwiedzić!

Chorwacja – kraj który kusi żeglarzy

0

Wybrzeże Morza Adriatyckiego to jeden z najbardziej oczywistych żeglarskich kierunków. Szczególnie lubiana przez żeglarzy jest Chorwacja. Kraj ten kusi nie tylko ciepłą wodą czy pięknymi plażami. Zachęca także turystów pysznymi lokalnymi smakami, możliwością zwiedzania wielowiekowych miast, ale również podziwiania nieskażonej ludzką ręką przyrody. Chorwacja to zatem naturalny wybór, kiedy planuje się rejsy.