Farbowanie włosów co 3 tygodnie

Farbowanie włosów to zabieg, który jest najczęściej wykonywaną czynnością upiększającą. Farbujemy same w domu, farbujemy u fryzjera oraz przy „użyciu” przyjaciółki, mamy czy siostry. Niezależnie od tego do jakiego grona należysz warto jest wiedzieć co nie co o tym zabiegu.

Zwróć uwagę na kolor farby!

Na pewno nie na odcień włosów modelki ze zdjęcia na opakowaniu. Umieszcza się je po to, byś wiedziała, że sięgasz po farbę platynową czy brązową. Tego, jaki kolor uzyskasz, dowiesz się ze zdjęć z tyłu opakowania. Są na nich pokazane wyjściowe odcienie włosów, do których farba jest przeznaczona, i jak powinny wyglądać po koloryzacji. Zanim się zdecydujesz, sprawdź barwę włosów w świetle dziennym. Uwaga: To podpowiedź, z której możesz skorzystać, jeśli masz włosy naturalne, nieufarbowane. Żeby radykalnie zmienić odcień włosów koloryzowanych, najlepiej wybrać się do fryzjera. Specjalista wie, co wyniknie z połączenia różnych sztucznych pigmentów.

Kolor włosów, a uroda!

Jest kilka zasad, którymi warto się kierować, przy samodzielnym doborze koloru. Osoby o ciemnych oczach i śniadej karnacji dobrze wyglądają w ciepłych odcieniach rudego i w brązach. Według klasycznych reguł powinny unikać chłodnych blondów. Ale teraz, gdy modny jest rockowy styl, również kobiety z ciemną cerą mogą mieć bardzo jasne włosy. Jednak koniecznie z odrostem! Dzięki temu blond nie sąsiaduje bezpośrednio z twarzą, i wygląda naturalniej. Kobietom o ciemnej karnacji i jasnych oczach najładniej jest w ciemnych brązach i odcieniach rudego, np. w mahoniowym. Takie kolory podkreślą jasną barwę tęczówki i nie nadadzą skórze ziemistego odcienia. Jeśli masz jasną cerę i jasne oczy, wybieraj chłodne blondy, brązy, rudości. Uwaga: osoby z cerą naczynkową lub takie, które mają rumieńce, nie powinny farbować włosów na rudo, czerwono – to podkreśli niedoskonałości. Najlepsze będą dla nich chłodne brązy lub blondy. Do klasycznego, słowiańskiego typu urody, jasna cera (ale nie w chłodnej tonacji!) i oczy, pasują ciepłe blondy, rudości, orzechowe brązy.

Częstotliwość koloryzowania włosów!

Wystarczy raz w miesiącu, inaczej można zaszkodzić włosom. Poza tym farby opracowywane są tak, by intensywny kolor utrzymywał się około 3-4 tygodni (wszystko zależy od odcienia). Rzadsze farbowanie również nie ma sensu. Dlaczego? Po miesiącu, gdy masz centymetrowy odrost, możesz go zlikwidować samodzielnie. Po trzech miesiącach, gdy odrost będzie miał trzy centymetry, nie ufarbujesz go na równomierny odcień. Ciepło przyspiesza działanie farby, więc przy skórze kolor będzie intensywniejszy niż na końcu odrostów.

Jakie kolory utrzymają się najdłużej?

Ciepłe brązy, bo pigmenty tej barwy najwolniej blakną. Najmniej trwałe są intensywne rudości i czerwienie. A chłodne brązy szybko zmieniają tonację na ciepłą pod wpływem słońca i chloru. To czynniki działające jak woda utleniona – rozjaśniają i ocieplają sztuczny pigment włosów.

Kierując się powyższymi wskazówkami z pewnością domowa koloryzacja stanie się przyjemnością i chętnie będziesz do niej wracała.

http://www.enjoythelittlethings.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here