25. tydzień ciąży jest to połowa szóstego miesiąca ciąży. Za dwa tygodnie rozpocznie się już trzeci trymestr. Dziecko ma już 23 cm i waży ok. 700 g. Nozdrza dziecka zaczynają się otwierać, gdyż wcześniej były zamknięte, dziecko zaczyna mieć czkawki (są one wyczuwalne nagłymi ruchami dziecka), utworzyły się już również struny głosowe. Dziecko rozróżnia i poznaje już głosy najbliższych. Maleństwo uspokaja się kiedy odpoczywasz, jak i reaguje na silne strumienie światła przenikające przez powłoki brzuszne. Uszy są już całkowicie ukształtowane.
26. tydzień ciąży jest to ostatni pełny tydzień drugiego trymestru ciąży. Do czasu porodu dziecko może przybrać nawet trzy kilogramy. Teraz będziesz czuła się bardziej senna, zmęczona i obolała. Płuca maleństwa zaczynają dojrzewać. Poród w tym właśnie tygodniu ciąży grozi śmiercią dziecka z powodu niewydolności oddechowej. Dziecko odbija się już od ścian macicy oraz ssie kciuk. Reaguje również na muzykę, głosy, otoczenie. Bliźniaki wchodzą już ze sobą w interakcję i bawią się ze sobą, bawią się również pępowiną.
27. tydzień ciąży jest to pierwszy tydzień siódmego miesiąca ciąży. Od tego momentu narządy dziecka będą dojrzewać, a dziecko znacznie będzie przybierało na wadze. Maleństwo wygląda tak, jak będzie wyglądało po porodzie, z tą różnicą, że jest o wiele mniejsze. Dziecko otwiera i zamyka oczka, rozpoznaje też intensywność światła. Gdy światło jest zbyt silne, odwraca się od niego. Dziecko urodzone w tym tygodniu ciąży ma już 80% szans na przeżycie.

http://dobrenawyki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here