Ciągłe podwyżki OC doprowadzić mogą kierowców do szaleństwa. Gdy dodamy do tego chaos informacyjny i brak pewności, czy znów nie dostaniemy po kieszeni w przyszłym roku – a wszystko wskazuje na to, że niestety tak będzie – powstaje mieszanka wybuchowa. Nie traćmy nadziei! Jest siedem sposobów na oszczędność, które warto znać, by wyjść z corocznego obowiązku płacenia składek obronną ręką!

Dodaj współwłaściciela

Jeśli masz w rodzinie lub gronie zaufanych przyjaciół kogoś, kto ma zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy i długiego stażu kierowcy, rozważ wpisanie go w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciela samochodu. Dzięki temu zyskasz jego zniżki, a tym samym zapłacisz mniej za ubezpieczenie auta.

Zarejestruj auto we wschodnich województwach

Kolejnym sposobem na oszczędność jest rejestracja auta w jednym ze wschodnich województw Polski. Tam ceny ubezpieczeń są niższe niż w innych częściach kraju. Jeśli masz możliwość skorzystać z tej opcji, warto wziąć to pod uwagę. Ceny mogą się zmieniać, więc dobrym pomysłem jest ich sprawdzenie jakiś czas przed wygaśnięciem poprzedniej polisy – dasz sobie w ten sposób więcej czasu na decyzję.

Zapłać za polisę przez internet

Świat się zmienia i płatności przez internet nikogo dziś już nie dziwią. Firmy ubezpieczeniowe chętnie korzystają z sieci i zachęcają do tego klientów zniżkami sięgającymi 10%. Ponadto, jeżeli zapłacisz kartą, możesz liczyć na kolejny rabat. Jeśli więc tylko masz komputer podłączony do internetu, nie musisz długo się zastanawiać czy warto skorzystać z tej opcji.

Kup ubezpieczenie wcześniej

Z wielu względów nie warto czekać z zakupem polisy do ostatniej chwili. Najważniejsza przesłanka jest taka, że polisa ubezpieczeniowa wykupiona nawet na kilka miesięcy przed wygaśnięciem obecnej, to oszczędność. Towarzystwu opłaca się sprzedać OC wcześniej, ponieważ wcześniej dostanie pieniądze. Tobie się to opłaca, bo masz jeden problem mniej i więcej pieniędzy w portfelu.

Wybierz pakiet ubezpieczeń

Możesz rozważyć zakup pakietu ubezpieczeń w jednej firmie, np. dodając AC i NNW do obowiązkowej polisy OC. Dzięki takiemu rozwiązaniu ty jesteś chroniony na wielu płaszczyznach, a firma ubezpieczeniowa sprzedaje ci od razu kilka usług. Kupując je osobno, zapłaciłbyś wiele więcej.

Zapłać za polisę w jednej racie

W interesie towarzystwa ubezpieczeniowego leży otrzymanie od ciebie płatności w jednej racie. Dzięki temu firma oszczędza na kosztach windykacyjnych, które niekiedy ponosi przy płatnościach ratalnych. Kierowcy również się to opłaca, ponieważ dostaje on rabat za jednorazową płatność.

Użyj kalkulatora ubezpieczeń

Właśnie z myślą o osobach chcących oszczędzić na polisie OC powstał kalkulator ubezpieczeń – narzędzie do wyszukiwania najlepszych ofert dopasowanych do potrzeb kierowców. Wystarczy wypełnić formularz – podać m.in. markę, model i pojemność silnika swojego auta – a program w pół minuty przeanalizuje setki ofert i przedstawi najkorzystniejszą. To rozwiązanie daje nam pewność, że znajdziemy najtańsze OC!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here