Czym zastąpić mleko, jajka?

Osoby, które decydują się na wyeliminowanie z diety nabiału lub innych produktów często zastanawiają się czym je zastąpić. Czasami odpowiedź jest bardzo prosta, a w innych przypadkach trzeba sporo myśleć nad zamiennikami. Istnieją również produkty, których nie trzeba niczym zastępować, a można je po prostu wykluczyć z diety bez żadnych konsekwencji.

Czym zastąpić mleko? Mleko można zastąpić napojami roślinnymi (zwanymi również mlekami roślinnymi). Są one coraz łatwiej dostępne. Możemy wybrać mleko sojowe, które jest najbardziej popularne, mleko kokosowe (świetne do słodkich wypieków i nie tylko), mleko owsiane, ryżowe, migdałowe oraz z orzechów laskowych. Warto zwrócić uwagę na to, aby napój roślinny był wzbogacony wapniem. Do smaku takiego mleka można się łatwo przyzwyczaić, zapominając o tym jak smakowało krowie mleko. Podobnie jest z przetworami mlecznymi. Oczywiście nie wszystkie da się zastąpić, jednak na rynku możemy znaleźć dobrej jakości jogurty kokosowe, sojowe i nie tylko oraz wegańskie sery.

Jajko można zastąpić połową banana lub siemieniem lnianym wymieszanym z wodą. Oczywiście w wielu sytuacjach można zupełnie pominąć jajka, jednak czasami przydaje się produkt o podobnych właściwościach. Często nieobecność jajek w cieście jest niezauważalna, a samo ciasto smakuje podobnie lub nawet lepiej od tradycyjnego.

Jak widać zamiana mleka oraz jajek na inne produkty nie musi być trudna. Jeżeli szukamy produktu, który zastąpi nam mleko mamy szeroki wybór. Aby znaleźć odpowiednie mleko roślinne najlepiej spróbować wszystkich lub większości rodzajów, ponieważ wtedy będziemy wiedzieli, jakiego mleka użyć w określonej sytuacji. W przypadku jogurtów sojowych lub kokosowych różnica może być początkowo wyczuwalna, jednak z upływem czasu jogurty te stają się pyszną przekąską. Jajko można również zastąpić w łatwy sposób, jednak należy pamiętać, że nie zawsze jest to konieczne. Przy rezygnacji z konkretnych produktów warto skorzystać z ich zamienników, ponieważ można się przekonać, że zrezygnowanie z niektórych rzeczy w żaden sposób nas nie ogranicza.

http://www.przedsiebiorczapani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here