Góry Izerskie

Zapomnij o zatłoczonym i drogim Zakopanem. Planując następny wyjazd, obierz kurs na Góry Izerskie i odkryj ich malownicze okolice! Terem zachwyca bowiem spokojem, urokliwymi krajobrazami, licznymi szlakami turystycznymi i ciekawymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zobacz, co warto zobaczyć będąc już na miejscu.

Decydując się na wyjazd w Góry Izerskie, warto pomyśleć o noclegu na terenie Świeradowa-Zdroju. Miejscowość położona jest bowiem u podnóża gór i oferuje łatwy dojazd do najciekawszych atrakcji okolicy. Ba, większość z nich znajduje się na jej terenie! 

Będąc już w Świeradowie-Zdroju w pierwszej kolejności warto skorzystać z okazji, by wjechać gondolą na Stóg Izerski. Kolejka ma ponad 2 kilometry długości, a przejazd trwa ok. 8 minut. Na szczycie można odwiedzić pobliskie schronisko PTTK lub wybrać się w dalszą podróż w kierunku Hali Izerskiej, przejść Doliną Izery lub zdobyć Smrek, na którego szczycie znajduje się wieża widokowa. Sky Walk to platforma, dzięki której przeżyjecie zapierający dech w piesiach spacer w chmurach, a dzieci będą mogły dać upust energii na zjeżdżalniach, pajęczych sieciach i podwieszanych kulach. 

Koniecznie wpadnijcie też do Chatki Górzystów, która oferuje podobno najlepsze naleśniki z serem i jagodami w Polsce! 

Niezapomniane przeżycia gwarantuje również Izerski Park Ciemnego Nieba — miejsce chronione przed zanieczyszczeniem naturalnej ciemności sztucznym światłem. Dzięki temu można zobaczyć tam 40 razy więcej gwiazd niż w centrach dużych miast. 

Na waszej liście miejsc do zwiedzenia powinny znaleźć się również: Rezerwat Torfowiska Doliny Izery, Chybotek, Muzeum „Czarci Młyn”, Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka”, Aquapark, Multimedialne Muzeum Karkonoszy, Zamek Chojnik czy Wodospad Kwis.  

Gdzie się zatrzymać? 

Skoro już wiesz, co zobaczyć w okolicach Gór Izerskich, pora znaleźć nocleg na wyjazd. Obiekty takie jak hotel Świeradów-Zdrój — Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort zagwarantują pełen relaksu czas, idealny po dniu pełnym atrakcji. Resort posiada bowiem szereg udogodnień dla dorosłych i dzieci, w tym basen wewnętrzny, jacuzzi zewnętrzne, tepidarium, SPA, strefę saun czy rozbudowaną bawialnię. Jednym z największych atutów hotelu jest restauracja Świeradów Zdrój — Ametyst. To właśnie tam wybierzemy się na niezapomnianą podróż kulinarną przez tradycyjne i nowoczesne smaki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here