Ile jest stopni w Portugalii w grudniu?
Ile jest stopni w Portugalii w grudniu?

Ile jest stopni w Portugalii w grudniu?

Ile jest stopni w Portugalii w grudniu?

Grudzień to zimowy miesiąc w Portugalii, ale temperatura różni się w zależności od regionu. Klimat w Portugalii jest ogólnie łagodny, ale w grudniu można spodziewać się chłodniejszych dni i niższych temperatur.

Temperatura w Lizbonie

Lizbona, stolica Portugalii, ma łagodny klimat przez większość roku. W grudniu średnia temperatura wynosi około 15 stopni Celsjusza. Dni są krótsze, a wieczory i noce mogą być chłodne, osiągając temperaturę około 8-10 stopni Celsjusza. Warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania, szczególnie na wieczorne spacery po mieście.

Temperatura w Porto

Porto, drugie co do wielkości miasto w Portugalii, ma podobny klimat do Lizbony. W grudniu średnia temperatura wynosi około 13 stopni Celsjusza. Wieczory mogą być chłodniejsze, osiągając temperaturę około 6-8 stopni Celsjusza. Warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania, szczególnie na zwiedzanie zabytków i spacerowanie po urokliwych uliczkach Porto.

Temperatura na Azorach

Jeśli planujesz odwiedzić Azory w grudniu, przygotuj się na nieco chłodniejszą pogodę. Średnia temperatura na Azorach wynosi około 14 stopni Celsjusza. Wieczory mogą być jeszcze chłodniejsze, osiągając temperaturę około 10 stopni Celsjusza. Warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania, szczególnie jeśli planujesz wycieczki po wyspach i aktywności na świeżym powietrzu.

Temperatura na Maderze

Madera, portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim, ma łagodny klimat przez cały rok. W grudniu średnia temperatura wynosi około 18 stopni Celsjusza. Wieczory mogą być nieco chłodniejsze, osiągając temperaturę około 14 stopni Celsjusza. Madera jest idealnym miejscem na relaksujące wakacje z przyjemnymi temperaturami, nawet w grudniu.

Podsumowanie

W grudniu temperatura w Portugalii może być różna w zależności od regionu. Lizbona i Porto mają łagodny klimat, ale wieczory mogą być chłodne. Na Azorach i Maderze temperatura jest nieco niższa, ale nadal przyjemna. Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz, warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania, aby być przygotowanym na chłodniejsze wieczory i noce.

W Portugalii w grudniu jest średnio około 13-16 stopni Celsjusza.

Link tagu HTML: https://www.istaszow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here