Kuchnia stanowi prawdziwe serce domu. Jednoczy i zaprasza do spędzenia chwil przy wspólnym stole. Musi być więc urządzona tak, aby sprawiać wrażenie przytulnej i zarazem nowoczesnej. Poznajcie najciekawsze trendy w projektowaniu kuchni 2018/2019.

Dwukolorowe kuchnie

To najnowszy trend, opierający się na naturalnych odcieniach i barwach ziemistych, takich jak glina, miedź, złoto czy henna. Odcień terakoty przenika się z kolorami pustynnego beżu, tworząc jedyną w swoim rodzaju mieszankę. Na tych właśnie barwach będą opierali się projektanci wnętrz w 2018 i 2019 roku.

Granatowy akcent kolorystyczny

Kolejnym silnym trendem, jaki pojawia się we współczesnych kuchniach, jest odcień granatu. Głęboki niebieski nadaje temu pomieszczeniu nieco rustykalnego charakteru. Decydując się na tak wykończoną kuchnię, warto postawić na jeden ciemny kolor jako modny akcent aranżacyjny. Powinien on zostać zrównoważony jasną bazą, na przykład neutralną bielą.


Połączenie drewna, betonu i szkła – do minimalistycznych wnętrz

Takie połączenia pojawiają się głównie w kuchniach o charakterze minimalistycznym. Są czyste i przestronne. Nie narzucają nam swojego stylu, za to zachwycają konsekwencją doboru barw i materiałów. Szkło ma magiczną moc otwierania przestrzeni i optycznego jej powiększania, podobnie zresztą jak biel.

Kamień i marmur jako elementy wykończeniowe kuchni

W nowoczesnych projektach kuchni coraz śmielej pojawia się również naturalny kamień i marmur. Z tego drugiego tworzywa najczęściej wykonuje się blaty kuchenne, zachwycające swoim majestatem i elegancją. Niepowtarzalnego designu dopełniają złote i mosiężne krany, a także szereg nowoczesnych, skrzętnie poukrywanych w ścianach, technologii. Oświetlenie typu LED, wysokiej klasy urządzenia elektroniczne, takie jak na przykład piekarniki czy okapy oraz sprzęty zapewniające relaks (np. radio do kuchni) to elementy, których po prostu nie może tu zabraknąć.

Majestatyczna i elegancka czerń w miejskiej kuchni

W nowoczesnych dużych kuchniach projektanci nie będą bali się postawić na ekstrawagancką czerń. Błyszczące kuchenne fronty będą zestawiane z naturalnym drewnem. Całość będą zdobić i oświetlać modne lampy w stylu loft. Nie zabraknie również tablicy kredowej do zapisywania składników niezbędnych do kupienia czy innych rodzinnych zapisków. Całości będzie dopełniać niewielki zielnik na oknie. Do tak urządzonej przestrzeni będzie dobrze pasować sprzęt AGD do zabudowy, wykonany w metalicznym kolorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here