podróżowanie
fot. pexels.com

Też tak masz, że sama myśl o tym, aby polecieć do innego kraju sprawia, że jesteś jak sparaliżowany. Myślisz sobie o locie samolotem, barierze językowej, innej kulturze, nowych ludziach? Wiele osób tak ma i wielu tak miało, ale przełamało ten strach. Jeśli Ty też chcesz się go pozbyć i nie bać się podróżować, to koniecznie czytaj dalej!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/podroze-po-swiecie/

Po pierwsze – nastawienie i głowa

Prawda jest taka, że praktycznie wszystkie ograniczenia związane z podróżowaniem są w naszej głowie. Wiele osób boi się latać, choć nigdy nie leciało samolotem, bo obawia się katastrofy. Później obawia się tego, że nie porozumie się z ludźmi mówiącymi po innym języku, mimo że całkiem dobrze zna używany tam język – tak jest często w przypadku języka angielskiego. Podobnie jest w przypadku nowej kultury i ludzi – nawet nie jesteśmy z tym często zaznajomieni, a już się obawiamy. Nawet nie wiadomo z czego to wynika. Co innego, gdybyśmy mieli różne trudne doświadczenia z tymi konkretnymi sytuacjami i aspektami, ale tak często nie jest. Wiele osób po prostu wyobraża sobie straszne scenariusze i tworzy w głowie wymyślone historie, często katastroficzne i to sprawia, że aż trudno im myśleć o wakacjach i wyjeździe w nowe miejsce. A tymczasem trzeba właśnie odrzucić takie myślenie. Nastawić się, że jedziemy w nowe miejsce, odpoczniemy, poznamy nową kulturę, ciekawe miejsca. Oczywiście po przeczytaniu tych słów twoje nastawienie się nie zmieni, ale na pewno będzie to zaczątek do tego, aby pomyśleć głębiej o tym temacie.

Porozmawiaj z tymi, którzy już podróżowali

Nie ma nic lepszego od tego, aby porozmawiać z innymi, którzy już mają za sobą podróżowanie za granicą. Wcale nie muszą to być twoi znajomi, przyjaciele czy rodzina. W Internecie jest wiele różnych miejsc, które stanowią forum, na którym wyrażają się osoby na dany temat. Na Facebooku są grupy tematyczne, w których na pewno są takie związane z podróżowaniem. Odnajdź je i skonfrontuj swoje myśli i wyobrażenia z tym, jak to jest naprawdę. Z pewnością w wielu przypadkach sam ocenisz, że nieco przesadziłeś z tymi strachami.

Przeczytaj też: http://www.poczujnature.pl/jak-spedzic-wakacje-aby-naprawde-na-nich-odpoczac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here