Jak wybrać biokominek i na jakie szczegóły zwracać uwagę

Zakup pierwszego, wymarzonego biokominka do własnego mieszkania, wiąże się z szeregiem różnych czynników, na które powinno się patrzeć podczas wyboru konkretnego modelu. Popularność biokominków wynikająca z możliwości zainstalowania ich praktycznie w każdym wnętrzu (są zasilane specjalnym biopaliwem, więc mogą być zamontowane nawet tam, gdzie nie ma przewodów kominowych), sprawia, że sięga po nie coraz więcej osób. Jak zatem przy dużym wyborze takich instalacji, znaleźć dla siebie najbardziej odpowiednią?

Konfiguracja cech dobrego biokominka

Większość producentów nowoczesnych biokominków posiada na swoich stronach internetowych informacje o szeregu cech istotnych przy takim zakupie. Niektórzy z nich, jak choćby https://www.komineo.pl/biokominki-do-zabudowy ułatwiają klientom wybór, pozwalając im skonfigurować cechy kominka tak, by w kilka minut móc ograniczyć dużą listę dostępnych modeli, do tych, które dla konkretnej osoby będą najbardziej odpowiednie. Konfigurując biokominek zwróćmy uwagę na: jego producenta (polski czy zagraniczny? uznany czy nowy na rynku?), sposób zabudowy (do ściany czy przy ścianie?), rodzaj sterowania, możliwość stosowania w środku pomieszczenia i poza nim, szerokość biokominka, długość, kolor, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał oraz rodzaj szyby ochronnej.

Magia kominka bez dymu i sadzy

Co ważne, dla wielu osób biokominek jest doskonałą alternatywą dla kominka tradycyjnego, ze znaczną różnicą czystości: nie brudzi on wnętrza, nie zostawia sadzy, nie wymaga też dorzucania do niego drewna, które wcześniej trzeba kupić. Nie zmienia to jednak faktu, że generowany przez biokominek ogień jest ciepły, dlatego należy dobrać do niego odpowiednią szybę ochronną (szczególnie przydatna w przypadku dzieci), linię ognia, jego wizję oraz typ i długość palnika. Ważnym elementem będzie również dobór odpowiedniej izolacji oraz oczywiście określenie budżetu, w jakim możemy się zmieścić, decydując się na wybrany model do zabudowy. Suma wszystkich tych czynników pozwoli nam wybrać idealny do potrzeb biokominek i rozpoczęcie procesu jego zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here