Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na wakacjach dzięki aplikacji mobilnej

Lato to idealny moment na spędzenie większej ilości czasu z dzieckiem. Wiadomo jednak, że im starsze ono jest, tym więcej swobody potrzebuje. Warto więc obdarzyć je zaufaniem i pozwolić mu na zawieranie przyjaźni z rówieśnikami.

Niepokoisz się, że Twoje dziecko może zbytnio oddalić się od domku letniskowego, hotelu lub ośrodka wypoczynkowego, w którym mieszkacie? Obawiasz się o jego bezpieczeństwo, gdy spędza czas z nowymi znajomymi? Mamy na to rozwiązanie – jest nim monitoring lokalizacji dziecka za pomocą mobilnej aplikacji IKOL X. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się więcej.

Sprawdź, gdzie przebywa Twoje dziecko

Jeżeli chcesz zyskać pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne, dobrym pomysłem będzie zainstalowanie na jego telefonie aplikacji IKOL X. Zmieni ona jego telefon w przenośny lokalizator. Wystarczy, że smartfon dziecka będzie połączony z Internetem, a dane lokalizacyjne pozostaną włączone.

Aby mieć dostęp do mapy, musisz zalogować się na stronie system.ikol.pl lub ściągnąć na swój smartfon IKOL Tracker – specjalną aplikację stworzoną w celu obserwowania położenia lokalizatorów.

Jak zacząć obserwować dziecko za pomocą IKOL Tracker?

Pragniesz skorzystać z opcji, jakie oferują Ci nowe technologie, by chronić swoje dziecko, ale nie wiesz, jak to zrobić? To naprawdę proste.

Wystarczy że:

  • zainstalujesz na telefonie dziecka mobilną aplikację IKOL X (pamiętaj przy tym o włączeniu danych lokalizacyjnych i komórkowej transmisji danych),
  • ściągniesz na swój smartfon aplikację do śledzenia telefonu IKOL Tracker,
  • dodasz telefon dziecka jako nowy lokalizator w IKOL Tracker.

ikolNależy przy tym zauważyć, że aplikacja IKOL X jest obecnie dostępna jedynie dla urządzeń działających w oparciu o system Android i mających dostęp do sklepu Google Play. Inaczej jest w przypadku IKOL Tracker – z tego narzędzia możesz korzystać także wtedy, gdy jesteś posiadaczem iPhone’a.

Ochrona nastolatka, gdy wyjeżdża na festiwal – przycisk SOS

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, który chce wybrać się ze znajomymi na festiwal muzyczny lub po prostu wakacje w innym mieście – tu także sprawdzą się wcześniej wspomniane aplikacje.

W ten sposób nie tylko zyskasz pewność, że Twoje dziecko rzeczywiście przebywa tam, gdzie powinno, ale też natychmiast zareagujesz, jeśli przydarzy mu się coś nieoczekiwanego.

Gdy Twoje dziecko będzie potrzebować pomocy – wystarczy, że wciśnie znajdujący się w aplikacji przycisk SOS. W ten sposób zostanie do Ciebie wysłany alert – może on być dostarczony SMS-em, e-mailem lub poprzez powiadomienie z IKOL Tracker. To, który sposób komunikacji wolisz, zależy wyłącznie od Ciebie – w ustawieniach możesz wybrać najbardziej dogodną dla Ciebie opcję.

Bezpieczeństwo dziecka na letnim obozie

Każdy rodzic, który wysyła pociechę na letni obóz, doświadcza takich samych obaw, o jakich wspomnieliśmy wcześniej. Zapewne nie jesteś tutaj wyjątkiem – więc aby pozbyć się uczucia niepokoju, warto, byś zdecydował się na śledzenie miejsca pobytu dziecka za pomocą mobilnej aplikacji.

Możesz również ustalić w IKOL Tracker alert obszaru. Jeśli dziecko przekroczy granicę terenu, na którym powinno się znajdować i odejdzie za daleko –będziesz pierwszą osobą, która się o tym dowie.

Spokój i komfort z aplikacjami do monitoringu

Teraz, gdy wiesz już, jak działają IKOL X i IKOL Tracker – pora przejść od teorii do praktyki, by w każdej chwili mieć możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się Twój syn lub córka.

Już dziś sprawdź, jak funkcjonalne są powyższe narzędzia do monitoringu GPS i poczuj spokój, który Ci zagwarantują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here