Jak oszczędzać pieniądze?

Oszczędzanie jest procesem, który wbrew pozorom nie działa tak jak w reklamach różnych banków.

Jedną z najlepszych metod oszczędzania jest metoda pt.: „Najpierw płać sobie”. Polega ona na tym, żeby nie szukać oszczędności w pieniądzach które nam zostaną na koniec miesiąca, bo jak większość ludzi pewnie wie, przeważnie nic nie zostaje. Chodzi po prostu o to żeby podczas odebrania czy to wypłaty czy np. kieszonkowego odłożyć jakiś procent np. 10%. Pieniądze te można wpłacić na konto oszczędnościowe lub nawet wrzucić do skarbonki. Metoda ta jest według mnie najlepsza.
Kolejną metodą może być wrzucanie do skarbonki lub gdziekolwiek indziej, ustalonej wcześniej wartości. Chodzi o to, że ustalamy sobie np. 2 zł i wtedy za każdym razem gdy widzimy w naszym portfelu monetę 2 zł to wrzucany ją do skarbonki. W ten sposób można zaoszczędzić bardzo dużo a prawie tego nie odczujemy.
Jeśli sami mamy problem z odkładaniem kilku złotych do skarbonki, to możemy zdać się na bank. Niektóre rachunki internetowe mają specjalne narzędzia do oszczędzania, które pobierają pieniądze z konta zgodnie z naszymi ustawieniami. Możemy ustawić w koncie, że bank pobierze od każdej transakcji wykonanej kartą procentową część kwoty albo określoną sumę, np. 3 zł.
Pieniądze zbierają się na subkoncie lub są przelewane na rachunek oszczędnościowy. Z reguły są w zakładce „regularne oszczędzanie”, więc dopóki tam nie zajrzymy – nie widać ich. To wielka zaleta tego typu programów. Oszczędności, które mamy przed oczami na rachunku są czasami zbyt kuszące. To jak skarbonka, z której łatwo wyciągnąć pieniądze.
Można również zaplanować sobie na co chcemy odłożyć pieniądze i napisać sobie na kartce tego koszt. Następnie podzielić tę kwotę na ilość miesięcy, tygodni lub dni, zależy to już tylko od nas np.: chcemy kupić sobie nowy telewizor wart 2000 zł. Dzielimy tę kwotę przez 12 miesięcy i wychodzi nam, że n a miesiąc musimy odłożyć ok. 167 zł, jeżeli ta kwota nas troszkę przerasta to dzielimy te 2000 zł na 52 tygodnie (bo tyle ma rok) i wychodzi nam, że w tydzień musimy odłożyć 38 zł. Możemy również podzielić 2000 przez 365 dni i mamy 5, 5 zł na dzień. Tyle musisz odłożyć żeby kupić sobie nowy telewizor po roku.
Ostatnią metodą którą przedstawię jest „metoda łączona”. Polega ona na tym, że stosujemy najpierw metodę wrzucania do skarbonki określonej kwoty. Następnie, jak już uzbieramy pewną kwotę wpłacamy ją na konto oszczędnościowe. Jak już będziemy mieli dużo oszczędności, możemy szukać najlepszych ofert bankowych i tam przenosić swoje oszczędności.
Na zakończenie chciałbym zauważyć, że świadomość posiadania na koncie jakichś oszczędności buduje w ludziach poczucie bezpieczeństwa, dlatego ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ.

www.leaderservice.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here