Jaki nocleg wybrać nad morzem żeby mieć ciszę i spokój

Wakacyjne wyjazdy nad morze to świetna okazja do wypoczynku, jednak to, na ile uda nam się zrelaksować niestety często zależy od sąsiedztwa. Szukając ciszy i spokoju mamy do wyboru kilka możliwości, jednak która najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom poszczególnych typów noclegów!

Kwatery prywatne, czyli nie ryzykuj jeśli nie znasz…

Wiele osób szukających spokojnego miejsca do spędzenia wakacji nad morzem zastanawia się na kwaterami prywatnymi. Jednak jeżeli nie znamy dobrze jakiegoś miejsca, albo ktoś nam nie poleci kwatery, która położona jest ustronnie – nie ma co ryzykować. W przypadku kwatery położonej w centrum popularnej miejscowości wypoczynkowej, zapomnijmy o ciszy. Jednak nawet na obrzeżach nie możemy być pewni spokoju – wystarczy, że w pobliżu ulokuje się grupka hałaśliwej młodzieży, i wakacje już nie będą takie, jak byśmy chcieli. Do tego warunki na kwaterach są zwykle raczej spartańskie niż luksusowe, zatem chyba nie warto ryzykować.

Hotele, czyli módl się o spokojnych sąsiadów…

Z kolei warunki i wyposażenie pokoi w hotelach czy pensjonatach są zwykle dobre, i mamy możliwość korzystania z rozmaitych udogodnień, jakie oferują tego typu obiekty, jak choćby wyżywienie. Jednak i tu wiele zależeć będzie od sąsiedztwa. Dotyczy to zarówno całego obiektu (jeżeli jest położony przy promenadzie, zapomnij o spokoju), jak i tego, kto zostanie zakwaterowany w sąsiednim pokoju. Do tego mogą nam się trafić takie „atrakcje” jak wesele, albo sąsiad-biznesmen odbierający za cienką ścianą telefon za telefonem, a wtedy przez cały pobyt nie zmrużymy oka. Jeżeli hotel nie ma klimatyzacji, latem raczej będziemy spali przy otwartym oknie, a przy dużej liczbie gości hotelowych to gwarancja hałasu.

Domki w wakacyjnej wiosce – idealne rozwiązanie dla poszukujących spokoju

Na szczęście, istnieje jeszcze jedna opcja, która jest idealna dla wszystkich osób poszukujących spokojnych nadmorskich wakacji. To domki wakacyjne, na przykład domki Dziwnówek (https://www.summerland.pl/), które oferują komfortowe zakwaterowanie z wieloma wygodami, w spokojnej, cichej lokalizacji. To bardzo ciekawe, nowatorskie podejście do kwestii wakacyjnego zakwaterowania w spokojnej, niewielkiej i pięknie położonej miejscowości. Nowoczesne wyposażenie, położenie wśród zieleni i w oddaleniu od hałasu, ale nadal w pobliżu wielu ciekawych atrakcji, jak choćby plaża w zasięgu spaceru, jest idealne dla wszystkich, którzy na wakacjach chcą wypocząć, a nie słuchać hałasów od sąsiadów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here