Tort jest dobry na każdą okazję – urodziny, imieniny, rocznice, ważne wydarzenia z naszego życia – awanse, przeprowadzki. Tort tortowi jednak nierówny, dlatego te z wyższej półki z genialnymi dekoracjami to coś naprawdę niepowtarzalnego.  Tort dekoracyjny również posiada kilka najróżniejszych rodzajów, a od nas samych będzie zależało czy wybierzemy konkretną metodą, czy gotowy wzór.

Znane style dekorowania

Jednym ze stylów dekorowania tortów ozdobnych jest tak zwany styl angielski. Polega on na udekorowaniu tortu przy użyciu mas lukrowych oraz marcepanowych. Dostępne są one w najróżniejszych kolorach oraz odcieniach dlatego każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Inną metodą jest sugarcrafting. Jest to technika, która odsuwa nudne torty na bok i rozpoczyna zupełnie nową przygodę z tortami – granicami wówczas jest jedynie nasza wyobraźnia.

Co oferują najlepsze cukiernie?

Bardzo dobre cukiernie specjalizują się w dekorowaniu artystycznym tortów, dekorowaniu tortów weselnych, dla dzieci oraz tych na specjalne okazje. Ważne jest, aby dana cukiernia nie korzystała z półproduktów. Jedynie własne wyroby, na sprawdzonych składnikach dają odpowiednie efekty. Smaki, jakie oferuje cukiernia, zależą w głównej mierze od niej samej. Jednak najlepsze dają możliwość wybrania wielu wspaniałych smaków, które zachwycą nasze podniebienie. Oczywiście każda szanowana cukiernia posiada w swojej ofercie smaki tradycyjne, np. waniliowe czy czekoladowe.

Jednak decydując się na tort artystyczny, z dekoracjami, zaczyna się prawdziwa uczta smakowa. Cukiernicy dają możliwość wybrania połączenia ulubionych przez nas smaków w jednym wspaniałym torcie. Jednak coraz częściej można się spotkać z ofertą stricte spersonalizowaną pod iście wymagających klientów, którym znudziły się tradycyjne dobrze znane smaki. Wówczas możemy spotkać się z tortami dekoracyjnymi o smaku Nutelli, Tiramisu czy nawet niezwykle lubianego Kinder Bueno.

Torty dekoracyjne mają dużą przewagę nad zwykłymi. Dzięki zastosowaniu mas cukierniczych możliwe jest wykreowanie niepowtarzalnych kształtów oraz wzorów. Tort w kształcie ulubionej postaci z bajek, bez wątpienia ucieszy każde dziecko. Również te okolicznościowe, spersonalizowane pod konkretną osobę zrobią furorę na każdym przyjęciu. Niezbędne dekoracje, jakie będziemy chcieli użyć do dekoracji np. tortu wykonanego przez nas, znajdziemy na stronie internetowej – http://tortoweozdoby.pl. Warto sprawdzić to miejsce, by zamówić pięknie wyglądający tort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here