Jakie skocznie są w Planicy?

Jakie skocznie są w Planicy?

Planica to słynne słoweńskie miasteczko, które jest znane głównie z jednego powodu – skoków narciarskich. Jest to mekka dla miłośników tego sportu, a co więcej, posiada kilka imponujących skoczni, które przyciągają uwagę zarówno zawodowców, jak i kibiców.

Skocznia Letalnica

Jedną z najbardziej znanych skoczni w Planicy jest Skocznia Letalnica. Jest to największa skocznia narciarska na świecie, która może pomieścić aż 60 000 widzów. Skocznia ta jest znana ze swojego imponującego rozbiegu, który pozwala skoczkowi osiągnąć ogromne prędkości. Rekord skoczni należy do Norwega Roberta Johanssona, który w 2017 roku skoczył aż 252 metry!

Skocznia Bloudkova Velikanka

Kolejną ważną skocznią w Planicy jest Skocznia Bloudkova Velikanka. Jest to druga co do wielkości skocznia w Planicy i może pomieścić około 20 000 widzów. Skocznia ta jest znana ze swojego malowniczego położenia, z widokiem na góry i dolinę. Jest to również miejsce, gdzie odbywają się liczne zawody skoków narciarskich.

Skocznia K125

Oprócz Skoczni Letalnica i Skoczni Bloudkova Velikanka, w Planicy znajduje się również mniejsza skocznia o nazwie K125. Jest to skocznia o średniej wielkości, która może pomieścić około 10 000 widzów. Jest to idealne miejsce dla początkujących skoczków, którzy chcą trenować i rozwijać swoje umiejętności.

Skocznia K95

Ostatnią skocznią w Planicy jest Skocznia K95. Jest to najmniejsza skocznia w mieście, ale nadal odgrywa ważną rolę w rozwoju skoków narciarskich. Skocznia ta jest często wykorzystywana do treningów i zawodów dla młodszych skoczków.

Wszystkie te skocznie w Planicy przyciągają zarówno zawodowców, jak i amatorów skoków narciarskich. Są one nie tylko miejscem rywalizacji, ale także symbolem pasji i determinacji, które towarzyszą temu pięknemu sportowi.

W Planicy znajdują się dwie skocznie narciarskie: Velikanka (skocznia mamucia) oraz mala skocznia.

Link do strony Fashion Shake: Fashion Shake

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here