Kampania ulotkowa – jak to zorganizować?

Ulotki – relikt przeszłości czy narzędzie reklamowe przyszłości? To, czy kampania oparta o ulotki okaże się skuteczna zależy przede wszystkim od jej dobrego zaplanowania i solidnej realizacji każdego jej kolejnego etapu.
Ulotki to od lat jeden z najchętniej wybieranych środków reklamy bezpośredniej. Trafiają one bezpośrednio do rąk potencjalnego Klienta, choć ich drogi mogą być różnorodne. Czasem materiały reklamowe są rozdawane na ulicy, czasem można je ze sobą zabrać z siedziby firmy czy sklepu branżowego, w jeszcze innych przypadkach trafiają do skrzynek pocztowych. Jeśli już trafią do odbiorcy, muszą natychmiast przyciągnąć jego uwagę i pokazać korzyści ze skorzystania z oferty, inaczej trafią do kosza, a cała inwestycja pójdzie na marne.

Reklama indywidualna
Początkiem planowania kampanii ulotkowej zawsze jest wybór celu i stworzenie optymalnego przekazu. Przykładowo, jeśli prowadzimy restaurację w centrum turystycznego miasta, naszym celem może być zaproszenie większej liczby zagranicznych gości, wtedy ulotka powinna być sporządzona w wybranym języku, a następnie rozdawana w okolicy, w porach przed posiłkami. Każdy przypadek trzeba indywidualnie rozważyć i dopiero po wstępnej analizie zacząć szczegółowe planowanie. Każdy specjalista z branży reklamowej wie, że inna treść i kolorystyka działają skutecznie na poszczególne grupy docelowe, dlatego na początek musimy wiedzieć, do kogo chcemy dotrzeć oraz co chcemy przekazać.

Wsparcie profesjonalistów
Coraz częściej w celu zaplanowania i przeprowadzenia kampanii opartej o ulotki zatrudniane są profesjonalne firmy, takie jak Dystrybucja Polska, ponieważ tylko tak można mieć gwarancję, że wszystkie kolejne ogniwa w łańcuchu kampanii zostały zoptymalizowane do osiągnięcia najlepszego efektu. Od kreatywnego, opartego o oczekiwania grupy docelowej, projektu, poprzez dobór przekonujących treści napisanych tzw. językiem korzyści, aż do zaplanowania kolportażu na podstawie lokalnych baz danych uwzględniających cechy socjo-demograficzne mieszkańców.
W dzisiejszych czasach ulotki łatwo mogą okazać się inwestycją, która trafia bezpośrednio do kosza na śmieci, nie przynosząc oczekiwanego zwrotu. Jednak jeśli tylko całą kampanię oprze się o dokładne analizy i pomoc fachowców, wtedy z pewnością każda złotówka zainwestowana w kampanię zwróci się wielokrotnie.
//

http://www.inwestycjawkadry.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here