Kiedy zajście w ciąże okazuje się problemem.

Wielu z nas chciałoby zostać rodzicami. Często, zanim podejmiemy taką decyzję, wydaje nam się to banalnie proste. Tak wiele jest przecież niechcianych dzieci, które latami czekają na swoje szczęście w domach dziecka, nie mając żadnego kontaktu z biologicznymi rodzicami. Wydaje się nam więc, że skoro chcemy mieć własne dziecko, stworzyć mu wspaniałą rodzinę i zapewnić jak najlepsze warunki, nic nie stoi na przeszkodzie. Często jednak okazuje się, że nasze plany nie pokrywają się z planami natury i to wyśnione, wymarzone dziecko, przez bardzo długi okres nie pojawia się na świecie. Okazuje się bowiem, że poczęcie dziecka, to nie jest jak pstryknięcie palcem. Jeżeli bowiem kobieta przez ponad pół roku regularnego współżycia bez zabezpieczenia nie potrafi zajść w ciąże, warto udać się na konsultację lekarską i wykonać wszystkie niezbędne badania, potwierdzające płodność. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, w żadnym wypadku nie powinniśmy tracić nadziei na posiadanie potomstwa. Dzisiejsza medycyna rozwija się w niesamowitym tempie, dlatego warto wybrać dobrego lekarza, zajmującego się leczeniem niepłodności (tak, niepłodność jest chorobą, którą można, w wielu wypadkach wyleczyć) i podjąć próbę posiadania dziecka, jeżeli lekarz daje nam taką szansę. Musimy jednak liczyć się z tym, że takie leczenie może być kosztowne ( ponieważ nie wszystkie terapie refundowane są przez NFZ), jak również długotrwałe, co może być bardzo męczące psychicznie dla przyszłych rodziców.
Jeżeli jednak lekarz badający kobietę potwierdzi jej płodność, należałoby zwrócić swoje podejrzenia w kierunku mężczyzny. Kwestia niepłodności dotyczy bowiem nie tylko kobiet, zdarza się, że wskutek niezdrowego trybu życia, jaki prowadzimy, oraz zanieczyszczeń środowiska coraz więcej mężczyzn boryka się z problemem braku potomstwa. Również w tej sytuacji warto zwrócić się do lekarza i poszukać możliwości leczenia.
Jeżeli jednak wszystkie dostępne środki wspomagania rozrodu zawiodą, warto może chociaż tylko zastanowić nad adopcją dziecka, choć jest to bardzo trudny i wymagający długich przemyśleń temat.

http://mydlanyraj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here