Łuszczyca jest niewątpliwie uciążliwą chorobą, która nie jest łatwa do wyleczenia. Jej efektem są zmiany skórne, widoczne na różnych miejscach na ciele chorego. W początkowej fazie chory leczony jest zewnętrznie poprzez stosowanie maści, czasem także przez naświetlanie promieniowaniem UVA. W późniejszej fazie konieczne może być leczenie farmakologiczne poprzez podanie leków doustnie. Zachorowalność na łuszczycę jest stosunkowo duża, jednak nie jest to choroba zakaźna. Może być wywołana przez wiele czynników: stres, niektóre leki, infekcje, wahania hormonów i inne.

Nić dentystyczna – równie ważna jak szczoteczka
Dbanie o higienę jamy ustnej to nie tylko szczotkowanie zębów z użyciem pasty. Należy pamiętać także o używaniu nici dentystycznej – wiele z nas niestety zapomina o tej użytecznej rzeczy. Nić pozwala dotrzeć do szczelin między zębami, w których gromadzą się resztki pokarmu i gdzie gromadzą się bakterie. Jeśli się ich nie pozbędziemy, szczoteczka nie będzie w stanie sobie z nimi poradzić, co z kolei prowadzi do rozwoju próchnicy. Codzienne stosowanie nici dentystycznej chroni nasze zęby i pozwala dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne
Niesteroidowe leki przeciwzapalne (oznaczane jako NLPZ) są to leki, które łatwo możemy znaleźć w aptekach i sklepach, bardzo często oznaczone jako leki bez recepty. Mają działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, dzięki czemu sprawdzą się zarówno przy bólu zęba jak i przy przeziębieniu. Leki te należy jednak ostrożnie stosować – czytać dołączone do opakowania ulotki i w razie wątpliwości, skonsultować je z lekarzem lub farmaceutą.

http://www.longtimebeauty.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPo poradę – do lekarza
Następny artykułTematy różne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here