Jest jedną z ciekawszych miejscowości na terenie Małopolski oraz atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Co warto zobaczyć w tak ciekawej miejscowości, jaką jest Lipnica Murowana? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Lipnica Murowana to piękna wieś, której wielkim walorem jest położenie na terenie Pogórza Wielickiego. Wiadomo, że jej dzieje sięgają XIV wieku, wiadomo też, że w czasach Władysława Łokietka zdobyła ona prawa miejskie. Utraciła je w latach 30-tych XX wieku, jednak o jej dawnym znaczeniu wciąż przypomina tu wiele ciekawych obiektów. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tej miejscowości?
Lipnica Murowana wciąż zachwyca swym historycznym układem urbanistycznym oraz takimi perełkami dawnej architektury, jak dom starościński z XVII stulecia. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się wczesnobarokowy kościół Szymona z Lipnicy, choć głównym celem wycieczki do tej miejscowości jest gotycki kościółek św. Leonarda. Wzniesiony w połowie XV wieku, jest wspaniałym przykładem drewnianego budownictwa. W jego wnętrzu nie brak z kolei ciekawych dzieł sztuki, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje gotycki tryptyk z początku XVI wieku.

Lipnica Murowana to jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi może się pochwalić Małopolska. Tutejsze atrakcje zasługują na uwagę, a wycieczki w rejonie tej miejscowości każdemu z nas dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

http://www.quality-hotels.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here