Mama młodej pary

Nie ulega wątpliwości, iż wiodącymi postaciami podczas wesela jest rzecz jasna młoda para. To właśnie panna młoda jest podczas ślubu oraz zabawy weselnej osobą, na której powinna się skupiać cała uwaga. To ona powinna mieć najbardziej wystawną suknię, makijaż szczególnie podkreślający jej naturalne piękno oraz fryzurę, która będzie trafiać w jej gust, a także sprawi, że będzie ona wyglądać jak księżniczka, obok której nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie. Jest to oczywiście zrozumiałe. Podczas tego typu uroczystości rodzice bardzo często pozostają nieco z tyłu, nie chcą rzucać się w oczy, aby nie przygasić w żaden sposób blasku młodej pary. I choć jest to oczywiście zrozumiałe, nie należy całkowicie zapominać o tym, jak prezentują się rodzice pary młodej. Są to przecież najbliżsi, najważniejsi krewni głównych bohaterów tej uroczystości, oni również powinni więc móc wyglądać schludnie i elegancko.

Dylemat mają zazwyczaj szczególnie mamy pań oraz panów młodych. Nie ma się bowiem co oszukiwać – sukienka na wesele dla mamy to element wyglądu zdecydowanie bardzo ważny, jednakże niesamowicie trudno go zazwyczaj wybrać. Choć sukienek jest w sklepach mnóstwo, wcale nie tak łatwo jest wybrać taką, która będzie się na mamie prezentować ładnie, schludnie i elegancko, a jednocześnie nie przyćmi kreacji panny młodej. Zakupy, których głównym celem jest sukienka na wesele dla mamy, są zawsze ogromnym, trudnym wyzwaniem. Mamy często popełniają dwa błędy.

Jednym z nich jest wybór bardzo prostej, wręcz przeciętnej sukienki, która ani nie podkreśla urody, ani nie jest nawet zgodna z obecnie panującymi trendami. Mama wychodzi wtedy zazwyczaj z założenia, że to nie ona jest tego dnia najważniejsza i wcale nie musi błyszczeć. Decyduje się więc albo na – kolokwialnie mówiąc – pierwszą lepszą sukienkę, albo na najprostszą, jaka tylko wpadnie jej w oko. Nie chce się rzucać w oczy, przyciągać uwagi, chce być jedynie swego rodzaju tłem dla młodej pary. Choć usunięcie się w tło i chęć wyeksponowania młodej pary jest bez wątpienia pięknym gestem, często sprawia jedynie, iż rodzice prezentują się blado i niestety nieco nijako. Wybierając kreacje na wesele swoich dzieci powinni zawsze pamiętać, że taka okazja zdarza się raz w życiu i dzieci z całą pewnością chciałyby, by ich rodzice wykorzystali w pełni swój potencjał i zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Chyba każde dziecko uważa przecież, że jego rodzice zasługują na wszystko co najlepsze.

Drugim błędem jest sytuacja odwrotna do opisanej powyżej. Bardzo często mamy panien młodych decydują się na suknię, którą bez wahania mogłaby założyć sama panna młoda. Choć kreacja jest przepiękna, wcale w takiej sytuacji nie zachwyca – jest bowiem niejednokrotnie bardziej wystawna i piękna, niż suknia ślubna. Taka sytuacja nigdy nie jest pożądana, nigdy nie wygląda to też dobrze. Córki niejednokrotnie mają w takiej sytuacji żal do mamy – dlaczego spośród wszystkich dostępnych sukienek musiała wybrać akurat taką, która wygląda jak suknia ślubna? Zawsze należy więc pamiętać o dwóch prostych zasadach – pierwszą jest podkreślenie swojej urody, drugą zaś to, by nie rywalizować z panną młodą.

http://www.zespolnapiecia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here