Problemy zdrowotne pojawiają się nie tylko u osób dorosłych, miewają je także dzieci i nastolatki.

Zaburzenia snu i impulsywność u nastolatków
Porywczość i impulsywność to typowe cechy przypisywane osobom w wieku nastoletnim. Również zaburzenia snu są u nich częstym zjawiskiem. Zdrowy sen w tym wieku powinien trwać 9 -10 godzin na dobę. Jednak zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie nastolatka często powodują problemy z zasypianiem. Podłożem tych zaburzeń obok czynników biologicznych mogą być również czynniki psychologiczne. Kłopoty ze snem mogą być objawami zaburzeń depresyjnych, lękowych czy osobowościowych. Impulsywność, a nawet agresja w tym wieku także może być związana z zaburzeniami snu.

Maliny – właściwości odżywcze i zdrowotne
Zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa jest szczególnie ważna dla dzieci i nastolatków, które niestety preferują niezdrowe odżywianie. Raczej trudno jest namówić nastolatka na soki lub sałatki warzywne. Warto jednak spróbować zwłaszcza latem, gdy na krzewach pojawiają się pyszne i aromatyczne maliny. Są one bogate nie tylko w liczne kwasy i związki organiczne oraz witaminy, ale także substancje mineralne, szczególnie istotne dla młodego organizmu, takie jak potas, magnez, wapń czy żelazo.

Kiedy poziom testosteronu jest za niski?
Młodzi mężczyźni miewają wiele problemów zdrowotnych, niekiedy jest to niski poziom testosteronu. Rozpoznać go można po tym, że sylwetka nabiera kobiecych kształtów, zarysowuje się biust, a jądra zmniejszają swoja objętość. Znika zainteresowanie seksem, pojawia się zmęczenie, niska samoocena, a nawet depresja. Norma, gdy chodzi o testosteron całkowity wynosi 12-40 nmol/l. Niższa wartość referencyjna wymaga już leczenia.

http://pobocza.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here