Dzięki technice, która cały czas się rozwija możemy się cieszyć z wielu rozwiązań takich jak np. Monitoring samochodów poprzez lokalizator GPS! Dzięki niemu wiemy gdzie znajduje ie nasz samochód co zmniejsza ryzyko jego kradzieży jak i również ułatwia to prace policji w ewentualnym znalezieniu naszego samochodu.
Jak działa monitoring pojazdów GPS? to bardzo proste.. Urządzenie znajdujące się np. W samochodzie, odbiera informacje o jego położeniu z satelity systemu GPS. Dane te są przesyłane na serwer i opracowywane, natomiast jeśli jesteśmy poza zasięgiem sieci mobilnej dane zostaną nam przesłane przy następnym połączeniu się z nią.
Monitoring GPS to świetne rozwiązanie dla osób posiadających własny samochód, dla firm, służb (policja) i wiele innych. Plusy tego są takie, że mamy dany pojazd cały czas „”na oku””!
Co jest nam potrzebne do prawidłowego działania monitoringu? wystarczy mieć:
– lokalizator GPS (cały komplet)
– dostęp do elektronicznego systemu monitorowania GPS Nadzór
– dostęp do sieci mobilnej
Obecnie jest bardzo dużo firm oferujących monitoring GPS więc może to mieć każdy! ceny takiego monitoringu wahają się, możemy je zakupić już od kilkuset złotych, jak na takie zalety tej technologii to stosunkowo niedużo.
Jakie są zalety i co to umożliwia?
– lokalizowanie poszczególnych pojazdów i kierowców na mapie
– wykrywanie użytkowania pojazdów służbowych w celach prywatnych analizę efektywności użytkowania pojazdu (prędkość jazdy, zużycie paliwa, tankowanie)
– tworzenie raportów i wiele innych

http://www.autotesty.net.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here