Nieszczęśliwy pracownik

Praca zawodowa może dawać mnóstwo satysfakcji i zadowolenia. Szczególnie gdy pracuje się w zawodzie wyuczonym, który pozwala się rozwijać i osiągać sukcesy zawodowe. Zdarzają się jednak miejsca pracy, gdzie nie pracuje się dobrze. W takich miejscach pracownicy są bardzo nieszczęśliwi, czasem wręcz z wielką niechęcią chodzą codziennie do pracy. A to wszystko za sprawą nieprzyjemnego szefa.
Niestety coraz częściej w miejscach pracy ma miejsce mobbing ze strony pracodawcy. A to powoduje, że w tych miejscach panuje bardzo przykra i napięta atmosfera i nikt nie jest zadowolony ze swojej pracy.
Co to jest mobbing?
Mobbing to forma wywierania presji przez pracodawcę na swoim pracowniku, aby ten był bardziej wydajny. Mobbing to coś bardzo złego, bo forma wywierania nacisku jest niewłaściwa. Pracodawca przede wszystkim nieustannie obraża swojego pracownika, ciągle powtarza mu że jest do niczego, że nie potrafi nic zrobić dobrze, że nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Obraża go słownie, wyśmiewa go przed innymi pracownikami, używa w odniesieniu do niego wulgaryzmów i inwektyw-ów. Pracodawca tego typu nigdy nie jest zadowolony ze swojego pracownika a jednocześnie nie zwalnia go, czasem nawet nie daje mu możliwości, by on sam się zwolnił. Mobbing w pracy to bardzo trudna sytuacja dla pracownika, jednak z takim zachowaniem trzeba walczyć. Każdą takie niewłaściwe zachowanie szefa w stosunku do pracownika, należy zgłosić do sądu, jednak trzeba mieć poważne dowody na to, że mobbing w miejscu pracy ma miejsce.

http://www.colorowo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here