O czym pamiętać przy farbowaniu włosów?

Wiele kobiet ma problem z dobraniem odpowiedniego koloru farby do swoich włosów. Mimo prób po farbowaniu włosów nie osiąga się takiego efektu jakiego się oczekiwało. Dlatego warto poznać kilka istotnych zasad, których należy przestrzegać przy koloryzowaniu włosów.

Po pierwsze pamiętać należy, aby nigdy do końca nie sugerować się kolorem włosów jaki widzi się na opakowaniu farby. Koloru jaki widać na zdjęciu raczej nie da się idealnie odwzorować. Najczęściej okazuje się, że kolor włosów po farbowaniu jest ciemniejszy niż ten, który widać na zdjęciu na opakowaniu farby. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Rozwiązanie jest proste. Zawsze należy wybierać farbę o ton jaśniejszy od tego, który w rzeczywistości nam się podoba. Trzeba jednak dodać jeszcze jedną istotną rzecz. Zasada ta działa jeśli koloryzujemy naturalne włosy. Tylko wtedy można mieć większą pewność tego jaki efekt się osiągnie.

Warto także poruszyć sytuację kiedy chce się przyciemnić rozjaśnione włosy. Trzeba wiedzieć, że w takim przypadku włosy po farbowaniu mogą mieć nieco zielonkawy odcień. Jest to spowodowane tym, że farba, nawet bardzo dobra farba do włosów o naturalnym kolorze posiada w swoim składzie zielone pigmenty. Dlatego, aby uniknąć efektu zielonego odcienia należy pigmenty te zneutralizować. W tym celu zawsze należy zakupić dwie farby. Jedna farba w kolorze takim jaki się oczekuje, natomiast druga farba w dodatkiem czerwieni. Trzeba pamiętać, aby były to farby tego samego producenta. Do pierwszej farby należy następnie dodać odrobię farby o czerwonym odcieni. Dzięki temu skutecznie zneutralizuje się zielone pigmenty.

A jak postępować w przypadku kiedy chce się osiągnąć efekt pięknych rudych włosów a jest się rozjaśnioną blondynką? Oczywiście potrzebna jest dobra farba do włosów, ale pamiętać należy jeszcze o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim należy zmieszać czerwoną farbę do włosów z farbą typu „średni blond” lub „średni brąz”. Pozwoli to na uniknięcie efektu bardzo rudego koloru, a poza tym uzyskany kolor włosów będzie dużo trwalszy.

Inna kwestia dotyczy tych pań, które farbują włosy na czarno a teraz chciałby zmienić kolor na inny. Od razu trzeba powiedzieć, że bez wizyty w salonie fryzjerskim w takim przypadku się nie obędzie. Jeśli zatem pani chce zmienić kolor musi się udać do salonu w celu dekoloryzacji. Co ważne, jeden zabieg na pewno nie wystarczy. Często należy go powtórzyć przynajmniej dwa – trzy razy, aby udało się osiągnąć pożądany efekt.

Na koniec warto podkreślić jeszcze fakt, że włosy delikatne są dużo bardziej podatne na rozjaśnianie niż włosy grube. Dlatego każda kobieta posiadająca delikatne włosy i chcąca je rozjaśnić koniecznie pamiętać musi, aby podczas zmiany koloru absolutnie nie zakładać na głowę plastikowego czepka. Taki czepek często dołączany jest do opakowania z farbą. Dodatkowo należy skrócić farbowanie włosów do 5 minut. Dzięki temu zabiegowi uniknie się niszczenia delikatnych włosów jakie może powodować nałożona na głowę farba do włosów.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje z dziećmi
Następny artykułCzas na zmianę fryzury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here