Odmiany hybrydowe - i ich rola w Twojej kolekcji nasion marihuany

Hybrydy, łączące w sobie oddziaływanie sativa i indica, to chętnie wybierane odmiany. Są popularne zarówno wśród użytkowników suszu konopnego, jak i wśród kolekcjonerów nastawionych na ziarenka marihuany. Poniżej skupiamy się na drugiej grupie odbiorców, którzy poszukują produktów wytrzymałych, żywotnych i „reprezentatywnych”. Postaramy się podpowiedzieć – według jakich kryteriów warto wybierać hybrydy do swojej kolekcji oraz jak i gdzie zamawiać te unikatowe produkty. 

Hybrydowe odmiany marihuany – moc połączenia sativa i indica

Odmiany hybrydowe zostały wyhodowane w sposób planowany, jako rezultat poszukiwania możliwości połączenia specyfiki odmian sativa i indica. Oczywiście, pierwotnym impulsem stojącym za takimi eksperymentami była chęć eksploracji nowych doznań, jakie może zagwarantować konsumpcji marihuany. Eksperymenty hodowlane polegające na krzyżowaniu i wytwarzaniu hybryd ciągną się do dzisiaj i niemal każdego roku powstają dziesiątki nowych wersji genetycznych. 

Odmiany hybrydowe posiadają też różny profil biochemiczny. Mogą w nich przeważać geny sativa lub indica, a także występować w niemal równych (50-50) proporcjach. Ponadto poszczególne odmiany hybrydowe posiadają zgoła odmienne substancje eteryczne – terpeny i flawonoidy – również odpowiedzialne za ich oddziaływanie. Warto przy tym podkreślić, że skład chemiczny wielu odmian oraz oddziaływanie poszczególnych substancji nie zostało jeszcze do końca poznane, co dodatkowo zwiększa zainteresowanie posiadaniem ziarenek hybrydowych. 

Wybór hybrydy do Twojej kolekcji

Wybierając odmiany hybrydowe, warto upewnić się, jakie jest ich pochodzenie oraz historia. Mamy oczywiście na myśli obszar geograficzny, z którego dana odmiana została pozyskana. Wbrew pozorom, jest to ważny wyznacznik jakości oraz specyfiki danej odmiany. Dużą popularnością cieszą się odmiany pochodzące z terenów Azji, a także Ameryki Południowej, a nawet Afryki. Ponadto, istotną informacją jest miejsce wytworzenia danego ziarna. Polecamy unikać produktów pochodzących od mało znanych dostawców. Największą gwarancję bezpiecznego zakupu dają duże seedbanki, działające na skalę globalną – na przykład ulokowane na zachodnim wybrzeżu USA, w Holandii lub Hiszpanii. Ich produkty oferuje polski sklep konopny TanieSianie.pl.

Jakie hybrydy warto włączyć do swojej kolekcji? Przede wszystkim polecamy zakup takich popularnych odmian jak Jack Herer, Cheese, Critical, Gorilla Glue. Nasiona te mogą posłużyć do stworzenia osobnej gablotki, dedykowanej wyłącznie odmianom krzyżówkowym, jak i stać się urozmaiceniem dotychczasowych zbiorów. 

Hybrydyzacja nasion marihuany jest bardzo interesująca, a wielu kolekcjonerów śledzi pod tym kątem działania swoich ulubionych seedbanków. Często możesz natknąć się na zupełnie niespodziewane połączenia hybrydowe, w których dokonano fuzji zupełnie niespodziewanych odmian, pochodzących z różnych kręgów geograficznych oraz o zupełnie odmiennym profilu biochemicznym. Nie będzie wielkim zaskoczeniem gdy przyznamy, że takie eksperymentalne krzyżówki są dla wielu kolekcjonerów najbardziej pożądanymi produktami, a ich posiadanie – prawdziwą gratką. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here