Podróż do Maroka na własną rękę

Podróże do Maroka można zorganizować samodzielnie, nie decydując się na ofertę biura. Wiąże się to jednak z przygotowaniem się do wyjazdu i troską o każdy aspekt, by podróż przebiegła bez zakłóceń.

Maroko na własną rękę

Maroko można zwiedzić już w… tydzień. Oznacza to, co prawda, bardzo intensywną podróż, ale, co istotne, nie jest niemożliwe. Zwłaszcza, kiedy od dawna mamy marzenia o tym, by zwiedzić właśnie ten zakątek ziemi, spędzić noc na pustyni i niebieskie miasto Szafszawan.

Przed wyjazdem warto poczytać o tym miejscu i jego największych atrakcjach. Przydatne będą blogi, prowadzone przez podróżników, zwłaszcza tych, którzy już odwiedzili Maroko.

Termin podróży, czyli dlaczego wyjazd na wiosnę jest dobrym rozwiązaniem?

Do Maroka warto udać się wiosną, kiedy tam również można dostrzec pierwsze symptomy odradzającej się do życia natury. To dobry moment, kiedy ceny biletów nie są tak wysokie jak latem. Nie ma też tłumów turystów, dlatego, jeśli ktoś ceni sobie spokój i mały ruch – wyjazd na wiosnę będzie idealny.

Lot samolotem – jaki wybrać i dlaczego?

Połączenia lotnicze w Europie nie należą do tanich. Dlatego, jeśli decydujemy się na lot do Maroka warto wybrać bezpośredni lot do Agadiru.

Warto też skupić się na tym, by, w miarę możliwości, zdecydować się tylko na bagaż podręczny. To znaczna oszczędność, ponieważ nie płaci się dodatkowo za bagaż rejestrowany. A, jeśli wybieramy się do Maroka na tydzień, to wówczas można zmieścić najpotrzebniejsze rzeczy w jednym bagażu.

Wypożyczenie samochodu

To polecana metoda na podróż po Maroku, jeśli tylko ktoś czuje się na siłach. Jazda nie sprawia większych problemów, zwłaszcza, że można korzystać z autostrad.

Nocleg

To istotna kwestia, jak podczas każdego wyjazdu. Warto nocować w riadach – tj. tradycyjnych, marokańskich domach. Zaletą jest cena, ale minusem fakt, że późno, bo na ogół po 8, podają śniadania.

Jeśli ktoś posiada, zatem mocno ograniczony czas, wówczas może wybrać hotel. A możliwości jest wiele. Riady są unikalne i piękne, posiadają klimat, który powoduje, że wchodząc w nie odkrywa się całkiem inny świat. Warto poznać opinie o riadach i hotelach w Maroku na długo przed wyjazdem, by mądrze wybrać i zarezerwować.

Wydatki dodatkowe

Warto być na nie przygotowanym. A do nich zalicza się m.in.: opłaty za wyżywienie, koszty pamiątek, opłaty za wejściówki i przewoźników, opłaty za wynajem samochodu oraz umycie go przed oddaniem i za parkingi miejskie. Warto wcześniej określić, na ile pozwala domowy budżet i trzymać się go.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here