Hodowla i pielęgnacja drzewek bonsai zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Drzewka bonsai, które kojarzą nam się głównie z Japonią, oryginalnie pochodzą z Chin, a ich nazwa w języku japońskim oznacza tyle, co roślina (sai) w specjalnie do tego przeznaczonej, płaskiej doniczce (bon).
Uprawa karłowatych japońskich drzewek ma ponad tysiącletnią tradycję, a rosnąca popularność tego zajęcia sprawia, że i w Polsce znajduje się coraz więcej chętnych na kupno i sprzedaż bonsai.
Czy sprzedaż bonsai to zajęcie, które mogłoby przysporzyć nam wysokich dochodów i stać się ścieżką kariery? Na pewno osoby, już zajmujące się sprzedażą w obszarach związanych z ogrodnictwem, przyrodą a nawet wystrojem wnętrz, powinny zainteresować się poszerzeniem oferty także o sprzedaż bonsai i związanych z tą tradycją akcesoriów. Przecież wyhodowanie i pielęgnacja drzewka bonsai to nie tylko koszt samej rośliny, ale też przeznaczonej do niej doniczki, a czasem kilku, jeśli nasze drzewko będzie trzeba przesadzić, a także odpowiedniej ziemi – czasami mieszanki kilku rodzajów gleb i glin – oraz sprzętu służącego do pielęgnacji drzewka, jak na przykład nożyce, cążki, pędzle do oczyszczania liści drzewka i odżywki pomagające przy hodowli.
Dlatego trudno się dziwić, że w Polsce pojawia się coraz więcej sklepów, także działających w internecie i na portalach aukcyjnych, które oferują sprzedaż bonsai. Jest to w końcu zajęcie, które interesuje pokolenia, a rzadko kończy się na jednym drzewku – osoby, które raz zainteresowały się bonsai, na pewno będą wracały po więcej.
Gdzie najlepiej wybrać się po swoje pierwsze drzewko bonsai? Wydawałoby się, że najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do stacjonarnego sklepu, gdzie będziemy mogli na żywo zapoznać się z ofertą, wybrać interesujący nas gatunek drzewka i porozmawiać z ekspertem, który pomoże nam zorientować się w tajnikach tysiącletniej tradycji bonsai.
Mimo to, należy pamiętać że często kupno bonsai w internecie może być równie dobrym rozwiązaniem, a wiele internetowych sklepów oferuje kontakt z klientem równie dobry, jak sklepy stacjonarne.

https://www.ebonsai.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here