Tryb dnia

Tryb dnia często mamy odgórnie narzucony – można by tak stwierdzić. Budzimy się rano o wyznaczonej wcześniej godzinie. Co prawda sami ją wyznaczyliśmy, ale w oparciu o to, co musimy tego dnia zrobić. Czyli o której musimy wstać, by ze wszystkim zdążyć o właściwym czasie. Tak więc budzi nas budzik (obecnie najczęściej jest nim alarm w smartfonie lub telefonie komórkowym) ustawiony wieczorem dnia wcześniejszego.
Po obudzeniu się myjemy się, ubieramy, przygotowujemy sobie śniadanie, a następnie je spożywamy – to główne punkty „porannego programu dnia”. Niektórzy potrafią jeszcze urozmaicić sobie poranek na przykład joggingiem, przeglądaniem poczty w komputerze czy przejrzeniem swojego facebooka na smartfonie. Są i tacy, którzy już rano sprawdzają, co dziś w tv, żeby móc sobie zaplanować, co obejrzą po powrocie z pracy.
Na śniadanie jemy zazwyczaj tak zwane „szybkie i pożywne” co nieco. Mogą być to płatki kukurydziane z mlekiem, płatki owsiane gotowane na mleku, jogurty naturalne lub owocowe, kanapki różnego rodzaju, jajka na miękko lub twardo albo jajecznicę. Niektórzy przygotowują omleta. Często je się parówki lub kiełbaski.
Po poranku w domu następuje wyjście do pracy, dojazd, a następnie osiem godzin w miejscu pracy, standardowo rzecz ujmując. Dla niektórych jest to rutyna, nuda, mitręga, znój. Inni traktują swoją pracę jak realizację pasji i w pełni się jej poświęcają. Dzięki temu czas szybko im upływa.
Następnie następuje powrót do domu i tak zwany czas popołudniowy. A tutaj to już pełna dowolność najczęściej. Każdy robi co innego.

http://www.mamipapi.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrąd w domu
Następny artykułCorsa D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here