Nadmorskie miejscowości to nie tylko plaża i morze, dlatego możesz zabrać tam swoją rodzinę bez względu na to, jaka akurat dopisze Wam pogoda. W Pucku co prawda znajduje się piaszczysta plaża i molo, po którym przyjemnie jest spacerować, jednak miejscowość ta posiada także miejsca, które są mniej znane turystom. Wyszukaj apartament nad morzem i spędź weekend w Pucku.

Puck to niewielkie miasto położone w północnej Polsce, oddalone 54 km na północ od Gdańska oraz 463 km na północny zachód od Warszawy. Można dotrzeć tam zarówno, pociągiem, jak i samochodem, chociaż ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej komfortowa. Wówczas łatwiej nam będzie odwiedzać okoliczne atrakcje, które często są oddalone od centrum miasta, a także spakować wszystkie niezbędne nam rzeczy. Dodatkowo maj jest miesiącem, który ze względu na coraz cieplejsze dni, sprzyja odkrywaniu polskich miejscowości. Zarówno dorośli, jak i najmłodsi odczuwają potrzebę nabrania pozytywnej energii po zimowych miesiącach i spędzeniu trochę czasu na otwartej przestrzeni. Wycieczkę najlepiej rozpocząć od wyszukania noclegu, w tym przypadku warto sprawdzić apartamenty w Pucku. Zajrzyj na Sun&Snow i wybierz nocleg w dogodnej dla siebie cenie i lokalizacji.

Apartamenty w Pucku w pobliżu natury, która zaskakuje

Zaledwie 10 km od Pucka, położony jest przepiękny Rezerwat Przyrody Beka. Stanowi on ostoję dla blisko 200 gatunków ptaków, w tym przeszło 40 jest gatunkami, które gniazdują tutaj na stałe. Najcenniejsze z nich to gatunki związane ze zbiorowiskami łąkowymi, muraw napiaskowych i plażą, jak np. biegus zmienny, pliszka cytrynowa czy brodziec krwawodzioby, które trudno zobaczyć w innych rejonach Polski. Wszystkie te ptaki mają barwne i oryginalne upierzenie, co sprawia, że obserwacja ich w naturalnym środowisku jest podwójnie ciekawa.

Innym miejscem, w które warto zabrać swoich najbliższych, są Groty Mechowskie. Mało kto słyszał o jaskiniach na nizinach, w dodatku położonych nad polskim morzem. Ta w pobliżu Pucka, to jedyna taka jaskinia na całym Niżu Europejskim, powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia. Groty Mechowskie składają się z małych, nieprzekraczających 2 metry wysokości, korytarzy, które można pokonać nieco się schylając. Jest to atrakcja szczególnie ciekawa dla dzieci, gdyż pokonując krótkie labirynty, mogą się one poczuć jak w zaczarowanej kranie przygód.

Apartamenty w Pucku położone na terenie o bogatej i interesującej przeszłości

Jeśli chcesz, żeby Twoje dzieci mogły doświadczyć jak niezwykła potrafi być historia, to koniecznie zabierz je do Osady Średniowiecznej Sławutowo znajdującej się w pobliżu Pucka. W tym miejscu zrekonstruowano osadę średniowieczną z przełomu IX-X w. Dzisiejsza osada pełni funkcję kulturową, edukacyjną oraz turystyczną. Organizowane są tam żywe lekcje historii – warsztaty rzemieślnicze (garncarstwo, tkactwo, pieczenie podpłomyków, zdobnictwo w skórze, filcowanie), a także pokazy kuchni średniowiecznej. Dodatkowo możliwa jest także organizacja ogniska, co z pewnością jeszcze urozmaici spędzony w tym miejscu dzień.

Kolejną atrakcją, która umożliwia zdobycie interesującej wiedzy o ziemi puckiej, jest wizyta w Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Jego główny oddział mieści się w odrestaurowanej w latach 80-tych XX w. kamienicy zlokalizowanej w północnej części rynku. W piwnicach budynku prezentowana jest wystawa archeologiczna, opowiadająca o dziejach osadnictwa na Ziemi Puckiej w epoce kamienia (7000 – 1700 l. p.n.e.). Zwiedzający mają możliwość zobaczenia m.in. najstarszych narzędzi krzemiennych, naczyń czy ozdób (bursztynowa kolia, paciorki szklane i bursztynowe, fibule itp.). Z kolei ekspozycja znajdująca się na piętrze poświęcona jest dziejom średniowiecznego Pucka.

Region Kaszub, w którym ulokowany jest Puck, to obszar bogaty pod względem historycznym, a przy tym zawiera w sobie również przepiękne naturalne krajobrazy. Spędzanie czasu wspólnie z rodziną na plaży to tylko jedna z bardzo wielu propozycji i z pewnością warto odkryć tę część pomorza. Przed podróżą zadbaj o komfort swój i swoich najbliższych i zarezerwuj apartamenty w Pucku na Sun&Snow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here