Wybieramy najlepszy hotel na konferencje

Organizowanie konferencji na pewno nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli ktoś ma już doświadczenie, wtedy jest o wiele prościej, ale i tak trzeba poświęcić sporo czasu, zrobić dobry research ofert hotelowych i zadbać o swoich gości, aby konferencja była w pełni udana.

Dobry hotel to podstawa

Najlepsi prelegenci, ciekawe panele tematyczne to bardzo dużo, ale aby biznesowe spotkanie zaliczyć do udanych, potrzebny jest najwyższej jakości hotel. Mimo że jest ich mnóstwo w różnych zakątkach Polski, to nie każdy nadaje się na przeprowadzenie tego typu imprezy. Powinno być to miejsce funkcjonalne i komfortowe, gdzie będzie można sprawnie przeprowadzić konferencje, ale też odpocząć po całodniowym wysiłku intelektualnym. Nie można sobie pozwolić na żadne niedociągnięcia. Kiepska obsługa imprezy, niepraktyczne pokoje hotelowe czy też brak atrakcji po skończonych debatach – to wszystko sprawia, że część gości może wyjechać z duży niesmakiem. Na co więc zwraca szczególną uwagę?

Lokalizacja hotelu – gwarant sukcesu

Można nocować w wielu miejscach, ale kiedy przyjeżdża się na spotkanie biznesowe, a szczególnie gdy jest się prelegentem, człowiek potrzebuje po skończonych wykładach wyciszenia. Hotele położone nad jeziorem stanowią dużą konkurencje dla tych, które znajdują się w  centrum zakorkowanego miasta. Dotarcie na konkretną godzinę często graniczy z cudem, a po takiej przeprawie nie ma się już siły na aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Hotele z widokiem na zbiorniki wodne przyciągają klientów jak magnes, o czym można sobie poczytać m.in. na tej oto stronie. Cisza, spokój i relaks na plaży to często mocno wyczekiwane przez gości  punkty dnia. To spora atrakcja turystyczna dla hotelowych gości. Konferencja nad jeziorem – czy nie brzmi to zachęcająco?

Dobrze wyposażona sala

Każda konferencja odbywa się zazwyczaj na sali. Dobry, renomowany hotel powinien mieć kilka mniejszych lub większych sal konferencyjnych. Muszą być tak rozlokowane, aby służyły uczestnikom różnych spotkań czy konferencji bez wzajemnego przeszkadzania sobie. Kolejna kwestia to odpowiednie oświetlenie, które ma być jasne i eleganckie oraz dające możliwość przyciemniania. Bardzo ważne są także krzesła, koniecznie wygodne, czasami zaopatrzone w pulpit do pisania. Na salach konferencyjnych nie powinno także zabraknąć rzutników, laptopów i innych sprzętów, które ułatwiają przeprowadzenie każdej konferencji.

Obsługa hotelowa, liczne atrakcje

Doświadczony zespół obsługi hotelowej powinien dbać o komfort klienta podczas całego pobytu. Dobrze by było, jakby pracownicy znali chociaż język angielski w stopniu komunikatywnym. W innym przypadku rozmowa z gościem z zagranicy może skończyć się obopólną frustracją. Bariera językowa nie może być przeszkodą w kontaktach gości z personelem.

Oprócz tego hotel na konferencje powinien stwarzać możliwość organizowania wyjść do sauny, na basen czy do SPA. Tego typu atrakcje dostępne w ramach opłaty za pobyt to bardzo lukratywna oferta. Dla uczestników konferencji można wykupić specjalne pakiety uwzględniające konkretny zestaw zabiegów.

Ten, kto stoi przed wyzwaniem zorganizowania spotkania biznesowego, ten musi zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół, aby konferencji przebiegła na najwyższym poziomie, a po niej goście mogli miło i w komfortowych warunkach spędzać czas. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here