Wycieczki last minute - co to takiego?

Gdy dni stają się dłuższe, a noce cieplejsze, gdzieś z tyłu głowy zaczyna świtać myśl, że już niedługo nadejdzie idealny moment na wyruszenie na wakacje. Niby pogoda panująca w Polsce potrafi w stu procentach sprzyjać takiemu letniemu wypoczynkowi, ale jednak dużo większą gwarancję natknięcia się na tą idealną aurę uzyskują turyści, którzy wyjeżdżają do egzotycznych krajów. Polacy lubią je zresztą odwiedzać. Czują się lepiej, gdy opuszczają swoje rodzinne okolice na czas wakacji, by po powrocie z urlopu móc podzielić się swoimi wrażeniami z Turcji czy Grecji ze współpracownikami, znajomymi i rodziną. W pewnym stopniu daje im to poczucie wyższej wartości – w końcu zagraniczny wyjazd to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Tak to wygląda z jednej strony, bo znowu niektórzy uważają nawet, że wakacje spędzone w krajach egzotycznych potrafią być dużo tańsze od tych odbywających się w Polsce. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. A nawet jeśli ktoś nie chce sam się nią zajmować, zawsze może postawić na wycieczki last minute, na których też na pewno całkiem sporo zaoszczędzi.

Czym są wycieczki i wakacje last minute? Większości turystów kojarzą się one z załatwianiem wszystkiego na ostatnią chwilę. Mogłoby się wydawać, że taką wycieczkę rezerwuje się na dzień przed wylotem, uzyskując jakieś kilkanaście godzin na to, by spakować swoje walizki, dokupić niezbędne rzeczy, a jeszcze do tego załatwić sobie wolne w pracy i mniej więcej zapoznać się z docelowym krajem. Często tak to właśnie wygląda – wszystko dzieje się w dużym pośpiechu – ale jednak niektóre wycieczki last minute dają turystom znacznie więcej czasu na takie „przygotowania”. Niekoniecznie decyzję o skorzystaniu z takiej oferty trzeba podejmować dosłownie z dnia na dzień. Jeżeli dla kogoś jest to gruba przesada, może on szukać wycieczek last minute, które wymagają rezerwacji na mniej więcej tydzień przed wylotem. Niby te siedem dni to nie jest dużo czasu, ale już dla osób prowadzących własne działalności gospodarcze jest to wystarczająca ilość do tego, by pozamykać wszystkie sprawy zawodowe i na spokojnie wyjechać gdzieś dalej. Spontaniczność w tym przypadku będzie się więc opłacać.

Wycieczki last minute nigdy nie były jednak i nie będą optymalnym wyborem dla każdego. Rzadko kiedy skorzystają z nich całe rodziny lub większe paczki turystów. Bo nawet jeśli wszyscy członkowie ekipy będą w każdej chwili gotowi do wyjazdu, nie musząc go uzależniać od swojej pracy czy innych obowiązków, to jednak najatrakcyjniejsze oferty są sprzedawane pojedynczo. Trudno natknąć się na wakacje last minute kierowane do grupy kilku czy tym bardziej kilkunastu osób. Biura podróży oferują je bowiem w momencie, gdy jakiś z ich klientów nagle zrezygnuje z zarezerwowanej wycieczki i muszą na szybko uzupełnić kimś wolne miejsce. Wiedzą, że w takiej chwili trudno by im było odsprzedać komuś wakacje w normalnej cenie. Z tego względu zwolnione miejsce zostaje przecenione, a inny turysta może na nie wskoczyć i sporo na tym zaoszczędzić.

http://www.weuropie.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWczasy na Teneryfie
Następny artykułWakacje z dziećmi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here