To miasto przyciąga ciekawą historią, wyjątkową atmosferą oraz zabytkami, które mogą oczarować każdego. Kto w czasie wycieczki po terenie województwa opolskiego zajrzy na teren Prudnika, ten z pewnością nie będzie żałować. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Ciekawe zabytki i piękne budowle spotkać można na terenie całego miasta, jednak te atrakcje, które stały się wizytówkami Prudnika, skupiły się w rejonie rynku. Plac ten jest jednym z ważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po Prudniku – nie bez powodu. Co można zobaczyć w rejonie rynku?

Prudnicki rynek oraz jego najbliższe otoczenie to przede wszystkim historyczny układ urbanistyczny. Tu wciąż można poczuć klimat dawnego miasta i nacieszyć się jego niepowtarzalną atmosferą. Można tu również zobaczyć kilka ciekawych budowli, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje ratusz miejski. Może się on pochwalić wysoką wieżą (63metry) oraz ciekawą elewacją. Sam ratusz to ciekawy przykład połączenia stylu barokowego z klasycystycznym. Obecna siedziba władz miejskich powstała w XVIII wieku, w miejscu, w którym już w okresie średniowiecza istniała budowla ratuszowa. Gmach ten może się pochwalić interesującym otoczeniem. Wśród zabytków, które można zobaczyć, znajdują się m. in. barokowa fontanna, Kolumna Maryjna oraz figura przedstawiająca św. Jana Nepomucena. W rejonie rynku piękną kolekcję zabytków tworzą też kamieniczki, w gronie których nie brak ciekawych zabytków z XVIII stulecia.

http://www.flypolska.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here