Chyba nie istnieje na świecie człowiek, który choć raz nie zmagałby się z problemem zgagi. Nieprzyjemne uczucie pieczenia, czy wręcz palenia w gardle i przełyku spotyka nas bez ostrzeżenia i sprawia, ze czujemy się niekomfortowo. Co jest przyczyną powstawania zgagi?
Zgaga występują podczas przebiegu niektórych chorób, ale też możemy odczuwać jej skutki w związku z nieprawidłową dietą czy podczas stosowania różnego rodzaju używek. Często za podłoże zgagi uznaje się nieprawidłową dietę, która jest wręcz niezdrowa, gdyż obfituje w produkty przygotowywane w głębokim tłuszczu, smażone, doprawiane dużą ilością ostrych przypraw, a także bardzo słodkie- ciasta z kremem na bazie tłustej śmietany, lody z polewą i dodatkami, naleśniki polane płynną czekoladą. Wiele osób może stwierdzić, że wszystko to, co smaczne powoduje powstawanie zgagi. Poniekąd stwierdzenie te można uznać za prawidłowe- wiele smacznych potraw przyrządzanych jest z użyciem ostrych przypraw i tłuszczu, a przecież nie pozostaje to bez wpływu na nasz organizm. Pierwszym skutkiem będzie na pewno przybranie na wadze- jedząc tłuste lub bardzo słodkie produkty w krótkim czasie uda się nam zgromadzić całkiem sporo tłuszczu w tkance podskórnej, ale też i w innych narządach, co stanie się powodem przybrania kilku czy kilkunastu kilogramów, których wcale nie jest tak łatwo zgubić. Kolejnym skutkiem jest właśnie złe samopoczucie, refluks i zgaga, osłabienie, zmęczenie, uczucie ociężałości. Dlatego prawidłowa dieta jest tak ważna dla prawidłowego rozwoju, idealnej sylwetki i ogólnego zdrowia.
Oczywiście na zgagę możemy znaleźć szereg leków w każdej aptece, lecz jest to tylko maskowanie problemu. A spożywanie kolejnej dawki leków nie pozostaje bez wpływu na naszą wątrobę i inne narządy wewnętrzne.
Dlatego aby nie groziła nam zgaga starajmy się odżywiać zdrowo z zachowaniem kilku prostych zasad- spożywajmy dużo świeżych, sezonowych owoców i warzyw, wybierajmy produkty nieprzetworzone, częściej gotujmy nasze potrawy zamiast je smażyć.

http://www.galax-sport.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWysypka.
Następny artykułCo warto jeść na diecie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here