10.4 C
Warsaw
niedziela, wrzesień 19, 2021

Dlaczego powinieneś mieć firmową stronę www?

0
Dlaczego powinieneś mieć firmową stronę www

Posiadasz własny biznes, ale do tej pory nie przywiązywałeś szczególnej wagi do strony internetowej swojego przedsiębiorstwa? Jeśli tak, najwyższa pora to zmienić! Zastanawiasz się pewnie, dlaczego – podpowiemy ci, czemu własna witryna www to must have w obecnych czasach.

Strona, która opowie klientom o twojej firmie

Strona firmowa to przede wszystkim karta wizytowa twojej firmy. Ludzie obecnie pierwszych informacji szukają w internecie. Nic więc dziwnego, że chcą poznać również twoje przedsiębiorstwo w ten sposób. Pozwól im na to, a na pewno będą do niego bardziej przekonani niż do firmy, która nie posiada własnej witryny.

Własna strona internetowa pozwoli ci przedstawić twoje przedsiębiorstwo od najlepszej strony. Zaprezentuje jego historię i doświadczenia. Jeśli posiadasz atrakcyjne zdjęcia, będziesz mógł je za tam umieścić, tworząc prawdziwe portfolio swoich wykonanych prac. Dzięki nim będziesz mógł udowodnić, na jakie efekty mogą liczyć twoi kolejni klienci.

Na swojej stronie możesz pochwalić się także podwładnymi. Jeśli w twojej firmie pracują wybitni specjaliści, nie wahaj się przed tym, by o nich opowiedzieć. Podkreśl, gdzie się uczyli, jakie dodatkowe kursy, szkolenia czy praktyki odbyli. Niech twoi przyszli klienci wiedzą, dlaczego twój lokal różni się pozostałych i jaką ma nad nimi przewagę.

Strona, na której staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie

Decydując się na założenie strony internetowej, możesz jednocześnie założyć blog, który będzie przy niej działał. Blog pozwoli ci na publikację artykułów branżowych i specjalistycznych z tego zakresu, jakim na co dzień się zajmujesz. W efekcie pokażesz się swoim klientom jako najlepszy specjalista w swojej dziedzinie, który potrafi nie tylko zaproponować im dany towar lub usługę, ale także doskonale doradzić.

Reklama w internecie

Nie ukrywajmy – strony internetowe tworzymy po to, aby również zareklamować się w internecie. Dlaczego nie miałbyś tego zrobić? Dzięki witrynie jeszcze więcej osób będzie mogło trafić do twojej firmy i skorzystać z jej usług lub produktów. W ten sposób będziesz miał nowe, jeszcze szersze grono klientów.

Jeśli połączysz działania na własnej stronie internetowej z innymi formami reklamy, takimi jak media społecznościowe, uzyskasz w pełni harmonijne przesłanie, które na pewno jeszcze bardziej spodoba się twoim klientom.

Profesjonalna witryna będzie najlepsza

Znając już te kilka zalet posiadania własnej strony internetowej, powinieneś zastanowić się, w jaki sposób ją przygotować. Oczywiście, możesz próbować zająć się wszystkim sam, ale jeśli nie czujesz się na to gotów, na pewno znajdziesz dla siebie fachową pomoc. Strony internetowe Poznań, oferowane przez Studio Kreacja, na pewno spełnią wszystkie twoje wymagania i pozwolą cieszyć się wszystkimi ich zaletami.

Czy współpraca z trenerem personalnym to dobra decyzja?

0
Czy współpraca z trenerem personalnym to dobra decyzja

Nie łatwo jest zgubić nadprogramowe kilogramy. Osoby walczące z nadwagą, otyłością na pewno coś mogłyby powiedzieć na ten temat. Jak zgubić ten nieprzyjemny „nadbagaż”, który na pewno nie raz może komuś utrudniać życie? Okazuje się, że odpowiedź wcale nie będzie trudna. Dobrym wyborem może okazać się trener personalny, a także dietetyk.

Zalety współpracy z trenerem personalnym

Niektórzy powiedzą, że to chwilowa moda, ale tak nie jest. Zdecydowana większość osób mających problemy z dużą wagą przyznaje się, że tylko obecność trenera personalnego potrafiła doprowadzić ich do „porządku” z własnym ciałem. W obecnych czasach z takim trenerem (a także dietetykiem) można pracować nie tylko podczas osobistych spotkań, ale także online. Wróćmy jednak do zalet współpracy z osobistym trenerem. Oto kilka najważniejszych powodów:

 • motywacja – pieniądze wydane na współpracę z taką osobą są już jedną z pierwszych motywacji,
 • prawidłowa technika ćwiczeń i zmniejszenie ryzyka kontuzji,
 • ćwiczenia dopasowane do potrzeb klienta,
 • doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje – trenerzy personalni (przykładową ofertę można obejrzeć, chociażby na https://dietanakazdycel.pl/) mają doświadczenie w pracy z różnymi osobami.

Zdrowe żywienie

Nawet jeżeli nie mamy szansy spotkać się z kimś twarzą w twarz, to korzystajmy z możliwości, jakie oferuje nam współczesny świat, np. internet. Dzięki temu można zdecydować się także na współpracę z osobami z innych miast, które są godne uwagi potencjalnie zainteresowanych osób.

Dobry dietetyk zawsze bierze pod uwagę indywidualne potrzeby swoich klientów, uwzględniając wiele czynników, jak np. tryb życia, rodzaj pracy, aktywność ruchowa. Nie można również zapominać o stanie zdrowia i predyspozycjach do pewnych chorób. Dietetyk musi również uwzględnić czynniki alergiczne. Na tej podstawie jest w stanie ułożyć indywidualnie dopasowaną dietę, której zadaniem będzie zmniejszenie aktualnej wagi. To właśnie dzięki takim osobom już po jakimś czasie będzie można obserwować pożądane efekty.

Jakie głośniki do kampera?

0
Jakie głośniki do kampera

Dobre nagłośnienie kampera to niezbędna część pojazdu każdego fana muzyki. Podróż w towarzystwie ulubionych piosenek pozwala się zrelaksować i sprawia, że droga się nie dłuży. Jak skompletować idealne nagłośnienie kampera?

Higienistka stomatologiczna – jak nauczyć się tego zawodu za darmo?

0
Higienistka stomatologiczna

Ukończenie policealnego kierunku higienistka stomatologiczna to szansa na zdobycie dobrego zawodu i to całkowicie za darmo. Czym zajmuje się higienistka, dlaczego warto nią zostać i co zrobić, by podjąć naukę?

Ludzie są coraz bardziej świadomi jak ważne jest dbanie o zęby, dlatego cały czas powstają nowe gabinety stomatologiczne. Zatrudnienie w nich znajdują nie tylko lekarze dentyści, ale także personel pomocniczy – higienistki stomatologiczne i asystentki. Pomagają przy zabiegach, a higienistka również samodzielnie przeprowadza zabiegi pod nadzorem lekarza stomatologa.

Czym zajmuje się higienistka stomatologiczna?

Higienistka w odróżnieniu od asystentki stomatologicznej sama wykonuje zabiegi profilaktyczne, oczywiście z zalecenia i pod kontrolą lekarza. Przede wszystkim dba o higienę i estetyczny wygląd zębów pacjentów poprzez usuwanie osadu i kamienia nazębnego (skaling). Wykonuje także lakowanie, czyli zamykanie bruzd i lakierowanie, a także polerowanie oraz piaskowanie. Poza tym, zajmuje się również edukacją w zakresie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Obejmuje ona m.in.: instruktaż jak prawidłowo myć zęby (naukę szczotkowania i nitkowania), diagnozę problemów i złych nawyków oraz dobór środków do higieny jamy ustnej.

Dlaczego warto zostać higienistką stomatologiczną?

Jeśli zastanawiasz się czy wybrać naukę na kierunku higienistka stomatologiczna, powinieneś zapoznać się z zaletami tego zawodu. Są to przede wszystkim:

 • kontakt z ludźmi

Higienistka ma spory kontakt z pacjentami z tego względu, że zazwyczaj może im poświęcić więcej uwagi niż stomatolog. Poza tym, pacjenci czują się swobodniej podczas rozmowy z nią niż z lekarzem i łatwiej przyznają się do złych nawyków higieny jamy ustnej.

 • prestiż zawodu

Higienistka to instruktorka higieny jamy ustnej, która jest niezwykle ważna dla zdrowia całego organizmu człowieka. Powinna być wzorem dla pacjenta w zakresie dbania o zęby.

 • atrakcyjne wynagrodzenie

Profesjonalna higienistka jest bardzo potrzebna w każdym gabinecie stomatologicznym. Jest nieocenioną pomocą dla lekarza, stąd może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie za swoją pracę.

 • możliwość rozwoju

Higienistka możesię rozwijać zawodowo, uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach. Co roku odbywają się również konferencje dla higienistek i asystentek stomatologicznych.

 • łatwość i szybkość uzyskania kwalifikacji zawodowych

Aby zostać higienistką, należy ukończyć 2-letni kierunek w szkole policealnej medycznej i zdać egzamin.

 • praca z misją

Celem pracy higienistki jest promocja zdrowia jamy ustnej. Ma uświadamiać społeczeństwo jak ważne jest dbanie o zęby i dziąsła.

Co zrobić, by zostać higienistką stomatologiczną za darmo?

Aby móc pracować w zawodzie higienistki stomatologicznej, trzeba ukończyć szkołę policealną na tym kierunku. Jak to zrobić? Po ukończeniu liceum lub technikum – a dokładnie po 3 lub 4 latach nauki w liceum albo 4 latach nauki w technikum – można zapisać się do szkoły policealnej medycznej. Nie jest wymagana zdana matura. Nauka trwa jedynie 2 lata, a zajęcia odbywają się w systemie zaocznym. Co ważne – kształcenie jest bezpłatne. Po ukończeniu nauki należy zdać egzamin zewnętrzny, przeprowadzany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do niego nie jest obowiązkowe, chyba że chce się uzyskać kwalifikację zawodową. Absolwentka uzyskuje tytuł higienistki stomatologicznej oraz kwalifikację MED.02 – wykonywanie świadczeń stomatologicznych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia jamy ustnej oraz współuczestniczenie w procesie leczenia. Potwierdzeniem wykształcenia jest świadectwo zgodne ze wzorem MEN.

Więcej informacji na temat możliwości kształcenia na kierunku higienistka stomatologiczna można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/higienistka-stomatologiczna.

Artykuł sponsorowany.

Ból gardła – najczęstsze przyczyny i sposoby na jego złagodzenie

0
Ból gardła

Ból gardła to powszechna dolegliwość, która może być spowodowana przez różne czynniki. Co należy wiedzieć o źródłach jej pochodzenia? Jakie są najczęstsze przyczyny bólu gardła i jak złagodzić dokuczliwe, drażniące uczucie pieczenia?

Infekcje wirusowe i bakteryjne

Za większość bólów gardła odpowiadają wirusy, przede wszystkim wirusy wywołujące przeziębienie i grypę. Dolegliwości bólowe mogą wiązać się też z mononukleozą, odrą, świnką oraz ospą wietrzną. Przyczyną bólu gardła bywają także infekcje bakteryjne, m.in. bakteryjne zapalenie migdałków czy infekcje przenoszone drogą płciową, np. chlamydioza czy rzeżączka. W łagodzeniu bólu gardła spowodowanego przez wirusy sprawdzają się dostępne bez recepty leki na ból gardła takie jak pastylki do ssania czy aerozole. Przy infekcjach bakteryjnych konieczne okazuje się zastosowanie antybiotyku.

Podrażnienia wywołane różnymi czynnikami

Przyczyną bólu gardła mogą być również podrażnienia spowodowane przez dym papierosowy, zanieczyszczenia powietrza, środki czystości czy suche powietrze. Do podrażnień nierzadko prowadzi utknięcie w gardle kawałka jedzenia. Ponadto powodem bólu może być uraz gardła, np. uderzenie w szyję.

Alergia

Nadmierna reakcja układu odpornościowego na alergeny może dawać objawy takie jak przekrwienie błony śluzowej nosa czy podrażnienie gardła. Suchy kaszel towarzyszący alergii również działa drażniąco na tkanki dróg oddechowych. Nieprzyjemne dolegliwości dodatkowo potęguje spływanie wydzieliny po tylnej części gardła.

Choroba refluksowa przełyku

Ból i pieczenie gardła mogą być spowodowane również przez chorobę refluksową przełyku. W przypadku tej dolegliwości kwas żołądkowy cofa się do przełyku i podrażnia gardło, powodując nieprzyjemne uczucie palenia.

Jak złagodzić ból gardła?

Leki na ból gardła mogą mieć postać pastylek do ssania, tabletek doustnych, syropów, sprayów i płukanek. Przyjmuje się je zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza. Przy bakteryjnych infekcjach stosuje się ponadto antybiotykoterapię, a przy alergii – leki na alergię. W przypadku bólu gardła lepiej zrezygnować z picia alkoholu, palenia papierosów, spożywania gorących potraw i napojów oraz używania ostrych przypraw. Nie należy dodatkowo podrażniać błony śluzowej. Wskazane jest przyjmowanie dużych ilości płynów, aby dobrze nawilżyć organizm.

W łagodzeniu bólu gardła sprawdza się miód. Aby nie stracił swoich właściwości, należy rozpuścić go w ostudzonej wodzie. Przygotowany napój pije się małymi łykami. Można zdecydować się też na płukanie gardła ciepłą wodą z solą albo naparem z szałwii. Ponadto, aby przynieść ulgę obolałemu gardłu, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i czystość powietrza. Należy regularnie wietrzyć pomieszczenia, a w sezonie grzewczym korzystać z nawilżacza lub rozwieszać na kaloryferach mokre ręczniki.

Ból gardła często jest rezultatem zapalenia błony śluzowej gardła spowodowanego przez wirusy albo bakterie. Przyczynami dolegliwości mogą być też urazy mechaniczne, podrażnienia, ciała obce, choroba refluksowa przełyku albo alergia. Warto dopasować sposób leczenia bólu gardła do jego pochodzenia, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Ponadto należy unikać podrażniania błony śluzowej i sięgać po domowe lub farmaceutyczne środki na złagodzenie bólu, by poczuć ulgę i poprawić swoje samopoczucie.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na wakacjach dzięki aplikacji mobilnej?

0
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na wakacjach dzięki aplikacji mobilnej

Lato to idealny moment na spędzenie większej ilości czasu z dzieckiem. Wiadomo jednak, że im starsze ono jest, tym więcej swobody potrzebuje. Warto więc obdarzyć je zaufaniem i pozwolić mu na zawieranie przyjaźni z rówieśnikami.

Niepokoisz się, że Twoje dziecko może zbytnio oddalić się od domku letniskowego, hotelu lub ośrodka wypoczynkowego, w którym mieszkacie? Obawiasz się o jego bezpieczeństwo, gdy spędza czas z nowymi znajomymi? Mamy na to rozwiązanie – jest nim monitoring lokalizacji dziecka za pomocą mobilnej aplikacji IKOL X. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się więcej.

Sprawdź, gdzie przebywa Twoje dziecko

Jeżeli chcesz zyskać pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne, dobrym pomysłem będzie zainstalowanie na jego telefonie aplikacji IKOL X. Zmieni ona jego telefon w przenośny lokalizator. Wystarczy, że smartfon dziecka będzie połączony z Internetem, a dane lokalizacyjne pozostaną włączone.

Aby mieć dostęp do mapy, musisz zalogować się na stronie system.ikol.pl lub ściągnąć na swój smartfon IKOL Tracker – specjalną aplikację stworzoną w celu obserwowania położenia lokalizatorów.

Jak zacząć obserwować dziecko za pomocą IKOL Tracker?

Pragniesz skorzystać z opcji, jakie oferują Ci nowe technologie, by chronić swoje dziecko, ale nie wiesz, jak to zrobić? To naprawdę proste.

Wystarczy że:

 • zainstalujesz na telefonie dziecka mobilną aplikację IKOL X (pamiętaj przy tym o włączeniu danych lokalizacyjnych i komórkowej transmisji danych),
 • ściągniesz na swój smartfon aplikację do śledzenia telefonu IKOL Tracker,
 • dodasz telefon dziecka jako nowy lokalizator w IKOL Tracker.

ikolNależy przy tym zauważyć, że aplikacja IKOL X jest obecnie dostępna jedynie dla urządzeń działających w oparciu o system Android i mających dostęp do sklepu Google Play. Inaczej jest w przypadku IKOL Tracker – z tego narzędzia możesz korzystać także wtedy, gdy jesteś posiadaczem iPhone’a.

Ochrona nastolatka, gdy wyjeżdża na festiwal – przycisk SOS

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, który chce wybrać się ze znajomymi na festiwal muzyczny lub po prostu wakacje w innym mieście – tu także sprawdzą się wcześniej wspomniane aplikacje.

W ten sposób nie tylko zyskasz pewność, że Twoje dziecko rzeczywiście przebywa tam, gdzie powinno, ale też natychmiast zareagujesz, jeśli przydarzy mu się coś nieoczekiwanego.

Gdy Twoje dziecko będzie potrzebować pomocy – wystarczy, że wciśnie znajdujący się w aplikacji przycisk SOS. W ten sposób zostanie do Ciebie wysłany alert – może on być dostarczony SMS-em, e-mailem lub poprzez powiadomienie z IKOL Tracker. To, który sposób komunikacji wolisz, zależy wyłącznie od Ciebie – w ustawieniach możesz wybrać najbardziej dogodną dla Ciebie opcję.

Bezpieczeństwo dziecka na letnim obozie

Każdy rodzic, który wysyła pociechę na letni obóz, doświadcza takich samych obaw, o jakich wspomnieliśmy wcześniej. Zapewne nie jesteś tutaj wyjątkiem – więc aby pozbyć się uczucia niepokoju, warto, byś zdecydował się na śledzenie miejsca pobytu dziecka za pomocą mobilnej aplikacji.

Możesz również ustalić w IKOL Tracker alert obszaru. Jeśli dziecko przekroczy granicę terenu, na którym powinno się znajdować i odejdzie za daleko –będziesz pierwszą osobą, która się o tym dowie.

Spokój i komfort z aplikacjami do monitoringu

Teraz, gdy wiesz już, jak działają IKOL X i IKOL Tracker – pora przejść od teorii do praktyki, by w każdej chwili mieć możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się Twój syn lub córka.

Już dziś sprawdź, jak funkcjonalne są powyższe narzędzia do monitoringu GPS i poczuj spokój, który Ci zagwarantują.

Przekąski na urodziny – czym zaskoczyć swoich gości?

0
Przekąski na urodziny

Urodziny to doskonała okazja, żeby spędzić czas w gronie najbliższych i wspólnie dobrze się bawić. Idealnym uzupełnieniem takiego przyjęcia jest oczywiście dobre jedzenie. A przygotowanie idealnego menu, warto zacząć już na kilka dni przed planowaną imprezą.

Na jakie aspekty będziesz musiał zwrócić uwagę, gdy zaopiekujesz się zwierzęciem?

0
zaopiekujesz się zwierzęciem

Przez wiele lat spora część osób przed wyborem zwierzęcia nie zastanawia się nad tym, jak zapewnić mu doskonałe warunki do życia. Byli zdania, że wystarczą resztki z obiadu, miska i miejsce do spania. Na szczęście z biegiem lat zmieniła się świadomość ludzi i obecnie dominują osoby, które zapewniają nie tylko niezbędne minimum, ale również znacznie więcej swoim zwierzętom.  Na co zatem zwracają uwagę i na co ty powinieneś zwracać, jeśli decydujesz się na przygarnięcie czworonoga?

Odpowiednia wiedza

Przygarnięcie zwierzęcia do domu to duża odpowiedzialność. Dlatego przyszli właściciel powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z literaturą, która wprowadzi ich do świata wiedzy o danym gatunku i pozwoli na zadbanie o jego podstawowe potrzeby. Zwierzęta to organizmy żywe, które odczuwają ból, potrafią tęsknić i przyzwyczajają się do właściciela. Jedynie w przypadku ryb, gadów, płazów czy pająków jest nieco inaczej, ale również one potrzebują odpowiednich warunków do życia, choć obejdą się  bez twojej uwagi, dotykania ich czy głaskania.

Zwierzę to odpowiedzialność

Wybierając do domu dane zwierzę, musisz pamiętać, że to ty jesteś za nie odpowiedzialny. Nie powinieneś adoptować bądź kupować go pod wpływem chwili, silnych emocji czy jako prezentu dla dziecka, rodziny czy przyjaciół. Niestety często zdarza się, że są to niechciane prezenty, które bardzo szybko lądują na ulicy.

Powinieneś również pamiętać, że zwierzęta to duży obowiązek, więc jeśli nie jesteś w stanie zapewnić im wizyt u weterynarza, leków, prawidłowego żywienia czy czasu, to wstrzymaj się z zakupem bądź adopcją do momentu, kiedy będziesz w stanie o to wszystko zadbać. Nie traktuj też zwierząt jak tymczasowej zachcianki, której możesz pozbyć się na przykład z powodu wakacji. Jeśli wyjeżdżasz, poproś o opiekę nad zwierzęciem zaufaną osobę, zatrudnij opiekuna, wynajmij hotel albo zabierz ze sobą do miejsca, które zgadza się na pobyt pupila.

Jedzenie i woda

Aby zapewnić zwierzęciu jak najlepsze warunki, powinieneś dobrać dla niego odpowiednią karmę. Musi być zbilansowana w taki sposób, aby dostarczała wszystkich makro- i mikroelementów, niezbędnych dla danego gatunku i rasy. Jeśli nie jest ci łatwo znaleźć idealną, możesz zawsze uzupełnić ją o dodatkowe suplementy, które znajdziesz w sklepie Pet Centrum.

Pamiętaj o tym, aby miska z wodą była zawsze pełna, a jeśli nie masz za dużo czasu na to, by ciągle ją uzupełniać i wymieniać, możesz zamiast miski wybrać fontannę. Dzięki obiegowi wody i filtrom woda będzie zawsze świeża i smaczna, a ponadto, nie będziesz zbyt często musiał jej wymieniać. Jest to duże ułatwienie dla właścicieli psów i kotów. 

Legowiska, drapaki i inne elementy wyposażenia

Oczywiście warto również wyposażyć zwierzęta w wygodne i przestronne legowiska. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku psów, które z pewnością polubią wyznaczone dla nich miejsca, w których będą mogły spokojnie odpocząć.

Kotom należy zapewnić drapak, który pozwoli na zaspokojenie naturalnej potrzeby drapania, a jednocześnie uchroni meble od kocich pazurów. Należy również zadbać o odpowiednie zabawki dla zwierząt, dzięki którym nie będą się nudziły podczas twojej nieobecności, co zmniejszy ryzyko dewastacji mieszkania.

Warto zadbać także o odpowiednie preparaty przeciwko pasożytom czy specjalnie dostosowane do skóry zwierząt szampony.

Nie kupuj, wypożycz!

0
wypożycz

Budując dom systemem gospodarczym, często napotykamy problem z poradzeniem sobie z jakąś pracą bez specjalistycznego sprzętu. Jednak kupowanie wszystkiego po kolei w przypadku prywatnego inwestora nie ma sensu i sprawdza się jedynie wśród przedstawicieli firm budowlanych oraz deweloperów z własnym parkiem maszyn. Amatorowi zupełnie wystarczą całkiem podstawowe narzędzie, gdyż pozostałe może po prostu wygodnie wypożyczyć na określony czas, szczególnie gdy chodzi o sprzęt naprawdę dużego kalibru. Nie trzeba mieć firmy, by skorzystać z takiej możliwości. Wielu przedsiębiorców świadczy takie usługi przede wszystkim dla klientów prywatnych.

Wypożyczyć można wszystko

Od narzędzi i elektronarzędzi, po ciężki sprzęt budowlany, oczywiście wraz z obsługą przez profesjonalnego i doświadczonego operatora maszyn, który wykona dokładnie to, czego nam potrzeba. Dobrym przykładem jest tu wypożyczalnia JPD, gdzie możemy wynająć nie tylko koparkę czy ładowarkę, ale także myjkę ciśnieniową albo młot udarowy. Najlepiej zapoznać się z katalogiem, na https://www.jpd.com.pl/, gdzie od razu możemy się zorientować w formalnościach, których zresztą nie ma wcale zbyt wiele. W XXI wieku nie trzeba kombinować i pożyczać po znajomych lub prosić miejscowej firmy budowlanej o udostępnienie maszyny, zresztą zwykle po znacznie zawyżonej cenie.

Plusem wypożyczania sprzętu budowlanego wraz z operatorem jest fakt, że to on bierze na siebie wszelką odpowiedzialność nie tylko za jego obsługę, ale przede wszystkim za wszelkie nieprzewidziane zdarzenia czy awarie. Dzięki temu możemy ze spokojną głową przyglądać się postępowi prac nad naszym wymarzonym domem jednorodzinnym i nie przejmować się, czy zdołamy sobie poradzić z zadaniem.

Wypożyczalnie narzędzi i maszyn budowlanych mają zdecydowanie więcej plusów niż minusów i warto przemyśleć takie rozwiązanie na etapie budowy domu. Często wychodzi znacznie taniej niż zatrudnienie firmy budowlanej, a już na pewno jest tańsze od samodzielnego zakupu potrzebnego sprzętu. Dzięki tej opcji wszystko będzie wykonane sprawnie, możliwie tanio i na czas.

Pierwsza rozmowa z rodziną podopiecznego – co warto wiedzieć?

0
Pierwsza rozmowa z rodziną podopiecznego

Jeśli wyjeżdżasz do pracy jako opiekunka osób starszych po raz pierwszy, warto zapoznać się z poradami na temat tego, jak powinna wyglądać pierwsza rozmowa z rodziną podopiecznego i samym seniorem. To bardzo ważne, bo dzięki tej rozmowie dokładnie poznasz swoje obowiązki i zapoznasz się z sytuacją seniora.

Chcesz zostać opiekunką osób starszych? Praca ta jest wymagająca, ale ma wiele zalet. Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka seniora bywa stresujący. Stres ten związany jest z tym, że wyjeżdża się do innego kraju, rozmawia się w obcym języku, nie zna się podopiecznego i jego rodziny – ogólnie rzecz biorąc wszystko jest nowe i nie do końca wiadomo czego się spodziewać. Z czasem wyjazdy opiekunek osób starszych stają się mniej stresujące. Aby poznać swojego podopiecznego i poznać zakres obowiązków, należy prawidłowo przeprowadzić pierwszą rozmowę z jego rodziną. Dlaczego rozmowa jest tak ważna i jak się do niej przygotować?

Rozmowa przede wszystkim

Rozmowa z podopiecznym oraz jego rodziną jest najważniejsza. Dzięki niej i poznaniu potrzeb i oczekiwań opiekunka wie co robić i jak się zachowywać podczas trwania kontraktu. Prawidłowa komunikacja jest kluczem do sukcesu w tej pracy.

Przede wszystkim, ponieważ rozmowa ta odbywa się w obcym języku, należy uważać na pułapki językowe. Może zdarzyć się tak, że dojdzie do nieporozumienia w związku ze złym czy niedostatecznym zrozumieniem wypowiedzi. Jeśli nie mamy pewności, nie bójmy się poprosić o powtórzenie czy wyjaśnienie. Zawsze o pomoc w tej kwestii można poprosić opiekuna kontraktu, dbającego o wzajemne dobre relacje.

Warto pamiętać, że kontakty z rodziną podopiecznego powinny być jak najlepsze przez cały czas trwania kontraktu. Opiekunka musi dołożyć wszelkim starań, by nie zawieść zaufania rodziny. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, należy kontaktować się z rodziną seniora.

Jak przygotować się do pierwszej rozmowy?

Pierwsza rozmowa z rodziną po przyjeździe na kontrakt jest najważniejsza. Wtedy właśnie opiekunka ma szansę dowiedzieć się czegoś więcej o podopiecznym, poznać jego zwyczaje, zainteresowania, dolegliwości i choroby, a także oczekiwania rodziny. Jest to również okazja dla rodziny do bliższego poznania opiekunki. Do tej pierwszej, kluczowej rozmowy warto się przygotować.

Opiekunka seniora na pewno zostanie poproszona o przedstawienie się, opowiedzenie o sobie, w tym o doświadczeniu w pracy opiekuna. Warto zatem przygotować sobie wcześniej krótką notkę o sobie.

Poza tym opiekunka powinna zapoznać się z informacjami na temat podopiecznego – są one dostępne już na etapie ubiegania się o pracę. Oczywiście podczas tej pierwszej rozmowy opiekunka dowie się więcej o seniorze, może również zadawać pytania.

Ważne jest to, by dokładnie słuchać wskazówek rodziny – dobrze sobie je zapisać. Należy zwrócić szczególną uwagę na przyzwyczajenia podopiecznego i jego codzienne zwyczaje. Dlaczego to tak ważne? Chodzi o to, by opiekunka dostosowała się do nich i nie zaburzała harmonogramu dnia. Wszelkie zmiany mogą być dla seniora stresujące.

Jeśli opiekunka chce wprowadzić jakieś zmiany, powinna to omówić z samym seniorem, a także z jego rodziną.

Dobrym źródłem informacji na temat obowiązków jest poprzednia opiekunka – warto się z nią skonsultować w celu uzyskania informacji o sposobie opieki.

Bardzo ważne jest także to, by porozmawiać nie tylko z rodziną, ale także z podopiecznym – nie można rozmawiać o nim z jego bliskimi bez włączenia go do rozmowy. Przez to na pewno poczuje się pominięty. Jeśli opiekunka chce zadać pytania, których nie powinien słyszeć senior, powinna porozmawiać z rodziną bez jego udziału.

Podczas pierwszego kontaktu z podopiecznym opiekunka nie powinna zadawać zbyt wielu pytań, by senior nie poczuł się przytłoczony. Wiele pytań można zadać później, już w trakcie wykonywania pracy.

Jeśli opiekunka osób starszych ma zajmować się ciężko chorym podopiecznym, warto by zapoznała się z artykułem: https://promedica24.com.pl/aktualnosci/artykul-jak-komunikowac-sie-z-ciezko-chorymi-podopiecznymi-praktyczne-porad/.

Poznanie podopiecznego

Poznanie seniora to również poznanie jego sytuacji i pewnych aspektów, które mają wpływ na sposób opieki. Należą do nich płeć, stan zdrowia, zainteresowania oraz wykształcenie i zawód. Płeć ma wpływ na pielęgnację, wykonywanie obowiązków domowych, zainteresowania i sposób aktywizacji. Stan zdrowia jest kluczowy z punktu widzenia świadczonych usług – czy senior jest samodzielny, czy jest z nim kontakt, czy jest obłożnie chory, jaki jest jego stan psychiczny itp. Hobby i zainteresowania mają z kolei wpływ na to jak najlepiej aktywizować seniora, jakie rozrywki mu proponować.

Jeśli zastanawiałaś się nad podjęciem pracy jako opiekunka seniora w Niemczech, wejdź na stronę firmy Promedica24 i zapoznaj się z charakterystyką zawodu oraz innymi ważnymi informacjami na temat warunków pracy, obowiązków służbowych czy znajomości języka niemieckiego itp. Czy trzeba mieć specjalne predyspozycje i doświadczenie, aby zostać opiekunką seniora? Praca w opiece nie jest łatwa, ale ma wiele zalet.

Artykuł sponsorowany.