24 C
Warsaw
wtorek, wrzesień 26, 2023

Jeśli nad morze, to poza sezonem

0
Jeśli nad morze, to poza sezonem

Dla większości turystów sezon na wypoczynek nad Bałtykiem trwa od czerwca do sierpnia, czasem o parę tygodni dłużej z którejś ze stron, jeśli pogoda jest dobra. Ale wybierając się nad morze poza sezonem, można przeżyć naprawdę wspaniałe chwile i zaraz udowodnimy, że to wcale nie są tylko pobożne życzenia.

Nie musisz spędzać całego dnia na plaży!

Nie da się ukryć, że nie tylko luty czy listopad, ale nawet już często wrzesień nie sprzyja wybitnie plażowaniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby się plażą przespacerować albo zejść w okolice morza przy przepięknych sztormowych bałwanach. Te są zresztą zwykle najlepiej rozwinięte w centralnej i zachodniej części polskiego wybrzeża. I nie trzeba takich spacerów uzasadniać leczniczymi własnościami jodu, którego jesienią i zimą faktycznie unosi się sporo. To po prostu czysta przyjemność dla oka. Wiele osób, które kiedyś zobaczyły jesienno-zimowe morze, zrezygnowało już z wyjazdów w szczycie sezonu na rzecz jesiennych pobytów.

Warto wybrać dobry hotel

Co się zobaczy, to na zawsze się zapamięta, ale jednak przy długich wieczorach i czasem deszczowych dniach warto mieć co robić pod dachem. Tu najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu SPA nad morzem. Wiele dobrej klasy hoteli ma przygotowaną strefę wellness na genialnym poziomie, gdzie można wypocząć i po aktywnym dniu i wtedy, kiedy pogoda wybitnie nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Zasada jest prosta – im lepszy hotel, tym szersza zwykle będzie oferta zabiegów i tym lepiej przygotowana będzie kadra obsługująca strefę wellness, a to ma przecież olbrzymie znaczenie. Inhalacje, kąpiele, masaże, sauny – oferta może być rozbudowana w różnym stopniu i często też w różnych kierunkach. Pobyty rehabilitacyjne, wypoczynkowe, dla par, dla seniorów – wystarczy chwila, żeby znaleźć naprawdę dobry hotel, którego strefa SPA będzie zapewniała całą masę przyjemności.

Nie tylko morze i SPA

Polskie wybrzeże oferuje wiele ciekawych atrakcji – od klimatycznych miasteczek, przez imponujące parki, aż po ciekawe muzea i obiekty kulturalne. Jasne, spora część wydarzeń zaplanowana jest raczej na okres letni, ale nawet jadąc w najmniej sprzyjającym okresie, zawsze można znaleźć zaskakująco wiele atrakcji. Wbrew powszechnemu przekonaniu, małe nadmorskie miasteczka nie wyludniają się całkowicie w połowie września – wciąż czeka tam na mieszkańców i gości całkiem sporo atrakcji, które mają swój niepowtarzalny klimat. Dla gości z wielkich miast będzie to może sporym zaskoczeniem, ale poza wielkimi salami i stadionami też dzieje się naprawdę sporo i warto się o tym samemu przekonać.

Góry Izerskie i okolice — co zobaczyć, gdzie wypocząć?

0
Góry Izerskie

Zapomnij o zatłoczonym i drogim Zakopanem. Planując następny wyjazd, obierz kurs na Góry Izerskie i odkryj ich malownicze okolice! Terem zachwyca bowiem spokojem, urokliwymi krajobrazami, licznymi szlakami turystycznymi i ciekawymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zobacz, co warto zobaczyć będąc już na miejscu.

Przyczepa podłodziowa Pomorskie – którą wybrać?

0
Przyczepa podłodziowa Pomorskie

Aby udzielić prawidłowej odpowiedzi na zadane w tytule tekście, trzeba mieć na uwadze konkretne informacje odnośnie przewożonej łodzi. Ile waży? Jaka jest jej długość? Przyczepa podłodziowa Pomorskie – jej wybór wcale nie jest taki prosty. Żywię jednak ogromną nadzieję, że poniższy tekst Ci w tym pomoże.

Przewóz lekkiej łodzi

Do transportu niewielkich, lekkich jednostek pływających świetnie sprawdzi się jednoosiowa przyczepa podłodziowa Pomorskie. Dopuszcza ona maksymalną wagę załadunku 1500 kg. Długość przewożonej łodzi nie powinna przekraczać 6,5 metra. Ciężar rozkłada się zarówno na osi przyczepy podłodziowej Pomorskie, jak i na haku samochodu. Tego rodzaju przyczepy podłodziowe Pomorskie są z reguły najtańsze – można je nabyć już za kilka tysięcy. Zwróć uwagę, czy interesujący Cię model został wyposażony w belkę oświetleniową (najlepiej z funkcja szybkiego demontażu), przewłoki do mocowania pasów zabezpieczających, koła o odpowiednim wymiarze, dziobnice oraz wciągarkę. Wszystkie te elementy znacznie usprawniają załadunek i rozładunek oraz mają niebagatelne znaczenie w kwestii bezpiecznego transportu.

Coś cięższego – przyczepa podłodziowa

Do przewozu cięższych łodzi – takich o maksymalnej wadze 3000 kg i długości do 9 metrów – świetnie nadają się dwuosiowe przyczepy podłodziowe Pomorskie. Większość ciężaru załadunku naciska na osie przyczepy (a nie na hak samochodu). Solidne przyczepy dwuosiowe charakteryzują się wykonaniem na ramie aluminiowej o podwyższonej wytrzymałości. Wyposażone są w odpowiedniej wielkości opony (kategorii C) oraz w hamulec najazdowy. Tak jak w przypadku jednoosiowych przyczep, tak i tutaj zwróć uwagę na dopasowanie przyczepy do przewożonej łodzi. Dodatkowe akcesoria (rolki, wyciągarki itd.) są naprawdę bardzo, ale to bardzo ważne.

Transport naprawdę dużych łodzi

Co rozumiem poprzez “duże łodzie”? 3500 kg wagi i 9,5 metra długości – do przewozu takich gigantów służą trzyosiowe przyczepy podłodziowe Pomorskie. Ich konstrukcja jest – kolokwialnie mówiąc – wprost “nie do zdarcia”. Z całą pewnością wytrzymałyby i większe obciążenia, jednak nie zachęcam do przeprowadzania takich testów na własną rękę. Solidna budowa przyczepy podłodziowej Pomorskie została wzmocniona poprzez zastosowanie profili, które zamknięto i ocynkowano metodą ogniową. Opony kategorii C również posiadają odpowiednie wzmocnienia. Niezależnie uresorowane zawieszenie znacząco poprawia komfort przewozu tego ponadprzeciętnego załadunku.

Jakie firmy oferują najlepsze przyczepy podłodziowe Pomorskie?

Jako że załadunek jest dość cenny, to polecam polegać jedynie na znanych, renomowanych markach – takich, które najczęściej można spotkać na drogach nie tylko w naszym kraju, ale ogólnie na świecie. Nowoczesne technologie, mocne materiały, doświadczenie, dążenie do coraz to lepszych wyrobów, jakość – wszystkie te aspekty są naprawdę bardzo ważne przy produkcji wysokiej klasy przyczep podłodziowych Pomorskie. Jeśli chcesz mieć pewność, że dokonujesz najlepszego możliwego wyboru, to skup się na tych trzech markach: Temared, Lorries i Brenderup. To światowi liderzy w dziedzinie różnego rodzaju przyczep (nie tylko podłodziowych).

Gdzie kupić przyczepę podłodziową?

Zanim zaczniesz jeździć po sklepach stacjonarnych, polecam Ci usiąść przed telefonem lub komputerem i zrobić mały research w sieci. Zajrzyj na stronę www.przyczepa-podlodziowa.pl i poczytaj specyfikację znajdujących się tam modeli. Wszystkie pochodzą od najlepszych marek (między innymi od tych wymienionych wyżej). Największy wybór przyczep podłodziowych Pomorskie? Tylko w tym miejscu. W razie wątpliwości zadzwoń do obsługi, której fachowe doradztwo i doświadczenie pozwolą Ci na dokonanie szybkich, sprawnych zakupów.

Jeśli grill węglowy, to tylko klasy premium. Oto dlaczego!

0
Jeśli grill węglowy, to tylko klasy premium

Grille węglowe – głównie dzięki niskiej cenie i pewnym przyzwyczajeniom – nadal stanowią najpopularniejszy typ. I w tym nie ma niczego złego, warto jednak pamiętać, aby swoją uwagę skupiać na tych grillach, które są najlepiej zaprojektowane i wykonane. Dlaczego? Jest kilka powodów.

Droższe grille węglowe nadal są atrakcyjne cenowo

Patrząc na ceny grilla węglowego, warto mieć z tyłu głowy również przewidywany okres eksploatacji. Praktycznie rzecz biorąc, wybierając te sygnowane logo marki Weber grille węglowe, można założyć, że nawet przy dość częstym rozpalaniu, wytrzymają one dziesięć, a może i kilkanaście lat. Tanie grille węglowe w tym czasie będą już wyglądały dramatycznie, ich wyczyszczenie będzie właściwie niemożliwe, a akcesoria często będą w rozsypce, więc nie ma mowy o wygodzie, a często i bezpieczeństwie korzystania z nich. Mimo że grille węglowe klasy premium kosztują wyraźnie więcej, to jednak są wykonane z lepszych materiałów i bardziej precyzyjnie, więc będą służyły wielokrotnie dłużej.

Warto też dodać, że do grilla premium często nawet po latach można dokupić przynajmniej niektóre akcesoria, co jest o tyle ważne, że jeśli w najtańszym grillu zniszczy się ruszt, oznacza to, że cały grill nadaje się tylko na śmietnik. Jak tani by nie był – to marnowanie pieniędzy!

Ciekawe rozwiązanie projektowe – to ma znaczenie!

O tym, że najprostszy grill ma przecież wszystko, czego trzeba, są przekonaniu tylko ci, którzy nie korzystali z grilla premium. Mówiąc o ciekawych rozwiązaniach projektowych, nie mówi się o gadżetach czy funkcjach tak specyficznych, że poza niektórymi szefami kuchni nikt z nich nie skorzysta. To raczej kwestia szeroko rozumianej ergonomii. Oto kilka przykładów takich rozwiązań:

 • optymalny kształt misy grilla, dzięki czemu powierzchnia rusztu jest jak największa bez konieczności nieograniczonego rozbudowywania bryły lub zmniejszenia stabilności związanego z przeniesieniem ku górze środka ciężkości;
 • zaawansowane systemy czyszczenia, na które może składać się specjalna powłoka, osłonięte popielniki i kilka innych rozwiązań, dzięki którym grill można po wygaszeniu oczyścić często w zaledwie kilka minut;
 • uchwyty na pokrywę, co jest ważne, ponieważ pozwala nie zabrudzić pokrywą tarasu albo pokrywy ziemią z ogrodu – tak czy inaczej, nie trzeba już zastanawiać się nad tym, co zrobić z pokrywą odjętą na czas obsługi rusztu;
 • funkcja wędzenia, dzięki której można bez problemu zamienić grill w wędzarnię. Stwierdzić, że to zbędne, może chyba tylko ktoś, kto nigdy nie jadł niczego przygotowanego w przydomowej wędzarni.

Takich rozwiązań jest oczywiście więcej: od wentylacji paleniska począwszy, przez ogrzewane półki, aż po precyzyjne wywietrzniki. Każde z tych rozwiązań daje możliwości, których nie ma się, korzystając z podstawowych modeli grilli.

Duża sofa w małym pokoju? Kiedy to dobry pomysł?

0
sofa

Małe pokoje są trudne do umeblowania, bo walczy się o każdy metr powierzchni. Często oznacza to rezygnację z pewnych mebli albo wybór mniej rozbudowanych modeli. Tymczasem może się okazać, że najlepszym wyborem będzie jedna z większych sof. Jak to jest możliwe?

Jeden mebel, wiele funkcji

W urządzaniu niewielkich pomieszczeń tak naprawdę nie liczy się to, ile miejsca zajmują meble, ale to, ile potrzeb można nimi zaspokoić. A pod tym względem większe sofy, a nawet narożniki, dają spore możliwości, jeśli porównać je z mniejszymi modelami. Problem polega na tym, że na przykład realizacja funkcji spania w podstawowych modelach wymaga zapewnienia większej przestrzeni po to, żeby ręcznie taką sofę rozsunąć. To jednak nie zawsze jest optymalne rozwiązanie. O ciekawych pomysłach warto mówić na konkretnym przykładzie – niech będzie nim sofa premium ze sklepu https://www.polipol-international.pl/emotion.html.

Jakie funkcje pozwalają optymalnie wykorzystać dużą sofę w małym pokoju?

Takich funkcji, które sprawiają, że duża sofa lub narożnik, doskonale sprawdzą się w małym pokoju, może być całkiem sporo. Oto przegląd kilku najciekawszych.

 • Stała odległość od ściany. W przypadku wspomnianej wyżej sofy jest to system wall away, który sprawia, że przy rozsuwaniu sofy do pozycji leżącej, ruchome elementy są wysuwane na tyle daleko, żeby sama konstrukcja nie znalazła się bliżej ściany, niż była w podstawowym położeniu.
 • Obsługa ruchomych elementów silnikami. Zastąpienie siły mięśni pracą siłowników jest korzystne samo w sobie, bo zwiększa komfort i prestiż, ale ma też konkretne zalety z punktu widzenia niewielkich pomieszczeń. Fakt, że można sofę rozsunąć, naciskając przycisk, a nie schylając się do niej, oznacza, że można pozwolić sobie na zostawienie nieco mniejszej przestrzeni dookoła.
 • Ruchome podłokietniki. Opcja zginania podłokietników pozwala dodatkowo zagospodarować miejsce u szczytu sofy. Oczywiście nie można go zająć na stałe, jednak nawet jeśli uda się z każdej strony odzyskać po 20 centymetrów, żeby usiąść sobie wygodniej, to w wielu przypadkach już będzie to spory plus.
 • Regulacja wysokości siedziska. To kolejna funkcja, która pozwala na wykorzystanie sofy na kilka sposobów. Regulacja wysokości siedziska pozwala wypoczywać komfortowo i w pozycji leżącej, i siedzącej, więc w niektórych przypadkach pozwoli to na pominięcie w umeblowaniu innych elementów wyposażenia.

Wielkość to nie wszystko. Wybierając sofę do małego pokoju, warto skupić się na jej funkcjach, a nie tylko na tym, ile miejsca będzie ona zajmowała.

Gdzie zatrzymać się na nocleg na Śląsku?

0
Gdzie zatrzymać się na nocleg na Śląsku

Większości osobom województwo śląskie kojarzy się przede wszystkim z kopalniami, hałdami i specyficzną gwarą. Oczywiście wszystkie wymienione elementy występują na wspomnianym obszarze, jednak nie każdy wie, że Śląsk ma do zaoferowania turystom o wiele więcej. W końcu należy pamiętać, że województwo śląskie to także Beskidy oraz cudowna Jura z zamkami. Dlatego też nie powinniśmy narzekać na nudę pod względem braku miejsc wartych zobaczenia. Doskonałym tego przykładem jest Pszczyna, czyli jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Wśród wielu osób określana jest mianem Perły Górnego Śląska.

Dlaczego akurat to miasto?

Pszczyna jest miastem, które w trakcie II Wojny Światowej nie zostało zniszczone, dzięki czemu wciąż możemy cieszyć się zabytkową architekturą tego wyjątkowego miejsca. Miasto oferuje wiele atrakcji, które warto zobaczyć nie tylko podczas krótkiego lub długiego urlopu rodzinnego bądź w gronie znajomych, ale również w trakcie podróży służbowej. Do najciekawszych atrakcji, które posiada Pszczyna, należy zaliczyć takie miejsca jak:

 1. Średniowieczny rynek – jest to centralna część miasta, zbudowana w XIII wieku, ma kształt wydłużonego prostokąta, na którego krańcu niegdyś była zlokalizowana brama miejsca. Znaczną część obecnej zabudowy odbudowano w połowie XVIII wieku, tj. po bardzo dużym pożarze, który objął większą część miasta. Charakterystycznym punktem na rynku, jest Brama Wybrańców, która kiedyś służyła królom oraz rodzinom królewskim.
 2. Muzeum zamkowe – to doskonałe rozwiązanie dla osób interesujących się historią regionu, ponieważ w tym miejscu znajdziemy m.in. przepiękny pałac, który określany jest mianem polskiego Wersalu. Początki muzeum zamkowego sięgają pierwszej połowy XV wieku. Sam obiekt był wielokrotnie przebudowywany. Obecny kształt uzyskał dopiero w 1846 roku. W środku pałacu możemy podziwiać magnackie wnętrza, zawierające niezwykle oryginalne meble, dywany, zegary i inne dekoracje.
 3. Atrakcyjny skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej to prawdziwa atrakcja dla miłośników kultury ludowej, którzy we wspomnianym miejscu mają możliwość poczuć żywą historię zaprezentowaną w prosty, lecz bardzo interesujący sposób. Zgromadzono w niej najcenniejsze zabytki dawnej wiejskiej zabudowy.

Hotel w Pszczynie – poznaj ciekawą ofertę noclegową

Zarówno podróż w celach służbowych, jak i wyjazd w gronie rodziny lub znajomych wiąże się z koniecznością zarezerwowania noclegu. Pszczyna i jej okolice to obszar, w którym mamy dostęp nie tylko do wielu atrakcji, ale również do doskonałych hoteli i restauracji. Doskonałym tego przykładem jest Hotel Styl 70, którego nazwa inspirowana jest amerykańskimi latami 70. Wspomniany hotel w Pszczynie w swojej ofercie posiada restaurację z doskonałym jedzeniem, atrakcyjny wizualnie wystrój, kameralność, obsługę na najwyższym poziomie, jak również możliwość skorzystania z zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych.

Stomatologiczne implanty Gdynia – którego dentystę wybrać?

0
Stomatologiczne implanty Gdynia

Jak często chodzisz do dentysty? Kiedy ostatnio byłeś na przeglądzie? Należysz do osób regularnie kontrolujących stan swojego uzębienia czy nie zamierzasz wybierać się do gabinetu dopóki nie zaczniesz odczuwać uciążliwego bólu? Nieważne, do której kategorii pacjentów się zaliczasz – stomatologiczne implanty Gdynia mogą przydać się zawsze, niezależnie od stanu zdrowotnego czy wieku (np. przez nieprzewidziany wypadek, podczas którego doszło do nieodwracalnych uszkodzeń). Warto mieć wtedy namiar na dobry gabinet.

Jak wygląda proces wstawiania implantów Gdynia?

Jest on przede wszystkim w pełni bezpieczny dla pacjenta. Implanty Gdynia nie oddziałują w żaden negatywny sposób na sąsiadujące, naturalne zęby. Implanty Gdynia składają się z:

 • wysoce zaawansowanego technicznie sztucznego korzenia zęba, który po umieszczeniu w kości staje się (oczywiście po upływie jakiegoś konkretnego czasu) jej integralnym, nieodłącznym elementem. Zapobiega on zanikowi kości oraz jest w stanie przenosić obciążenia związane z funkcjonowaniem układu żucia pacjenta;
 • korony – czyli tego, co widzimy na zewnątrz. Można powiedzieć, że to zwieńczenie pracy chirurga. Bardzo ważnym jest, aby korona implantu Gdynia prezentowała się w sposób estetyczny i aby nie odbiegała wyglądem od reszty zębów (tych naturalnych). Wykonana jest zazwyczaj z porcelany lub cyrkonu – materiały te charakteryzują się niebywałą trwałością.

Jeśli zdecydujesz się na stomatologiczne implanty Gdynia, to musisz wiedzieć, że przyjdzie Ci za nie zapłacić kilka tysięcy złotych – trudno jest mi podać dokładną kwotę, gdyż składają się na nią przeróżne czynniki. Jedno jest pewne: implanty Gdynia będą służyć Ci przez dziesięciolecia. Pomyśl, ile to czasu. Myślę, że warto poczynić tę inwestycję chociażby ze względu właśnie na to – na czas.

Oferta kredytowania

Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych, trudnych czasach może być Ci trudno uzbierać taką kwotę. Zawsze znajdą się “ważniejsze wydatki”, chociażby te związane z naszymi dziećmi. Czas leci, a Ty nadal marzysz o swoich implantach Gdynia…Z myślą o takich osobach jak Ty powstały gabinety oferujące możliwość ratalnego spłacania należności za przeprowadzone leczenie. Może warto znaleźć takie miejsce?

Kompleksowe usługi

To kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu stomatologicznego. Dobrze jest mieć historię swojej choroby i przebiegu procesu leczenia w jednym miejscu. Dobrze jest mieć dobry kontakt ze swoim dentystą. Dobrze jest mieć możliwość przeprowadzenia różnych zabiegów czy badań w jednym miejscu, bez konieczności jeżdżenia z punktu A do punktu B (np. by wykonać  zdjęcie RTG, co zajmuje dosłownie kilka minut, jednak przez skomplikowaną logistykę może zająć połowę dnia). Znajdź taki gabinet, który będzie Ci towarzyszył nie tylko podczas zakładania implantów Gdynia, ale również w innych życiowych sytuacjach (np. zwykłe założenie plomby, przegląd dentystyczny u dziecka czy leczenie kanałowe).

Gdzie po implanty Gdynia?

Miejscem, które doskonale spełnia wszystkie wymienione wyżej kryteria, jest gabinet dentystyczny znajdujący się w Gdyni przy ulicy Starodworcowej 1e/3. Czeka tam na Ciebie wykwalifikowana, przesympatyczna kadra doświadczonych stomatologów, którzy zrobią wszystko co w ich mocy, byś jak najmniej stresował się całym procesem leczenia. Implanty Gdynia, leczenie stomatologiczne pod mikroskopem, stomatologia dziecięca, chirurgia – wszystko to i wiele więcej czeka na Ciebie właśnie w tym miejscu. Udaj się pod ten adres tylko raz, a gwarantuję, że zostaniesz tam na dłużej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to odsyłam Cię na stronę dentystagdynia.pl Gorąco zapraszam.

Jak długo trwa kurs na sternika motorowodnego?

0
Jak długo trwa kurs na sternika motorowodnego

Kursy motorowodne to idealna okazja dla tych, którzy pragną posiąść umiejętności prowadzenia motoroweru w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami. Dla wielu osób korzystanie z motoroweru jest codziennością, szczególnie w miastach, gdzie gęsta sieć komunikacyjna ułatwia poruszanie się. Jednak przed rozpoczęciem przygody z motorowerem, ważne jest przeszkolenie i zdobycie niezbędnych kwalifikacji. W tym artykule przedstawimy, jak wygląda kurs na sternika motorowerowego oraz ile trwa to szkolenie.

Jak wyglądają kursy na sternika motorowodnego?

Pierwszy krok w zdobywaniu uprawnień na sternika motorowerowego to ukończenie kursu motorowodnego. Są one organizowane przez specjalistyczne ośrodki szkoleniowe oraz szkoły nauki jazdy, a ich celem jest przekazanie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności potrzebnych do prowadzenia motoroweru. W trakcie kursu uczestnicy zdobywają wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa oraz techniki prowadzenia motoroweru.

Podczas kursu motorowodnego istotną częścią jest również nauka praktycznego manewrowania motorowerem. Uczestnicy mają możliwość zapoznania się z podstawowymi manewrami, takimi jak ruszanie, hamowanie, zmiana kierunku jazdy, a także nauka utrzymania równowagi i stabilności pojazdu. Trening praktyczny odbywa się na specjalnie wyznaczonym terenie, który daje możliwość bezpiecznego ćwiczenia różnych sytuacji drogowych.

Ile trwa kurs na sternika motorowerowego?

Czas trwania kursu może różnić się w zależności od organizatora szkolenia oraz stopnia zaawansowania uczestników. Standardowo kurs na sternika motorowerowego trwa około 20 godzin lekcyjnych. Jednak warto zaznaczyć, że niektóre ośrodki szkoleniowe oferują również intensywne kursy weekendowe, które skracają czas trwania szkolenia do dwóch dni.

Struktura kursu obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. W trakcie zajęć teoretycznych uczestnicy zapoznają się z przepisami, znakami, zasadami bezpieczeństwa oraz podstawowymi zagadnieniami związanymi z techniką jazdy tego typu sprzętem. Bardzo często przeprowadzane są również kursy pierwszej pomocy, które powinny stanowić podstawę bezpieczeństwa przy poruszaniu się po zbiornikach wodnych. Następnie kursant musi zdać egzamin teoretyczny, który uprawnia go do zaliczenia części praktycznej. Składają się na nią określone manewry, które należy wykonać bezbłędnie. Dzięki temu kursy motorowodne mazury mogą zostać uznane za zaliczone.

Średni basen jest bardziej uniwersalny, niż myślisz! Sprawdź, gdzie możesz go postawić!

0
Średni basen

Drewniane baseny średniej wielkości – takie po 4-6 metrów wzdłuż dłuższego boku, to rozwiązanie zaskakująco uniwersalne. Pomijając prostotę i brak konieczności spełniania dużych wymogów formalnych, tak naprawdę niewiele jest innych wymagań, które trzeba spełnić, żeby móc taki basen bezpiecznie użytkować.

Stabilne podłoże

Same baseny nie są wybitnie ciężkie, ale pamiętaj, że do takiego basenu może wejść 8, a nawet 12 tysięcy litrów wody w zależności od modelu (wybierz odpowiedni dla siebie na stronie https://domkisauny.pl/kategoria-produktu/baseny/). To oznacza nawet kilkanaście ton dodatkowego obciążenia. Siłą rzeczy będzie to wymagało ustabilizowania podłoża, a często też przygotowania dodatkowej nawierzchni, która będzie skutecznie przyjmowała cały ten ciężar. W gruncie rzeczy nie jest to jednak wielkie wyzwanie, bo przygotowanie podłoża często może sprowadzić się po prostu do jego zagęszczenia i ułożenia warstwy podstawnej na przykład z kostki. To nadal zdecydowanie mniej pracy niż przy budowie klasycznego basenu.

Niewielki basen, spore możliwości

Niektórzy inwestorzy po zapoznaniu się z ofertą średnich basenów stwierdzają, że są one za małe, żeby na przykład pozwolić na swobodne pływanie. To prawda, jednak stosunkowo niewielkim kosztem można nawet do trzy lub czterometrowych basenów założyć przeciwprąd, który pozwoli we własnym ogrodzie odbyć całkiem intensywny trening pływacki. Poza tym do takich basenów można zwykle już przy zamówieniu dokupić piec opalany drewnem, grzałkę klasyczną lub pompę ciepła albo salinator bądź automat do chlorowania, co zamienia zwyczajny domowy basen w całkiem profesjonalną, choć na pierwszy rzut oka niewielką pływalnię i SPA w jednym.

Basen możesz mieć nawet na nierównej działce

Wykopanie klasycznego basenu wymaga naprawdę znacznej precyzji, a więc także wykorzystania profesjonalnego sprzętu i najczęściej zaangażowania wykonawców, którzy będą umieć właściwie go wykorzystać. Średniej wielkości basenu drewniane są gotowe do montażu, co oznacza, że tak naprawdę jedynym warunkiem wstępnym jest wyrównanie gruntu i usunięcie z podłoża większych kamieni czy korzeni, które mogłyby zdestabilizować konstrukcję. Owszem, nadal często warto na etapie przygotowań użyć profesjonalnego sprzętu i skorzystać ze wsparcia fachowców, ale wciąż mowa o przygotowaniu kilkunastu, może 20 metrów kwadratowych zamiast zdecydowanie większej powierzchni przy basenie kopanym. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby taki basen postawić też na działce z pewnym spadkiem.

Szukasz luksusu nad morzem? Wybierz Międzyzdroje

0
Szukasz luksusu nad morzem

Luksus to perfekcyjnie przygotowane apartamenty, dyskrecja, święty spokój – ale nie tylko! Częścią luksusowych wakacje powinny być niemal kultowe atrakcje, niezapomniane widoki i ogólnie rozbudowana oferta turystyczna. Właśnie dlatego nad polskim morzem w tej konkurencji wygrywają Międzyzdroje.

Doskonałe i bezpieczne apartamenty

Międzyzdroje w ostatnich latach wzbogaciły się o wiele nowoczesnych apartamentowców, które zapewniają spokój, bezpieczeństwo i komfort, o których wcześniej można było tylko pomarzyć. Niektóre z nich, na przykład Promenada Gwiazd Międzyzdroje, zlokalizowane są przy samej plaży, inne nieco głębiej, ale właściwie wszystkie wyróżniają się nowoczesną aranżacją, ergonomiczną przestrzenią i świetną organizacją.

To na pewno olbrzymia zaleta, zwłaszcza że wiele osób sporą część czasu spędza właśnie w apartamencie i warto, żeby było to naprawdę wygodne i przyjemne.

Wyjątkowe atrakcje

Międzyzdroje ze względu na swoją lokalizację, ale także i historię, są miejscem wyjątkowym. Są wśród atrakcji pozycje absolutnie kultowe, jak molo czy Aleja Gwiazd, ale też takie, które kultowe jeszcze nie są, za to na pewno można je określić jako jedyne i niepowtarzalne. To choćby oceanarium w Międzyzdrojach, park miniatur czy nawet muzeum przy siedzibie Wolińskiego Parku Narodowego, które jest w swojej kategorii obiektów jednym z najwyżej ocenianych i najlepiej zorganizowanych.

Choć same atrakcje zwykle nie stają się częścią tego, co określa się mianem luksusu, to przecież naprawdę wyjątkowe wakacje rzadko można sprowadzić jedynie do znakomitej restauracji i świetnego apartamentu.

Klimatycznie też luksus

Warto jeszcze dodać, że wbrew obiegowej opinii klimat w Polsce wcale nie jest wszędzie taki sam i rzut oka w tablice klimatyczne też podpowiada, że najlepsze warunki do komfortowego wypoczynku znaleźć można właśnie na zachodnim wybrzeżu. To jeden z regionów o najłagodniejszym klimacie, co oznacza ciepłe i relatywnie – jak na polskie warunki – suche lato, ale także łagodne i bezśnieżne zimy, co oznacza, że luksusów można zaznać nie tylko w szczycie sezonu.

Nie można oczywiście liczyć na wakacje pod palmą (aczkolwiek araukaria chilijska rośnie w pobliżu stadionu miejskiego), bo to nie ta strefa klimatyczna, ale jeśli jest w Polsce miejsce, które daje obietnicę dobrej pogody, to mogą to być właśnie Międzyzdroje.

Miasto odkryte na nowo

Mimo że to miasto ma naprawdę długą historię turystyczną, to ostatnie lata naprawdę odmieniły oblicze Międzyzdrojów. Nowe apartamenty, rozbudowa infrastruktury, lepsze drogi dojazdowe i ogólnie lepsze przygotowanie na podjęcie najbardziej wyrafinowanych i wymagających turystów sprawiły, że rzeczywiście w poszukiwaniu luksusu warto przyjechać właśnie tu. Choć podobne procesy zachodzą na całym wybrzeżu, to nigdzie nie widać tych zmian aż tak wyraźnie i chyba żadne inne miasto nie pozwala podobnie zaspokoić potrzeby spędzenia wakacji w zupełnie niezwykły sposób.