Beskidzkie miasteczka mają wiele uroku, a na ich terenie ujrzeć można wiele ciekawych zabytków. Jednym z tych ośrodków miejskich, w których warto się zatrzymać w czasie wycieczki po Beskidzie Sądeckim, jest Stary Sącz. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas spaceru po terenie tego miasta?
Stary Sącz to przede wszystkim urocza, małomiasteczkowa zabudowa. Można ją ujrzeć m. in. w rejonie Rynku. To tu znajduje się kolekcja najciekawszych domów, które mogą się pochwalić wielkimi spadzistymi dachami. W pobliżu rynku znajduje się również ciekawa placówka muzealna, której zwiedzenie pozwoli nam w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat Starego Sącza i jego okolicy. To Muzeum Regionalne, będące ważnym punktem dla turystów zafascynowanych przeszłością.
Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście jest też klasztor Klarysek – jeden z najważniejszych zabytków sakralnych, jakimi może się pochwalić województwo małopolskie. Ufundowany w 1280 roku przez świętą Kingę, może się pochwalić takimi zabytkami, jak Dom Kapelana oraz klasztorne zabudowania. Dumą tego miejsca jest jednak gotycki kościół z lat30. XIV wieku. W jego wnętrzu można ujrzeć wiele ciekawych dzieł sztuki, przy czym wyjątkowo interesującą kolekcję tworzą tu imponujące ołtarze. Najciekawszym elementem wyposażenia kościelnego wnętrza jest ambona, która pochodzi z XVII wieku i wyróżnia się swą formą. Ma ona wysokość 7 metrów i kształt drzewa Jessego, przedstawiającego genealogię Jezusa.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here