Ta miejscowość jest doskonale znana turystom, którzy chętnie odwiedzają Pieniny i często urządzają piesze wycieczki po ich najpiękniejszych zakątkach. Sromowce Niżne to ważny ośrodek turystyczny oraz miejsce, w którym każdy z nas bez przeszkód znajdzie dla siebie noclegi. Czy warto się tu wybrać?

Kto chce spędzić niezapomniane wczasy w górach, ten z pewnością szybko doceni piękno tego miejsca. Sromowce Niżne to nie tylko świetne zagospodarowanie, ale i wspaniała okolica. Niezwykłe atrakcje turystyczne czekają tu na gości niemal na każdym kroku, a ciekawa oferta wypoczynku sprawia, że na nudę nikt tu nie może narzekać. Jakie atrakcje czekają tu na gości? W planowaniu wycieczek pomaga tutejsze przejście graniczne, dzięki któremu od 2006 roku turyści piesi i rowerzyści mogą bez problemów przedostać się na teren Słowacji. Tu największą atrakcją jest Czerwony Klasztor – jedna z największych atrakcji w dolinie Dunajca oraz zabytek, którego w czasie wycieczki po Pieninach nie można pominąć. Sromowce Niżne mogą się też pochwalić ciekawym zabytkiem architektury sakralnej. Jest nim drewniany kościółek św. Katarzyny, który powstał w początkach XVI wieku.

Sromowce Niżne to miejscowość atrakcyjna dla tych, którym marzą się spływy Dunajcem oraz pełne przygód wczasy w górach. Aktywny wypoczynek, możliwość zwiedzania cennych zabytków oraz cieszenia się wspaniałymi widokami – oto atrakcje, dzięki którym ta pienińska miejscowość jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Pieninach.

http://www.turistiko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here