Choć Chorwacja może pochwalić się licznymi wyspami, największą sławę zdobyła wyspa Pag. To piata pod względem wielkości wyspa na Adriatyku, którą dość chętnie odwiedzają turyści. Winnice i oliwne gaje kontrastują tu ze skalistym wybrzeżem, zaś wzdłuż poszarpanych wybrzeży wyspy znajdują się liczne zatoczki. Choć wyspa posiada piękne plaże, baza turystyczna jest tu jeszcze dość słabo rozbudowana. Wśród zaglądających tu turystów dominują zatem ci, którzy są indywidualistami i samodzielnie szukają dla siebie miejsc nadających się na nocleg.
Najważniejszą miejscowością na tej wyspie jest miasteczko Pag. Zachował się tu ciekawy układ urbanistyczny z XV stulecia z siatką historycznych uliczek. Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest bazylika z XV wieku, ciekawie prezentuje się również kościół św. Juraja. Miasteczko to ożywa latem, podczas festynu folklorystycznego. Miasto to znane jest z pięknej plaży oraz z leczniczych właściwości tutejszych wód. Sprzyjają one w szczególności leczeniu chorób reumatycznych.
W odległości zaledwie 20 km od Pagu znajduje się kolejne ciekawe miasteczko. To Novalja, znana z dużych plaż oraz zatoczek. Podczas wizyty na tej wyspie warto odwiedzić również miejscowość Lun, która słynie z wyrobu pięknych koronek.
Atrakcją wyspy Pag są również ruiny zatopionego w IV wieku podczas trzęsienia ziemi miasta Cissa. Można je zobaczyć tylko wtedy, gdy nie ma fali.

http://warsawovernight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here