Co jeść przed treningiem?

Jeśli jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie, chodzimy na siłownię czy na sztuki walki, to wielkie znaczenie oprócz treningów ma też nasza dieta. Od tego, co jemy, zależy nasze samopoczucie, poziom energii, postęp w ulubionym sporcie. Bardzo dużo mówi się o tym, jakie pokarmy spożywać po aktywności fizycznej. Dzisiaj zajmiemy się następującym pytaniem: co jeść przed treningiem?

Może najpierw wyjaśnijmy, czego jeść z pewnością nie warto. Odpadają wszelkie słodycze, słone przekąski, rzeczy bardzo kaloryczne, napoje słodzone. Nawet jeżeli masz rewelacyjny metabolizm i nie zaszkodzi to bezpośrednio twojej sylwetce. W czym tkwi problem z takimi produktami? Zawierają dużo węglowodanów prostych, cukrów, powodują wyrzut insuliny, który nagle opada niedługo później. Odbija się to na naszym samopoczuciu, robimy się senni i zmęczeni, mimo że niedawno jedliśmy. Nie będziemy w stanie przeprowadzić skutecznego treningu, możliwe nawet, że ciężko będzie nam ruszyć się z domu.

Co więc należy zjeść przed treningiem? Ostatni większy posiłek powinniśmy zjeść 1-2 godziny przed wysiłkiem fizycznym. Powinien on zawierać witaminy z warzyw czy owoców, porcję białka oraz węglowodany złożone, które nie będą powodować nagłych wyrzutów energii tylko stopniowo będą dawać nam siłę. Dobrymi źródłami takich węglowodanów są ziemniaki, ryż, makaron, kasze, płatki owsiane, otręby. Dobre źródła lekkostrawnego białka to chude mięso z kurczaka i indyka, ryby morskie, sery, białko serwatkowe, jaja kurze. Możemy zjeść jajecznicę, ryż z kurczakiem lub omlet.

http://www.kobietaimoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here