Co oznaczają skróty używane przez internautów?

W dzisiejszych czasach komunikatorów internetowych, coraz popularniejsze stają się skróty, emotikony i dziwne sformułowania. Ciężko czasami się w tym wszystkim połapać. Jednak nie zawsze czujemy się na tyle komfortowo, aby zapytać rozmówcę o znaczenie skrótu, który został użyty. Natomiast często jest to kluczowe, aby zrozumieć wypowiedź. Coraz częściej są używane skróty typu ,,idk”, ,,bd”, ,,zw”, ,,cb”, ,,tb”, ,,btw” i wiele innych.
Co znaczy idk? Dokładnie ,,I don’t know”, czyli po polsku nie wiem. Jest to skrót dość często używany podczas typowych rozmów między znajomymi. Oczywiście mało kto używa go podczas zwykłej rozmowy, raczej podczas pisania. To samo dotyczy innych skrótów.
Przykładowo ,,bd” oznacza ,,będę”, ,,będzie”. ,,Zw” to inaczej ,,zaraz wracam”, ,,cb” to ,ciebie”, a ,,tb” rozumiemy jako ,,tobie”. Są to już skróty polskojęzyczne. Jedne z tych częściej używanych i dość prostych do zrozumienia, nawet bez tłumaczenia.
Poza ,,idk”, w naszym języku dość często używamy jeszcze jednego zwrotu zapożyczonego z języka angielskiego. Jest to skrót ,,btw”, który po angielsku brzmi ,,by the way”, natomiast po polsku znaczy po prostu ,,tak poza tym” czy ,,nawiasem mówiąc”.
Są to najpopularniejsze skróty, których jednak używa głównie młodzież. Warto zaznaczyć, że używanie polskich skrótów, takich jak podane powyżej, przestaje być popularne. Natomiast ,,idk” oraz ,,btw” nadal są dość często używane.
Od dzisiaj na pewno nie będziesz mieć problemów z rozumieniem tych skrótów. Może nawet zaczniesz sam z nich korzystać.

http://www.yoggi.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCorsa D
Następny artykułCo jeść przed treningiem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here