Czym kierować się przy wyborze Sali weselnej?

Ślub to niesamowite wydarzenie, o którym marzy niemal każda kobieta. Wiąże się ono jednak z mnóstwem pracy. Od przygotowania listy gości, poprzez załatwienie niezbędnych formalności aż po znalezienie sali weselnej.

Koszty

Zanim zaczniemy przygotowania do wesela, powinniśmy przygotować budżet. Dokładnie ustalmy ile jesteśmy w stanie wydać na poszczególne elementy przyjęcia. Wiadomo, że najwięcej pieniędzy prawdopodobnie przeznaczymy na wynajęcie sali weselnej. Dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku miejsc, tak by odnaleźć to którego stosunek ceny do jakości jest dla nas najbardziej korzystny.

Lokalizacja

Obok kosztów, dla przyszłych małżonków najważniejsza jest lokalizacja sali weselnej. Najlepiej by znajdowała się ona możliwie blisko kościoła, w którym odbędzie się ceremonia. Uda nam się wtedy nieco zaoszczędzić na transporcie gości. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy państwo młodzi decydują się na ślub cywilny. Wtedy warto sprawdzić, czy dany dom weselny oferuje taką możliwość. Restauracja Na Skrajnej, to miejsce, gdzie urządzimy swoje wymarzone wesele i bez problemu zorganizujemy ślub cywilny. Piękne okoliczności przyrody i ozdoby dostosowane do klimatu naszego przyjęcia z pewnością zrobią wrażenie na przybyłych gościach.

Menu

To kolejna ważna rzecz. Ilość ciepłych i zimnych posiłków zależy nie tylko od ilości zaproszonych, ale także od godziny rozpoczęcia przyjęcia. Warto przy tym skonsultować się z menagerem domu weselnego i ustalić jakie rozwiązanie będzie najlepsze w naszym przypadku. Postarajmy się też dostosować menu do każdego gościa. Zastanówmy się, czy pośród naszej rodziny czy znajomych nie ma osób, które nie jedzą mięsa, lub uczulonych, na przykład na gluten. Oznaczmy te osoby na weselu. Możemy dopisać coś do winietek, bądź przewiązać dodatkową wstążkę na krześle.

Przygotowanie wesela to duże przedsięwzięcie logistyczne. Należy sprawnie połączyć ze sobą wiele części. Jedną z ważniejszych jest oczywiście sala, w której odbędzie się przyjęcie weselne. W Warszawie znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji sal,  jednak dokładnie zastanówmy się zanim podejmiemy decyzję o tej najlepszej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here