Na co zwracać uwagę, wybierając kominek do domu?

Kominek zajmuje centralne miejsce w domu, przy nim można się ogrzać, wypocząć. Wiele osób podczas budowy domu decyduje się na uwzględnienie w projekcie kominku, uważając go za bardzo ciekawą ozdobę domu oraz dodatkowe źródło ciepła. Czy warto zdecydować się na kominek? Na co zwracać uwagę podczas takich zakupów?

Określ przeznaczenie kominka

Po pierwsze trzeba określić przeznaczenie komina – czy ma on służyć nam również do dogrzewania pomieszczeń, czy będzie pełnić wyłącznie rolę dekoracyjną. Gdy kominek będzie rozpalany wyłącznie okazjonalnie, trzeba wybrać model, który będzie odpowiadał nam przede wszystkim wizualnie. Obecnie drzwiczki kominkowe na wymiar to standard i można je zamówić w każdej firmie zajmującej się instalacją grzewczą. Najlepiej zdecydować się na drzwi kominkowe w wersji minimalistycznej, które będą prezentować się stylowo i dodadzą wnętrzu elegancji. U producentów typu http://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/ można znaleźć drzwi do kominka, wkłady kominkowe, kasety kominkowe, wszystko co jest potrzebne do wykonania takiego przedsięwzięcia.

Parametry, które warto mieć na uwadze to:

– moc,
– rodzaj paliwa,
– sprawność, czyli ile ciepła jest odzyskiwane podczas palenia,
– materiał – trzeba pamiętać, że wkłady kominkowe żeliwne będą bardziej odporne na korozję, niż stalowe,
– okres gwarancji,
– drzwi kominkowe – sposób ich otwierania.

Wysokie koszty

Każdy, kto myśli o założeniu kominku w domu, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że to dość duża inwestycja, która wolno się zwraca. Trzeba mieć na uwadze również to, że kominek będzie się brudził, trzeba będzie go sprzątać. Drzwiczki kominkowe należy, co jakiś czas czyścić. O ile kominek można uwzględnić w projekcie budowlanym, to decydując się na takie rozwiązanie w późniejszym czasie, będziemy musieli ponieść spore koszty. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie, to również bardzo ważna kwestia. Kominek musi być bezpieczny dla nas i dla naszych domowników. Odpowiednie drzwiczki do kominka to podstawa, szczególnie gdy w domu mieszkają małe dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here