Dekoloryzator do włosów

Obecnie zmiana koloru włosów jest powszechnie dostępna, a produkty do koloryzacji lub dekoloryzacji na tyle bezpieczne, że nie niszczą włosów w dużym stopniu. Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie koloru czy efektu, jaki chcemy uzyskać. Kobieta o ciemnych włosach bez problemu może w ciągu kilku godzin rozjaśnić włosy i stać się blondynką. Dekoloryzacja to prosty zabieg, który z odrobiną wiedzy, umiejętności i dobrymi produktami możesz wykonać w domu.

Dekoloryzacja włosów krok po kroku

Pierwszym krokiem jest zakupienie dekoloryzatora. Najlepiej zrobić to w salonie fryzjerskim – będziesz mieć pewność, że produkt jest dobrej jakości. Koszt takiego produktu to około 20 – 30 złotych. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa opakowania. Dodatkowo należy dokupić miseczkę i pędzel fryzjerski do nakładania oraz farbę, którą będziemy nakładać a włosy p dekoloryzacji.
Nie zaleca się mycia włosów tuż przed dekoloryzacją. Najlepiej zrobić to na dwa dni przed zabiegiem szamponem oczyszczającym, który otwiera łuski włosów, dzięki czemu dekoloryzator będzie bardziej skuteczny. W tedy też dobrze jest wykonać próbę dekoloryzatorem, aby upewnić się, że nie mamy alergii na składnik dekoloryzatora.
Drugim krokiem jest rozrobienie dekoloryzatora według instrukcji producenta i nakładanie go warstwami na włosy. Najlepiej odrosty zostawić na sam koniec Po czasie, który wskazany jest na ulotce, należy dokładnie spłukać, a następnie umyć włosy szamponem.
Trzecim krokiem jest nałożenie wybranej farby. Należy się do tego zabrać pod warunkiem, że dekoloryzacja przeszła poprawnie. Jeśli kolor zszedł nierównomiernie, należy jeszcze raz nałożyć dekoloryzator.

U profesjonalisty

Jeśli nie czujemy się pewnie i nie mamy pojęcia od czego zacząć, najlepiej będzie wybrać się do salonu fryzjerskiego. Tam profesjonalny stylista zadba, by uzyskać pożądany kolor, jednocześnie nie niszcząc włosów i nie narażając ich na zbyt dużą ilość kolejnych warstw farby. Dodatkowo w salonie zakupimy kosmetyki do pielęgnacji, dzięki którym kolor będzie trwały i intensywny.

http://www.jami-jami.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here