Wątroba – to właśnie ona 24 godziny na dobę pracuje realizując każdą z ponad 500 funkcji, jakie przeznaczył jej organizm. Oczyszcza, wspomaga trawienie, magazynuje krew – czyli determinuje pracę pozostałych organów i narządów. Dlatego też w sposób szczególny powinniśmy o nią dbać.

Dieta na oczyszczanie wątroby

Bardzo często pojęcie diety oczyszczającej mylimy z dietą wątrobową. Podczas jednak, gdy dieta wątrobowa ma za zadanie wspomóc proces leczenia chorej wątroby, dieta oczyszczająca przed chorobami ma ją uchronić. Jej zadaniem jest oczyścić wątrobę z zalegających w niej toksyn oraz wspomóc procesy regeneracyjne, które zachodzą w niej każdego dnia. Taką dietę powinno się przeprowadzić przynajmniej raz w roku, a jeśli naszej wątroby nie oszczędzamy, czy to poprzez dietę, czy przyjmowanie leków, dobrze jest powtarzać ją chociaż dwa razy w roku.

Osiem tygodni dla wątroby

Osiem tygodni – właśnie tyle powinna trwać pełna dieta odtruwająca. Mimo to nie należy się jej obawiać. Nie jest ona ani restrykcyjna, ani niesmaczna. Jej przestrzeganie natomiast zaowocuje nie tylko lepszą pracą wątroby, ale też piękniejszą figurą. Podstawowymi zasadami tej diety jest regularne spożywanie pięciu zbilansowanych posiłków. Wyeliminować należy produkty tłuste, przetworzone, czy pełne cukrów prostych. Jeśli chodzi o obróbkę termiczną, dopuszczalne jest gotowanie lub pieczenie w folii.

Eliminacja niektórych produktów

Aby wątroba miała czas odpocząć i zregenerować się, potrzebuje dobrze zbilansowanej diety lekkostrawnej. Dlatego też na czas diety zrezygnować należy z takich produktów, jak przetwory mleczne, czerwone mięso, produkty cukiernicze, białe pieczywo, grzyby oraz alkohol i kawa. Zamiast tego włączyć należy zdecydowanie większą ilość chudego mięsa, owoców, warzyw oraz ryb. Nie można zapominać też o produktach bogatych w kwasy omega 3, takich jak orzechy włoskie.

Dieta na oczyszczanie wątroby to nie tylko sposób na wspomożenie tego wyjątkowego narządu, ale również zdrową redukcję masy ciała.

http://www.bibise.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here