Okres jesieni to czas kiedy nasza odporność spada i organizm pracuje na niższych obrotach. Nietrudno wtedy o przeziębienie lub grypę, która zazwyczaj przychodzi nagle i zwala z nóg. Przede wszystkim brakuje nam w tym okresie naturalnych witamin, w tym bardzo ważnej witaminy D. W lecie mamy jej pod dostatkiem dzięki działaniu słońca, a wraz ze zmianą pory roku, kiedy zamiast słońca niebo przysłaniają ciemne chmury, deficyt witaminy D. odbija się na naszym zdrowiu. Dlatego tak ważna jest dodatkowa suplementacja i uzupełnianie niedoborów, by nie narażać się niepotrzebnie na wszelkie choroby. Bardzo ważna jest także odpowiednia dieta bogata w owoce i warzywa, ale też ciepłe posiłki, które rozgrzeją organizm i pozwolą przetrwać chłodniejszą aurę za oknem. Świetnym pomysłem są także pożywne i rozgrzewające zupy, którymi można rozpocząć dzień.
Jeśli mimo wszystko przeziębienie lub grypa nas dopadną, dobrze jest wiedzieć jak się z nimi szybko rozprawić. Przeziębienie jest znacznie łatwiejsze do wyleczenia i szybko zwalczymy pierwsze objawy domowymi sposobami. Zawsze pomocna jest ciepła herbata z dodatkiem cytryny i miodu oraz czosnek. Naturalny i bardzo skuteczny antybiotyk, którego nie powinniśmy się wystrzegać, a z pewnością nie będziemy mieć okazji zaprzyjaźnić się z choroba na dłużej. W przypadku grypy warto spróbować wspomóc się naturalnymi środkami, ale kiedy gorączka utrzymuje się dłużej niż trzy dni i ogólnodostępne leki przeciwgorączkowe nie dają rady jest to znak, że musimy szybko udać się do lekarza. Nieleczona grypa prowadzi do poważnego osłabienia organizmu. Bardzo często słyszy się o powikłaniach po przebytej grypie, gdzie bardzo poważnie zostaje uszkodzone serce. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, a konsekwencje bagatelizowania choroby mogą być naprawdę przykre.
Podstawą zdrowia jest profilaktyka i zawsze powinno się to mieć na uwadze. Odżywiajmy się dobrze, uprawiajmy sport lub umiarkowany wysiłek dostosowany do naszych możliwości oraz unikajmy stresu, a możemy być pewni, że nasze działania bardzo się opłacą.

http://www.ufendi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here