Dieta niełączenia ze sobą konkretnych składników jakie zjemy podczas posiłku to już znany wszystkim sposób na odchudzanie, ale też życie.
Ten sposób odżywiania należy do łatwych, wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi. Wynalazł ją Harvey Diamond, dietetyk z amerykańskiego Instytutu Zdrowia w Austin, który od dawna zmagał się z nadwagą i sam stosował na własnym organizmie swoją autorską dietę.
Dieta Diamondów – na czym polega? Pomimo utrzymywania stałej rozdzielności niektórych pokarmów ten sposób nie wymusza na nas reżimu. Nie musimy trzymać się drakońskiej diety, przy której będziemy wiecznie głodni, zrzucimy kilogramy a dodatkowo poprawi się nasze trawienie. Dzienny jadłospis powinien składać się głównie z owoców, i warzyw, w tym z 60 procent węglowodanów,w 30 z białka i tylko 10 tłuszczu. Ponieważ dieta opiera się na oczyszczaniu organizmu z toksyn, a woda pomaga w tym procesie należy pić jej minimum 2 litry dziennie.
Podstawą niełączenia jest skrobia i białko, ponieważ żołądek nie jest wstanie strawić ich w tym samym czasie przez co jest obciążany. Oba te składniki należy jeść oddzielnie, łącząc je z dużą ilością warzyw. Gotowanie w parze będzie tu idealnym pomysłem. Trzy główne posiłki, które możesz zjeść w ciągu dnia należy spożyć od godziny 12 do 20. Do godziny 11:30, czyli pierwszego posiłku – śniadania, powinieneś jeść tylko surowe owoce lub warzywa, może to być też sok. W porannych godzinach organizm najlepiej się oczyszcza.
Pamiętaj, aby owoce jeść tylko pomiędzy posiłkami i nie dodawać ich do dania, które przyrządzasz, wybieraj najlepiej te z upraw ekologicznych.

http://www.portucale.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here