Wyjazd w góry w okresie ferii zimowych nie musi być utartym schematem, powtarzanym od lat w ten sam sposób. Polskie góry są nie tylko piękne – potrafią także zaskakiwać oraz inspirować do działania. Istnieje wiele powodów, dla których zimowy odpoczynek od nauki warto spędzić w rodzimych górach. Poza naturalnymi, takimi jak zmiana otoczenia i walory poznawcze, warto uwzględnić także te rzadziej wymieniane – bogatą ofertę hotelową, moc atrakcji czy możliwość uprawiania wielu sportów – nie tylko tych zimowych.

Atrakcje turystyczne

Od wielu lat, niezmiennie największą moc przyciągania mają Tatry. Magiczne Zakopane przyciąga nie tylko urokiem Krupówek czy bliskością Morskiego Oka. Zimowa stolica Polski oferuje szereg miejsc i atrakcji do zwiedzania, mnóstwo tras narciarskich i pieszych, jak również przepiękne widoki, w których zwłaszcza zimą można się zakochać.

Noclegi w górach

Na słowa uznania zasługuje również baza noclegowa w polskich Tatrach. Co ważne, nie tylko w Zakopanem znajdziemy nowoczesne i komfortowo wyposażone hotele w atrakcyjnych cenach. Przykładem jest, chociażby Kościelisko – niezwykle popularna miejscowość niedaleko Zakopanego, oferująca odwiedzającym ją gościom zarówno atrakcje turystyczne, jak i atrakcyjny i nowoczesny hotel. Tatry, ze swoją bogatą ofertą hoteli, pensjonatów, schronisk i domków wypoczynkowych od lat plasują się w ścisłej czołówce popularnych regionów turystycznych z najlepszą bazą hotelową w kraju.

Naturalna przyroda i unikatowy klimat

Jednak piękno tatrzańskich miejscowości, możliwość uprawiania sportów i turystyki czy wysoki standard hoteli, to niejedyne argumenty przemawiające za tym, że warto spędzić ferie zimowe w górach. Zarówno Tatry, jak i Karpaty, Sudety czy Bieszczady, to rejony cenne pod względem przyrodniczym. Możliwość podziwiania górskiej fauny i flory zimą, z pewnością stanowić będzie unikatowe doświadczenie, którego nie zastąpi nawet najlepiej zrealizowana lekcja przyrody.

Góry to także specyficzna atmosfera, sprzyjająca wyciszeniu, refleksji i prawdziwemu wypoczynkowi. Nawet jeśli nie dotyczy to najbardziej zatłoczonych ulic Zakopanego, Szczyrku, Szklarskiej Poręby, czy najchętniej uczęszczanych stoków, w polskich górach z pewnością znajdziemy wiele wspaniałych, zacisznych i wciąż nieodkrytych miejsc, które urzekają spokojem, ciszą i unikatowym klimatem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here