Turcja to miejsce wyjątkowe. Zachwyca wielobarwnością i monumentalnością starożytnych zabytków oraz wieloma plażami, które z pewnością warto zobaczyć i odpocząć na nich chwile. Turcja jest takim krajem, gdzie mimo odmiennej kultury każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, że bez względu na to czy będziemy leżeć na plaży czy zwiedzać niezwykłe, zapierające dech w piersiach budowle wchodzimy w inną kulturę. To my turyści musimy podejść do niej z szacunkiem oraz odpowiednim respektem. Co zatem warto spakować jadąc do Turcji?

  1. Pamiętaj o odpowiednich ubraniach

Ubrania to podstawa. W Turcji jest bardzo gorąco. Warto zatem wziąć wiele lekkich, przewiewnych ubrań. Musimy jednak zachować respekt i kulturę wchodząc do tamtejszych świątyni, miejsc kultu. W takich miejscach obowiązuje odpowiedni ubiór – schludny i skromny. Nie powinno się wchodzić do miejsc kultu w krótkich spodenkach oraz w koszulce bez rękawów. Warto o tym pamiętać.

  1. Leki

Warto zabrać ze sobą w podróż chociaż podstawowy zestaw leków. Są osoby, które naprawdę źle znoszą zmiany klimatyczne. Podczas pobytu w Turcji warto też chodzić na posiłki w zaufane, sprawdzone miejsca – sprawdzać lokalną kuchnię, ale wybierać raczej lżejsze dania.

  1. Nakrycia głowy

Odpowiednie nakrycie głowy w takich ciepłych krajach jak Turcja to podstawa. Warto o tym pamiętać. Unikniemy dzięki temu poważnych oparzeń, a nawet  udaru słonecznego.

Planujesz wakacje w Turcji? Zrób zakupy odpowiednio wcześniej

Lecąc do Turcji stykamy się z całkiem innym światem, niż ten który znamy. Poznajemy nową kulturę i mentalność. Wchodzimy też w inną strefę klimatyczną. Warto zadbać o siebie i swój komfort podróży i zrobić przed podróżą kompleksowe zakupy. Kupić właściwe na tego rodzaju podróż ubrania i niezbędne akcesoria – unikniemy w ten sposób naprawdę niepotrzebnego stresu i wielu nerwów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rozszerzonym przewodnikiem pod adresem https://www.wycieczka.pl/przewodnik/turcja.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here