Dobry materac piankowy

Czy materac wykonany z poliuretanowej pianki okaże się komfortowym i funkcjonalnym podłożem do spania? Jak wybrać dobry materac piankowy w internecie i czy warto zamawiać go w wirtualnych sklepach, czy może jednak lepiej udać się na zakupy do tych stacjonarnych? Na te i inne pytania odpowiemy sobie zaraz. Zapoznamy się z całą grupą piankowych materaców i omówimy ich najważniejsze zalety oraz wady (o ile takowe w ogóle istnieją).

Popularność materaców piankowych z roku na rok wzrasta. Wynika to z kilku powodów. Aktualnie dostrzegamy wyraźny rozwój różnych odłamów branży technologicznej. Produkcja poliuretanu stała się w tym momencie znacznie prostsza niż dawniej i właśnie z tego powodu materiał ten zaczął być aktywnie wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. Skoro jest on stosunkowo tani w produkcji, firmy chętnie po niego sięgają. Drugą korzystną właściwością poliuretanu jest jego podatność na obróbkę mechaniczną. Nie sprawia on w tej kwestii żadnych trudności. Z łatwością można go ciąć, zmniejszać i dopasowywać do różnych form. Ta wysoka plastyczność pozwala z kolei na wytwarzanie olbrzymiej ilości materaców piankowych o zróżnicowanych kształtach i wymiarach. Zyskują na tym wszystkim także klienci. Do ich dyspozycji oddano już bowiem nie tylko tradycyjne materace piankowe, ale też materace ortopedyczne i materace rehabilitacyjne.

Większość użytkowników na pewno doceni również niską wagę materaców piankowych. Są one niesamowicie lekkie. Dużo lżejsze od standardowych materaców sprężynowych, które dawniej przy przenoszeniu sprawiały ludziom olbrzymie trudności. Materace piankowe zyskują w ten sposób wyższą funkcjonalność. Bez trudu można je przenosić, przestawiać, podnosić i tym samym zmieniać ich położenie. Niektóre z nich da się nawet zwinąć w rulon, co z kolei pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w domu. Aby nie być gołosłownym, warto podać tu kilka konkretów. Podczas gdy standardowy materac sprężynowy będzie ważyć koło pięćdziesięciu kilogramów, ten piankowy okaże się kilkukrotnie lżejszy. Jego masa nie powinna przekraczać dwunastu kilogramów. A raczej każdy poradzi sobie z podniesieniem i przeniesieniem takiego ciężaru.

Zamiast więc rozglądać się za mało funkcjonalnymi materacami sprężynowymi, lepiej odwiedzić sklep z materacami piankowymi sleepmed.pl i sprawdzić, co takiego przygotował on dla swoich klientów. Każdy powinien znaleźć w jego ofercie coś, co odpowie jego preferencjom i wymaganiom. Materace wykonane z pianki po prostu nie mają sobie równych i są bezpiecznie zapakowane w karton tekturowy aby nie uszkodziły się podczas dostawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here