Jeżeli marzy Ci się wypoczynek na rajskich plażach, pełnych białego i delikatnego jak mąka piasku oraz pływanie w przejrzystych, lazurowych wodach, to znamy kilka miejsc godnych Twej uwagi.

Pierwszym z nich są Malediwy, które spełnią wręcz idealnie powyższe wymagania. Dodać warto, iż posiadają one jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, oraz dają możliwość noclegów w prywatnych bungalowach na wodzie. Jeśli marzysz o lazurowych widokach zaraz po przebudzeniu, to Malediwy są strzałem w dziesiątkę.

Kolejnym miejscem, które kusi swoimi plażami są Seszele. Według rankingu opublikowanego przez CNN, La Digue będąca jedną z tutejszych wysepek posiada jedne z 10 najpiękniejszych plaż na świecie. Nic dodać, nic ująć.

Jeżeli dotychczasowe propozycje jeszcze Was nie przekonały, to plaże Mauritiusu zrobią to na pewno. Urzekająca Flic en Flac zaprasza do wypoczynku pod palmami, oferuje też możliwość nurkowania i podglądania żyjących tam delfinów, a przepiękna Belle Mare oferuje podziwianie jedynych w swoim rodzaju raf koralowych.

Dzika przyroda

Dla osób lubiących podziwiać piękno natury i pragnących zetknąć się z jej dzikim obliczem atrakcją będą na pewno lasy namorzynowe, które znajdują się w Parku Narodowym Morne na Seszelach.

Z kolei Borneo zaprasza do wyruszenia na wycieczkę do dżungli szlakiem łowców głów. Będziecie mieć okazję spędzić noc w najprawdziwszej, oddalonej od cywilizacji wiosce plemienia Iban. Również Sri Lanka szczyci się niesamowitym bogactwem przyrody, które możecie podziwiać między innymi w Królewskim Ogrodzie Botanicznym w Peradeniya,

Kultura i historia

Pasjonaci kultury i historii odnajdą swój raj w Indiach. Delhi zauroczy Was swoją architekturą i bogactwem zabytków, która ściśle łączą się z barwna tradycją i religią. Vanrasi, najstarsze zamieszkałe miasto świata przeniesie Was w zupełnie egzotyczny świat pełen świątyń hinduskich i buddyjskich. Będziecie mogli przyjrzeć się tradycyjnym obmyciom w rzece Ganges. W Agrze zobaczycie słynny Taj Mahal, który został wzniesiony dla ukochanej żony dawnego władcy kraju oraz Czerwony Port.

Ciekawym historycznie miejscem jest również Sri Lanka. Szczególnie zainteresuje Was Anuradhapura, miasto pełne zabytków architektonicznych i religijnych. Niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam twierdza w Sigiriya, od lat będąca częścią dziedzictwa UNESCO, podobnie jak zespół jaskiń Dambulla, w których znajdują się buddyjskie świątynie.

Poza utartym szlakiem

Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami i nie przepadają za tłumem turystów idealnym miejscem będą Andamany. Są one od niedawna dostępne dla ruchu turystycznego, przez co zachwycają swoją świeżością i bezpretensjonalnością, pozbawioną komercjalnej otoczki. Możecie tutaj pływać ze słoniami, przyglądać się życiu i zwyczajom żyjących tutaj plemion oraz korzystać ze wspaniałych, niezwykle czystych plaż.

Safari

Jeżeli marzycie o safari, to powinniście odwiedzić Sri Lankę. Park Narodowy Yala oferuje wspaniałą przejażdżkę terenowym samochodem po terenach, na których żyją w swoim naturalnym środowisku takie zwierzęta jak: flamingi, małpy, lamparty, krokodyle, liczne gatunki ptactwa oraz słonie. Będzie to niesamowite doświadczenie dla każdego miłośnika zwierząt.

Miejscem idealnym na safari są również Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także przede wszystkim Tanzania, gdzie zapraszamy Was na 4 dniową przejażdżkę, po dzikich terenach Parku Lake Manyara, zobaczycie tu wolno żyjące słonie, lwy i hipototamy, a także wiele innych gatunków zwierząt.

Sporty wodne

Dla amatorów sportów wodnych idealnym miejscem będzie Bali słynące z fantastycznych warunków do surfowania i nurkowania. Możecie również spróbować raftingu oraz pływania kajakiem. Niewątpliwie zachwyci Was jedyny w swoim rodzaju aquapark Waterbom, pełen zjeżdżalni i wodnych atrakcji, idealne miejsce i dla dzieci i dla dorosłych.

Wakacje z dziećmi i podróże poślubne

Wszystkie z wyżej wymienionych miejsc posiadają wspólną cechę: istnieje możliwość dostosowania warunków podróży dla rodzin podróżujących z dziećmi, jak również dla świeżo upieczonych małżonków chcących spędzić swój miodowy miesiąc w egzotycznych miejscach.
Wiele hoteli posiada wspaniałe atrakcje dla dzieci, w hotelach o wyższym standardzie można liczyć na specjalne zajęcia dla dzieci pod pieczą doświadczonych opiekunów.

http://planetescape.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here