Gdzie na wczasy zimą, aby wygrzać się?

Zima kojarzy się głównie z wyjazdem na narty, jednak wiele osób decyduje się na spędzenie ferii lub urlopu w jakimś ciepłym i słonecznym miejscu, z dala od szybko zapadających ciemności i chłodu. Okazuje się, że nawet nie trzeba jechać zbyt daleko, aby cieszyć się kąpielami słonecznymi. Jakie kierunki są szczególnie polecane i wybierane?

Blisko, czyli Wyspy Kanaryjskie

Ich podstawową zaletą bliskość, dzięki czemu lot trwa jedynie 5-5,30 godziny. Warto zaznaczyć, że oferta zimowa wyróżnia się zdecydowanie niższymi cenami w porównaniu z tymi letnimi, a temperatury w grudniu, styczniu lub lutym i tak zwykle przekraczają 20 stopni Celsjusza. Co ciekawe, nawet temperatura wody w oceanie sprzyja kąpielom. Owszem, to jedynie około 18 stopni, jednak w Bałtyku takie wartości mamy w pełni lata. Najczęściej wybierana jest Teneryfa ze względu na swoją różnorodność, ale także inne wyspy archipelagu warte są odwiedzenia. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy leniuchowania na leżaku, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku.

Niedaleko i trochę egzotycznie, czyli Egipt i Tunezja

Od wielu lat Egipt, to jeden z najczęściej wybieranych krajów przez naszych rodaków i nawet zamachy terrorystyczne nie zniechęciły do wyjazdów. Warto przy tym podkreślić, że władze Egiptu bardzo starają się, aby turyści czuli się jednak bezpiecznie i na terenach turystycznych położonych nad Morzem Czerwonym raczej nie zagraża terroryzm, ale incydenty związane z nieznajomości miejscowej kultury. W Egipcie w miesiącach zimowych temperatury nie spadają poniżej 25 stopni Celsjusza, więc naprawdę można się wygrzać. Ceny zaś są na tyle atrakcyjne, że naprawdę warto skusić się na taką wycieczkę.
Z kolei Tunezja to przede wszystkim pustynia, zielone oazy oraz oczywiście morze. W miesiącach zimowych należy jedynie unikać terenów górskich, gdzie raczej jest mokro i dość chłodno.

Dalej i bardziej egzotycznie, czyli Tajlandia

Ten kraj przyciąga miłośników beztroskiego opalania się. Plaże są szerokie i piaszczyste, można także nurkować w oceanie albo zwiedzać parki narodowe i na żywo zobaczyć dzikie zwierzęta oraz podziwiać las deszczowy. Pogoda oczywiście idealna dla tych, którzy pragną się wygrzać i opalić.

Egzotycznie, ale drogo, czyli Dominikana

Dominikana to cudowne karaibskie plaże z białym piaskiem oraz lazurowe morze, a w tle palmy kokosowe. To również egzotyczne smaki soczystych owoców, świeżych warzyw i doskonałych owoców morza. Trudno dziwić się, że wiele osób wybiera właśnie ofertę Dominikany i to mimo dość wysokiej ceny.

Jak widać, wybór słonecznych i ciepłych miejsc w miesiącach zimowych jest duży, więc warto rozważyć taki wypoczynek. Tym bardziej, że ceny bywają nawet o połowę niższe w porównaniu z miesiącami letnimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here